Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ha azt mondod a gyerekednek,...

Ha azt mondod a gyerekednek, hogy kap X összeget Karácsonyra, beleszólsz, hogy mire költheti? Ennek csak szerintem nincs semmi értelme?

Figyelt kérdés

A féltestvérem kap Karácsonyra 100 ezerért valami kütyüt és apa mondta, hogy akkor én is ilyen értékben kérhetek ajándékot/ajándékokat, vagy ideadja a pénzt és vegyem meg. Mondtam, hogy ne, mert imádok ajándékokat bontogatni és ma meg is találtam, mit kérek. Egy sminkcsomagot, ezt [link] , ez átváltva kb 85 ezer. Alapból sokat sminkelek, szeretek is és elég minőségi dolgaim vannak. De a Kylie Cosmetics-et eddig nem használtam, annyira nem voltam elájulva tőle. Aztán nemrég az egyik barátnőmnél használtam a szemhéjpúdereket és az egyik rúzst, azóta az oldalt böngészem, hogy miket rendelhetnék. Ráakadtam a fent linkelt boxra és ma kezdték el a nemzetközi szállítást, mondom ez pont jól is jön, legalább nem kell szenvedni a postával (egy kint élő barátnőmhöz akartam rendelni) és 100 ezer alatt van. De apa hallani sem akar arról, hogy ő sminkre ennyit költsön, meg hogy ő normális ajándékra gondolt. De nekem ez a "normális", én elkötök sminkekre simán ennyit. És most ezen megy a vita, mert mondtam, hogy jó, akkor adja ide a pénzt inkább. De most erről hallani sem akar...

Egyszerűen nem értem ezt a logikát.

Nem lenne azzal baj, ha nem 100 ezer lenne a keret, mert mások által megvan mindenem, amit akarok (17 éves vagyok, szóval nem dolgozom). De ha meg mondja és napi 3-szor felhív, hogy kitaláltam-e már, akkor ne akadjon ki azon, amit szeretnék...


2016. dec. 7. 21:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
neki van igaza, a hülyeségnek is van határa.
2016. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De ez számomra nem hülyeség. Én napi szinten sminkelek és nem drogériás termékeket használok. Ezzel nem azt mondom, hogy azok rosszak, csak nekem nem jöttek be annyira.

Én meg annak az ajándéknak nem látom értelmét, amit az öcsémnek vesznek. De ettől függetlenül nem sz..rozom le.

2016. dec. 7. 22:14
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Én is csak azt tudom mondani mint az első. Ha pénz adok a gyerekemnek, akkor rá bízom mit vesz ha nem hülyeségre akarja költeni. A te esetedben még én sem engedném, hogy ennyi pénzt költs sminkre. Nő vagyok, én is szeretek sminkelni, meg is engedhetném magamnak, de még én sem dobnék ki az ablakon ennyi pénzt sminkre. Pedig én dolgozom meg a pénzemért.

36/N

2016. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem már az is gáz, hogy százezrekért ajándékoztok.

Na mindegy. Nem erről kéne szólnia a karácsonynak.

De egyébként értem a logikádat. Ha a tesód kaphat (szerinted) hülyeséget százezerét, akkor miért ne kaphatnál te is (mások szerint) hülyeséget ennyiért. Szóval ebből a szempontból igazad van.

Ha apukádnak meg nem tetszik ez, akkor vegye már a fáradtságot és ne csak odadobja a pénzt vagy kifizesse, amit te megveszel, hanem vegyen neked igazi ajándékot, meglepetést.

2016. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Lehet hülyeségnek gondolni, de csak minőségi sminkeket, kozmetikumokat használok. Szóval nekem ez annyira nem extrém kiadás, tekintve, hogy a dobozban van elég sok minden.
2016. dec. 7. 22:25
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

5: Igen, én is úgy értettem, hogy valakinek ez hülyeség, valakinek a tesód kütyüje.

Apukád szerintem nagyon gáz, hogy nem veszi a fáradtságot, hogy meglepjen valamivel. Neked kell megvenni, kiválasztani. De közben meg reklamál, hogy miért ezt akarod.

2016. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
Egyszer kipróbáltad és kidobnál rá százezret. Tudod mit, hajrá. Kívánom, hogy megkapd. Aztán egy hét múlva légy rá allergiás. MAjd akkor rájössz, mekkora hülyeség volt.
2016. dec. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem szoktam allergiás lenni ezekre. De ha az lennék, már régen kijött volna, mivel a rúzst egy hete naponta használom.

Hát már tuti megkapom, mivel nemrég megrendeltem (apától függetlenül).

2016. dec. 7. 22:55
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

Ha telik mindenre s ezt szeretnéd a legjobban, engem aztán nem zavarna úgy sem, hogy nő vagyok s életemben nem költök el ennyit sminkre (lehet, hogy a tizedét sem :D). Nem vagyunk egyformák. Én, ha telne rá, százezreket költenék egy szebb kőből faragott szép koponyára és remekül felhasznált pénznek tartanám. Ahogy el is motoroznék ennyit napok alatt s az is jó lenne.

Annyit még én is tudok, hogy különböznek a sminkek, azonkívül van, akinek ez nagy hobbi s persze gyakorlati haszna is van. Vannak drágább és butább hobbik.


Ha nem vetne fel a pénz, akkor persze más, de akkor nem adnék 100 ezret a gyermekemnek szabad választással...

Az odaadja a pénzt és vegye meg a kérdező, ez pont az, ami így lenne, sminkcsomaggal, csak így karácsonyosabb neki. Ez kb. ígéretszegés. Nem hím prostikra akarja költeni, a csudába is, de még BDSM kellékekre sem. Csak olyanra, amit az apa nem ért, hogy minek. És? Van ilyen.


Megígérte, tartsa a szavát.


Hogy bizonyos szitukban elbeszélgetnék-e a lánykával (ha csak a kinézetével és pénzszórással foglalkozik és üresfejű cicababává kezd válni), az más lapra tartozik, de a világon semmit nem tudunk a kérdezőről, felesleges ilyeneket feltételezni róla a semmiből.

2016. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

De komolyan, olyan kis idióta gyerekjátékok vannak tízezrekért, s emberek vesznek edzőgépet, ami onnantól a sarokban porosodik, ami még mindig jobb, mint a fogyis izék és a méregdrága, de nem hatásos ránckrémek, amiktől nem fiatalodnak meg hipphopp... Neki ez most tetszik és nem is egy kisgyerek "hopp, elzás kütyüt akarok, nem tudom, milyen, de kell" vagy egy nő "ó, ettől biztos szép leszek" naiv gondolatáról van szó, hanem van valami alapja, ami szerint neki ez kell.

Ha nem jön be minden a készletből, akkor sem fog éhenhalni, azt hiszem.


Tényleg nem értem az embereket. Mozduljunk már ki a saját kis világunkból. Én csóró vagyok, a 10 éves bakancsomat is alig cseréltem le, mélyen más szinten mozgok, de azért el tudok vonatkoztatni.

2016. dec. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!