Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit adjak anyukámnak karácsonyra?

Mit adjak anyukámnak karácsonyra?

Figyelt kérdés
Egy fényképalbumot már kap de nincs több ötletem pedig mindgyárt itt a karácsony. Valami kézzel készítettet szeretnék.

2017. dec. 2. 12:00
 1/3 anonim válasza:

Kézzel készítettet nem tudok. Legfeljebb egy képeslap ha kézzel készítettet akarsz.

De ha nem muszáj kézzel készített, akkor ajánlhatom mondjuk egy bögrét ha van testvéred. És mondjuk egy közös kép a tesóddal a bögrén. Ez egy szép ajándék lenne. Az én anyukám is nagyon örült neki (mi 4-en vagyunk testvérek). Viszont ha egyke vagy, vagyis nincs testvéred, akkor elég furcsa ajándék lenne hogy egyedűl vagy rajta. De ha van egy családi fotó, akkor az is nagyon jó, még lehet jobb is...és ez is egy szép maradandó ajándék

2017. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tiszteletben tartva, hogy valami személyes, kézzel készített ajándékkal szeretnéd meglepni édesanyádat, én a szódabikarbóna gyurmát javaslom. Ez egy végtelenül egyszerű recept, amiből egy hófehér, csillogó massza lesz. Ebből szaggathatsz süteménykiszúróval karácsonyfadíszt vagy akár készíthetsz belőle mécsestartót is, nagyon dekoratív, szinte porcelánszerű tárgyak lesznek kiszárítva. Száradás után festheted is őket, de fehéren is hagyhatod, nagyon elegáns, csillogó felületű a fehér is.

A recept:

2 egység háztartási vagy étkezési szódabikarbóna

1 egység búza vagy kukorica keményítő. Ez utóbbi általában picivel olcsóbb, de sajnos többnyire halványsárga és így a kész termék is halványsárga lesz, a búzakeményítő viszont fehér, azzal lesz igazán szép, ragyogó fehér az eredmény.

1,25 egység víz

Az összetevőket tedd egy lábasba és kezdd melegíteni folyamatos kevergetés mellett. Az eleinte híg, tejszerű cucc egyszer csak elkezd rohamosan sűrűsödni, amikor krémes, krumplipüré jelleget ölt, akkor gyorsan vedd le a tűzről. Tedd egy dobozba vagy fedd le a lábost és hagyd kihűlni. Hűlés után kész.

Képekkel itt: [link]


A lényeg, hogy nagyon gyorsan elkészíthető ez a formázó massza, s a fent idézett cikkel ellentétben, ha folyamatosan zárt helyen, műanyag dobozban tárolod, akkor nem is szárad ki, ha meg mégis veszítene nedvességéből, pár vízcseppet belegyúrva ismét jól formázható lesz, NEM kell levágni és kidobni az esetleg kicsit repedező részt. Nekem a fel nem használt massza hetekig elállt műanyag dobozba zárva a hűtőben...

Viszont érdemes szilikon sütőlapon vagy sütőpapíron vagy folpackon nyújtani, szaggatni és szárítani és tényleg legalább egy napig kell szobahőmérsékleten szárítani. Fontos, hogy ne száradjon hirtelen, mert akkor repedezhet. Egyébként meg kemény, strapabíró anyaggá tud száradni. Ha karácsonyfadíszt szaggatsz, akkor egy szívószállal könnyen kilyukaszthatod az akasztónak.


Mécsestartót én úgy csináltam belőle, hogy a 3-4 mm vastagságúra nyújtott lapból 5 ugyanakkora négyzetet vágtam. Ebből négybe mintákat vágtam, illetve nyomtam. A lényeg, hogy ahol belenyomsz egy mintát, ott a minta alatt vékonyodjon el a massza, így ott a mécses fénye át fog törni rajta. Ahol meg lyuk van, ott nyilván átmegy a fény. Viszont ügyelj rá, hogy csak kis helyen legyen elvékonyítva, nehogy eltörjön ott. A 4 db mintázott négyzet 3-3 oldalán szívószállal 2-2 lyukat ütöttem közel a szélükhöz, mindegyiknél ugyanoda. Aztán a mintázatlan négyzet mind a négy szélén ugyanígy 2-2 lyukat szúrtam. Amikor a négyzetek megszáradtak, akkor fogtam egy vékony, ezüst színű drótot és a lyukaknál "összevarrtam" vele a négyzeteket. A minta nélküli került alulra és rá körbe a mintázottak. De más formákat is kitalálhatsz.


Más ötlet, hogy festhetsz neki szép kavicsokat. Itt van néhány igazán dekoratív példány: [link] Már egy színnel is nagyon szépeket lehet készíteni kisebb-nagyobb kavicsokból. Mi kell hozzá? Színes kavicsokat akrilfestékkel lehet festeni, az egy viszonylag olcsó, élénk színű, száradás után vízálló festék. S ha megszáradt, érdemes átkenni vízbázisú lakkal, hogy szép fényes legyen. Így már elég ellenálló lesz, hogy pl. szobanövény mellé oda lehessen tenni dísznek a virágcserépbe. De vonalas mintákat pl. üvegkontúrral is rá lehet festeni egy kavicsra, az is már önmagában dekoratív. Üvegkontúrból lehet kapni mindenféle színűt, még ezüst és aranyszínűt is. Egyébként üvegfestéket is lehet használni, csak az drágább.


Egy-két link az összetevőkhöz, hogy lásd az árakat:

Fél kiló szódabikarbóna 2-300 Ft [link]

Fél kiló búzakeményítő 300-350 Ft, sajnos ebből ritka a kisebb kiszerelés, pedig a 2:1 arány miatt feleannyi elég lenne. [link]

Ilyenek bioboltokban, kínai háztartási boltokban is kaphatók, nem csak rendelhetők. Néha még normál abc-ben is előfordulnak, akár két helyen is, a tisztítószereknél és ha étkezési minőségű a termék, akkor az élelmiszereknél is, általában a sütési kellékeknél.

Kavicsfestéshez akrilfesték papírboltokban, hobbiboltokban, játékboltokban, művészellátókban kapható. Ez a legolcsóbb, amit a neten találtam: [link]

Hozzá vízbázisú, azaz vízzel hígítható fényes lakk hobbiboltokban kapható: [link]

Üvegfesték szintén esélyes ezeken a helyeken, kivéve játékbolt.

A kontúrozó általában így néz ki, egy tubusból egy vékony csőrön át kell a felületre nyomni a festéket, ami domború vonalat húz és meg kell szárítani aztán: [link]

2017. dec. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezeket a gyönyörű hosszú válaszokat nem gondoltam hogy ijen jó válszokat kapok. Bögrét egyszer már adtam, iden az egyik nővéremnek( mi 5 en vagyunk tesók) pazlet adok a mi képünkel. Ezekkel a festékekkel szoktam dolgozni. A keresztanyám mondta ezt a gyurmát de nem gondoltam hogy inen szép.
2017. dec. 3. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!