Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti szomorúak vagytok, hogy...

Ti szomorúak vagytok, hogy vége a karácsonynak?

Figyelt kérdés
Én minden évben szomorú vagyok, de most különösen, ugyanis nem úgy sült el ahogy a többi karácsony. Nálunk úgy telik a karácsony, hogy 25-én jönnek a keresztapukámék, mamámék, tesómék, és itt alszanak, de sajnos ez most nem így volt, ugyanis csak a tesómék aludtak itt, és elvesztette az egész varázsát az hogy nem alszanak nálunk, mert 1 évbe 1x van ilyen alkalom, az is karácsonykor, mert a keresztapukámék Pesten laknak, mi pedig egy kis faluban. A szilvesztert is szeretem de nem annyira mint a karácsonyt, mert a keresztapukámékat és a nagyobbik tesómat egy évbe 4x látom maximum a karácsonnyal együtt. Ti hogy vagytok ezzel?

2016. dec. 26. 23:55
1 2
 11/19 anonim válasza:
77%
Én örülök neki. Bárcsak már a szilveszteren is túl lennék végre! Vendéglátós alkalmazott vagyok.
2016. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ugyanis mindjárt itt van újra.
2016. dec. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%
Szomorú, igen. Egy hónappal ezelőtt hatalmas karácsonyi lázban égtem. Vásárolgattam a díszeket, hallgattam a karácsonyi zenét, sütöttem a mézeskalácsot, égettem a karácsonyi illatú mécsest, írtam meg a karácsonyi képeslapokat, letöltöttem egy rakás karácsonyi filmet, hogy legyen mit nézni, stb. Alig vártam, hogy végre karácsony legyen. Aztán mire eljött a napja, egyáltalán nem úgy sült el, ahogy képzeltem. Lényegében egyedül töltöttem a karácsony legnagyobb részét, amikor meg nem egyedül voltam, akkor meg kínosan feszengtem a többi vendég előtt... akiknek a felét nem is ismertem. A gondosan kiválasztott, elkészített, becsomagolt, stb. ajándékot is úgy rakták félre az ajándékozottjaim, hogy szinte rá sem néztek, meg sem köszönték, pedig rengeteg utánajárás volt mögötte. :( Úgyhogy nagyon rossz hangulatban telt a karácsony és most hiányérzetem van. Mert majd egy teljes hónapig készültem lázasan valamire, ami aztán nem történt meg, vagyis nem úgy, ahogy gondoltam, és most hogy vége, nem akarom elfogadni. :( Hol a karácsonyi hangulat??? Hol a jókedv??? Hol a szeretet??? :( Ez idén miért maradt el??? :( Nem jó ez így....
2016. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Kicsit szomorú vagyok igen. De nem azért, mert maga a karácsony elmúlt, mert el kell fogadni, hogy az idő gyorsan repül, és a 3 nap elmegy nagyon hamar mindig. Hanem a körülmények miatt, ami övezte az egész ünnepet, és ami miatt kesergek most is. Nálam az okozza a szomorúságot, hogy volt 23-án egy vizsgám az egyetemen, amire 2 hetet masszívan készültem, úgy, hogy szépen elterveztem, hogy majd mekkora ajándék lesz, hogy szenteste előtt egy nappal sikerül, és mindent, de mindent megtettem, hogy tényleg így legyen. Erre meg, csak nem jött össze... A beugrón múlott, 1 pont híján. Az érzés, mikor valamibe szíved, lelked beleadod, és úgy érzed még lelkes is vagy, mindent megteszel annak érdekében, hogy sikerrel járj, és a reményeid, a hosszadalmas munkád egy perc alatt szertefoszlanak, lerombolják, és így csak a sz..t kapod... Így a 23-a sírással telt, és másnapra ugyan kicsit megembereltem magam, megpróbáltam megnyugodni, így egész jól is telt, megaztán a 25-26-a is, mert a család és a párom elterelték a figyelmemet, jó volt alapvetően a hangulat. Aztán most, hogy újra vége, visszajött megint a depresszív hangulat, az elkeseredettség, és újra kéne tanulni is, amihez már se kedvem, se erőm. Hiszen néha már (joggal) úgy érzem, hogy nagyjából mindegy, hogy készülök, vagy nem, úgyis megszívom. Nem szoktam ilyen pesszimista lenni, de ez most betett nekem nagyon és ki kellett sírnom magam. De nem adom fel, megteszem még ami tőlem telik.
2016. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Már november végén elkezdtem karácsonyi zenéket hallgatni, filmeket letölteni, illatgyertyát gyújtani ahogy már előttem valaki leírta. December az ajándékok beszerzéséről szólt, ami járt némi bosszúsággal, de így utólag már az is hiányzik. Számoltam a napokat, hogy még mennyit kell dolgozni, alig vártam hogy leteljen és hazajöhessek a szüleimhez. Boldog voltam, hogy két ünnep között nem kell gyakorlatilag semmi különlegeset csinálni, csak élvezhetem, hogy jön a karácsony. Nekem kicsi a családom, régen mindig Szenteste itt voltak a nagyszüleim, másnap náluk gyűlt össze a távolabbi család, aztán meglátogattuk a rokonság másik felét. Mára már csak négyen maradtunk, a szüleim és a testvérem, mivel egyikünknek sincs még saját családja. A nagyszülők elhunytak, a távolabbi családtagok messze laknak, saját gyerekeikkel ünnepelnek, a közeli rokonokkal elég laza a kapcsolat. Gyakorlatilag nekem az ünnep december 24-el véget is ért. Rajtam kívül igazából senki nem foglalkozott a karácsonnyal, volt ajándékozás, meglepetés, de az egész nagyon gyorsan lezajlott. Közös vacsi, kis beszélgetés, aztán mindenki saját maga dolgával foglalkozott. Az utána következő két nap meg már nagyon semmilyen volt így, hogy nem kellett sehová sem menni. Azóta le vagyok hangolódva, egyre gyorsabban pörögnek a napok, szilveszter hamar eltelik (amikor megint nem fog történni semmi érdekes), aztán újra jönnek a szürke hétköznapok és a munka. Hiányoznak a régi karácsonyok, a hangulat, a készülődés, még a kellemetlen feszengés is az alig látott rokonokkal, ami gyerekként csak púp volt a hátamon. Jó lenne, ha már elmúlna ez a rossz hangulatom, de egyenlőre semminek sem tudok igazán örülni :( Talán majd 2017 az én évem lesz, de egyáltalán nem várom, mert már most azon stresszelem magam, hogy milyen akadályok és megoldandó feladatok vannak előttem.
2016. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
egyáltalán nem, sőt inkább örülök. Mert csak az otthonülésről szól az egész, ennél jobban csak a szilvesztert utálom, na még azon kell túlesni. Az év legrosszabb időszaka egyértelműen ez
2016. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Igen, 24.-ig semmilyen karácsonyi hangulatom nem volt a sok tanulás meg munka miatt, aztan az a 3 nap pillanatok alatt elment.....
2016. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát én is az vagyok kicsit. De hát ez van szép volt, jó volt, elmúlt.

