Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Saját keresettel rendelkező...

Saját keresettel rendelkező gyerekek! Mit vesztek a szüleiteknek karácsonyra, és miért pont azt?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok le azt is, hogy kb. milyen értékben, és hogy hány évesek vagytok.
2016. nov. 27. 15:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

200 ezer körül. Ebben van tartós fogyasztási cikk + fogorvosi költség, ami ugye nem két fillér. Egyébként nem vagyok én sem annyira eleresztve, de magának nem tudná kifizetni, úgyhogy ennyi még belefér.

34/N

2016. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Érdekes együtt látni a kérdésben a "saját keresettel rendelkező" és a "gyerekek" szavakat. :)

Szerintem felnőtteknek felesleges ajándékozni, amennyiben van fizetése. Ha mégis ajándékozok, akkor az élményt /színház, korcsolyázás, minőségi csoki, bor/ preferálom.

Apával ez a módszer teljesen jól működik, anya viszont bele tudja lovalni magát ilyenkor az ajándékozásba. Éppen ezért csak neki szoktam nagyobb értékben vásárolni, mert ő inkább magán spórol, csak legyen elég /értelmetlen/ ajándék a fa alatt.

Sokat utazok, apukámnak helyi söröket szoktam hozi, most is az lesz a fa alatt, bár ezt karácsony nélkül is megkapná. Anyukám pedig Gyarmati Fanni naplóját kapja, mert azt régóta szeretné, egy új szőnyeget, amit majd ő választ ki, illetve a kedvenc parfümét.

25/N

2016. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
75%
Semmit. Ők gazdagok, mindent megvesznek maguknak, neked meg kevés a pénzem, azt inkább magamra költöm.
2016. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok saját keresettel rendelkező, de a mi családunkban kicsit másképp megy az ajándékozás. Elmondjuk egymásnak, hogy mit szeretnénk, és nagyon meglepődünk karácsonykor. Ez kb. 1-2 éve lett rendszer, az, hogy kitaláljuk, mit szeretne a másik, nagyon nem működött. És általában senki nem költ túl sokat, meg szerintem amúgy sem csak karácsonykor kell jópofának lenni.
2016. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Apu csokit kap és egy pár kesztyűt. Neki nem igazán lehet igazi ajándékot venni, mert nem sok minden érdekli, ami igen, azt már máskor megkapta. Kb. 5 ezer forint értékben.

Anyu kap egy naptárat az unokája fényképeivel. Mindig képekért nyaggat, hogy kitehesse az asztalára. KB 2 ezer forint.

28 éves vagyok

2016. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Én mindig alibiajándékot adtam, csoki-bor-valami. Nem anyagi okokból, mert megengedhetem magamnak, hogy többet költsek egy-egy ajándékra, de fogalmam sincs, minek örülnének, fölösleges rongyrázást meg nem akarok, mert ha esetleg semmi szükségük rá, akkor meg ők érzik majd kellemetlennek. Ha meg megkérdezem, mit szeretnének karácsonyra, akkor az a válasz, hogy menjünk haza a tesómmal :D Szóval bajban vagyok így karácsony előtt.

Ment a zöld mindenkinek.

2016. dec. 5. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!