Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikortól készültök a karácsonyra?

Mikortól készültök a karácsonyra?

Figyelt kérdés
2016. aug. 15. 06:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Előtte 2 héttel max.
2016. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Maga a karacsonyi laz mar akkor elkap, amikor meglatom az elso fenyofas-mikulasos-csengettyus tv-reklamot :D az ajandekokat altalaban egesz evben szerzem be folyamatosan, utolso pillanatban mar csak ritkan. A tobbit par nappal Szenteste elott intezem.
2016. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ajándékok kitalálása kb. November közepe, vásárlás nagyjából december elejétől. De szokott maradni az ünnep előtti napokra is. Díszítést mikulás után szoktam megcsinálni. Menü kitalálása 8-10 nappal karácsony előtt. A hangulat olyan december közepén szokott elérni:).
2016. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Ajándék dec23,faallitas dec24... ennyi...
2016. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Általában júliusban már elkezdem a készülődés:D Elkezdek házi készítésű díszeket, dekorációkat gyártani, és szép komótosan megcsinálom decemberig:d


Tudom, elég beteges, de én nagyon szeretem a karácsonyt, a telet, az őszt, úgyhogy én egész évben a szeptembert várom, hogy elkezdődjön ez az időszak:)


És Te, kedves kérdező? Te mikor kezdesz el készülődni?:)

2016. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Hihetetlen belegondolni, hogy már 2 hét és itt a Szeptember.

Nekem olyan mintha még csak tegnap lett volna Karácsony meg Szilveszter, és már megint gyűlnek a Gyakorikérdések ilyen kérdésekkel.

Hihetetlen, hogy repül az idő.

2016. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretem a Karácsonyt illetve nem is feltétlenül azt, hanem az ünnepre való készülődést. Tavaly a Butlersben már október 10-én kint voltak az ünnepi dekorációk, és mostanság karácsonyi lakberendezési ötleteket nézek amerikai oldalakon. Azért lett számomra most ez különösen érdekes, mert most lettem lakástulajdonos és ez jár az eszembe, hogy hol lesz a karácsonyfa, milyen díszeket vegyek rá, mikor süssek mézeskalácsot stb.stb. Úgyhogy én már októbertől elkezdek készülgetni :D
2016. aug. 16. 19:19
 18/22 A kérdező kommentje:
Lélekben pedig már most :D
2016. aug. 16. 19:19
 19/22 anonim ***** válasza:

Ajándékokra már odafigyelünk augusztustól, de akár előbb is, ha épp adódik olyan, amit szeretnénk megvenni a másiknak.

Nálunk vannak kisgyerekek is, plusz a szülinapok szeptemberben kezdődnek, folytatódnak októberben, novemberben. Tehát össze kell gyűjtenünk, mikorra, kinek, mit szeretnénk. Az ötletek menet közben jönnek egész évben. Meglátunk valamit és akkor lecsapunk rá, majd eltesszük. Pl. nemrég vettünk nagyon jó áron lego készletet az egyik gyereknek. Általában a karácsonyi ajándékokat már ősszel begyűjtjük. Múlt évben pl. limitált lego készleteket vettünk augusztusban, hiszen akkor jelentek meg. Németből hozattuk, mert itthon nem lehetett kapni csak karácsony előtt, jó magas áron, ráadásul csak néhány került a boltokba. Így még olcsóbban is sikerült hozzájutnunk.

Az ajándékok szeptembertől történő vásárlásának az is oka, hogy több hónapra elosztva anyagilag is jobban jövünk ki. Decemberben már csak apróságokra és az ünnepi ételekre, egy-egy új díszítésre, és a nem épp olcsó fenyőfára kell költenünk. Így belefér az is, hogy kimenjünk a gyerekekkel a karácsonyi vásárokra. Hiszen azok sem olcsó események.

Ha nagyszülőkhöz is leutazunk vidékre, az önmagában 15-20 ezer forint költség. :-(

2016. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Július végén és augusztusban már karácsonyhiányom van, ezért már karácsonyig a dalokat hallgatom és az ötleteket nézem.
2016. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!