Nekem csak az a szomorú, hogy mindjárt újra kezdődnek a szürke hétköznapok. Egészen húsvétig 3-4 hónapig nincs megállás és szünet.

Szeptembertől jó volt, mert volt két szünet is, december piszok hosszú volt de csak azért, mert alig vártam a szünetet. 16-ától itthon vagyok. De sajnos mindjárt menni kellesz vissza dolgozni, tanulni. Na de csak el fog menni az a 4-5 hónap nyárig ha nem is annyira könnyen de majd lesz vhogy.

Az a baj, hogy mind egy körforgásban vagyunk. Felkelünk korán. Délelőtt meló/tanulás, délután fáradtan hazajössz van 2-3 óra szabad elfoglaltságod (vagy még annyi sem) aztán este, fekhetsz le korán, mert mindjárt kelsz. Ezt történik minden egyes nap. Fárasztó és nehéz. Sajnos egy beprogramozott robotok vagyunk egy végtelen ciklussal.

A karácsonyt is már nem arról szól mint mikor kicsik voltunk, úgy a láz, az ajándék. Most idősebb fejjel, kaja, pia. De nekem mindig egy szép ünnep ez, mert arra emlékeztet mennyire vártam és most is várom de csak a szünet miatt.


na de! Én mindig azt mondom ha valaminek vége, hogy szép volt, jó volt, elmúlt. Nem ragadhatunk le egy bizonyos pontnál. Nem tudod mit hoz a következő év, lehet sorsdöntő lesz és tele lesz jó dolgokkal, ha nem akkor mentsvárként majd jön 2018..


(lehet hülye vagyok de inkább lennék pár évvel idősebb, mert kíváncsi vagyok hogy fognak alakulni a dolgok. Persze tudom nehezebb lesz viszont lehet boldogabb leszek. Ha abból indulok ki, hogy milyen voltam pár éve hát nem is gondoltam volna. Ez a szép, hogy nem tudod mit hoz a jövő és ezért nem érdemes leragadni hanem menni, menni, menni)


F/21

2016. dec. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én mocskosul berúgtam. Beleestem az új 4k tv-be, ami a család karácsonyi ajándéka volt. Összetört a panelja és ráadásul még ki sincs fizetve.
2016. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!