Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit fogtok sütni karácsonyra?...

Mit fogtok sütni karácsonyra? És mi lesz a szokásos vacsi, ebéd?

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak egy szendvics :(
2015. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi nagyon szeretünk sütni és ilyenkor karácsony közeledtével ki is éljük magunkat :D Lesz zserbó,püspökkenyér,sajtostallér,sajtosrúd,mézeskalács,mézespuszedli,bejgli,pudinggocka,gesztenyés párna


Vacsi/ebéd:húsleves, halászlé, mindenféle sülthús, saláták,halászlé, töltött káposzta, halételek :)

2015. dec. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
előző spíler: milyen mézes recept szerint?? jó lenne egy profi mézes recept
2015. dec. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmit sem sütök, s a vacsi vagy ebéd a szokásos lesz.
2015. dec. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az év nagy részében csak heti max. 2x van ebéd, de karácsonykor mi is bepótoljuk. Bár már azért visszább vettünk ebből is.

Ebéd hagyományos:húsleves, krumplipüré, rantottsajt diós panírban, szezammagos rantotthus, göngyölt hús aszalt szilvával töltve, töltött káposzta,

Sütemények évente változnak de kb 2-3 -féle szokott lenni: bejgli, darázsfészek, kokuszgolyo, kokuszkocka, hokifli, zserbó

2015. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

24-n vacsorázunk otthon férjem, 2 kislányunk és én (+1 bébi a pocakban).

Halászlevet főzunk, aszalt szilvával töltött pulykamellet és füstölt halat sütünk, majonézes krumpli salátával.

Sütinek mézes krémest, házi Ferrero golyókat csinálok, valamint anyukám süt nekünk beiglit, 2 rúd mákosat (csak azt szeretjük).


25, 26-n anyukámékhoz, anyósomékhoz, nagyszüleimhez és a férjem anyai nagyszüleihez megyünk.

2015. dec. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

mézes kalácsot szoktam, diós-vaníliás holdacskát, linzert, raffaello golyókat, esetleg kókuszgolyót és valamit sajtos-sós rudat.

24. -én a menü nálunk húsleves lesz, és valami hús (egyelőre még nem találtam ki a menüt, de biztosan 2 féle lesz), 2 féle körettel - rizs, krumpli, salátával, desszertnek pedig a süteményekből eszünk amiket előtte való napokban sütök meg.

25.-én az én szüleimhez megyünk vacsorára, 26.-án pedig a férjem szüleihez megyünk ebédre.

Ajándékozás már nincs a szülők és közöttünk, max csoki, likőr ilyesmi. És a férjemmel sem ajándékozunk magunk között, általában valami nagyobb dolgot veszünk a háztartásba közösen, és az az ajándékunk. :)

2015. dec. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Forralt boros kuglófot és pogácsát fogok sütni, készítek még jégmuffint és marcipánrudat. Idén kihagyom a szokásos sütiket.

24-én ebédre szintén nem szokásos kaja: mákos metélt a guba helyett. Vacsira viszont a szokásos: húsleves, rántott hús, petrezselymes krumpli.

A többi napokon viszont valószínű újdonságokat próbálok ki, gesztenyével töltött pulykarolád vagy sárgabarackkal töltött disznóhús

2015. dec. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szokásos nálunk nincs, mindig más van :)


Fűszeres répakrémleves petrezselmyes gombócokkal és mozzarellával, vörösboros erdei gomba tartare lesz főételnek, magvas zöldsaláta, pirított baguette szeletek kecskesajttal. Gesztenyés csokimousse desszertnek.


Sütinek diós bejgli, keksztekercs, püspökkenyér. A többi napokra nincs menü, mert karácsony másnapján és harmadnapján vendégségben leszünk :).

2015. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Főként halad, mivel a nővérem nem szereti, kacsát is. Előételnek kagylót eszünk (ez a személyes kedvencem).

Bejglit és mézeskalácsot szoktunk sütni.

2015. dec. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!