Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mennyit költötök ajándékokr...

Ti mennyit költötök ajándékokra általában karácsonykor?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4-5e/fő
2016. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én idén a szüleimre 10500-at költöttem 13#
2016. nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem vettem meg még mindent, de lesz a két szülőnek 10000 összesen.
2016. nov. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kissj705 válasza:
14%
Semennyit. A karácsony ünnepe nem a vásárlási hisztériáról szól nálunk...
2016. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Mi -az előzővel ellentétben- nem adjuk elő az antikarácsonyt és a fanyalgót karácsonykor sem. Egy hetet töltünk ilyenkor együtt a szeretteinkkel, és ajándékozás is van. Felnőttek között is, mert meglepni valakit jó dolog.


Nem tudok összegeket mondani sajnos, mert soha nem az ár a döntő. Adtam már százezres ajándékot, de adtam már háromezreset is. Mindegyik annak szerzett örömet, aki kapta, mert arra a dologra vágyott pont. Nem az ár számít, persze, a lehetőségeken belül, de nem az árcédula adja egy ajándék értékét, hanem az odafigyelés.

2016. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mára már igen nagyra duzzadt a család. Gyerekeknek kb 3-4ezer körüli ajándékot veszünk, a felnőtteknek pedig 1000-1500ft körül próbálunk venni valamit. A házaspárok közös ajándékot szoktak kapni. Idén ahogy számolom, úgy 17-18ezerben lesz benne, és most még sikerült igen jól vásárolni. Még erre jön rá, amit mi veszünk egymásnak a férjemmel. Mi csak ketten vagyunk. Viszont a többiek annál többen :) Szülők, testvérek, az ő gyerekeik...
2016. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nem értem, hogy a srác miért lett lepontozva. Nekem sem az ajándékozásról szól a karácsony. Ha kell valami akkor azt úgyis megvesszük. A karácsony arról szól, hogy együtt van a család, jókat eszünk és beszélgetünk. Erről kéne szólnia. Egyébként én nem szoktam ajándékot venni külön karácsonykor, segítek inkább a szüleimnek, sokkal jobban esik nekik, mint ha vennék egy pár ezer forintos valamit.
2016. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem idén a karácsony 45 ezerben állt meg az ajándékokkal. Ebből páromé 22 ezer a többi maximum 4-5 ezres ajándék szüleimnek,hugomnak,keresztlányomnak stb...

Nem igazán tudom,hogy ez az átlag vagy sem,de most számoltam ki először,hogy összesen mennyit költöttem ajándékokra, kicsit lesokkolt hirtelen :)

2016. dec. 2. 07:21
 9/11 kissj705 válasza:

>>> Mi -az előzővel ellentétben- nem adjuk elő az antikarácsonyt és a fanyalgót karácsonykor sem.


Mi sem. Pontosan abból kifolyólag, amit írtam. Pontosan ezérd degradálódott le a KARÁCSONY azzá, ami lett... Gondolom nehéz megérteni...

2016. dec. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezen kár összeveszni,valaki így csinálja,valaki úgy.

Egyik sem rosszabb a másiknál.

Én pl nem muszájból veszek ajándékot,hanem mert szeretek olyat adni a másiknak amit tudom,hogy szeretne vagy tetszene neki, ez lehet 3 ezer és 20 ezer is.

Megértem ha valaki nem így gondolkozik és nem is ítélem el.

2016. dec. 2. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!