Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Első karácsony a párom családj...

Első karácsony a párom családjánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)


Az idei lesz az első olyan közös karácsony, amikor együtt látogatjuk a párom családját majd másnap az enyémet is. Természetesen ajándékot együtt fogunk vásárolni, ahogy tavaly is tettük, de szeretnék valami aprósággal készülni én is. Szeretek ajándékokat vásárolni, adni, de nem szeretnék “túlzásba” esni, csak egy kis apróságra gondoltam.

Ti mit szoktatok ajándékozni a párotok családjának? (Apuka,anyuka,nagymamák,felnőtt tesó)


24N



2018. okt. 30. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Vőlegényem anyukájának varrok egy terítőt, apukájának egy ismerősöm különleges házi pálinkájából fogok vinni. A nagymama nehéz eset, szerintem sütni fogok nekik valamit. A mi helyzetünkben az egyik tesó 28F, a másik 16L. A kicsinek baglyos táskát fogok szerezni/varrni, ha nem sikerül jó anyagot találni, baglyos fülbevalót kap majd. A nagy... Hát, ő lesz a legkeményebb dió, mert nagyon mások vagyunk - szerintem valami vicces feliratú sörös poharat, vagy bigyóshopos marhaságot kap.


Tavaly mindenkinek vettem egy-egy bögrét/küblit/tálat az IKEAban, és vettem egy égethető kerámiafilcet 1500 forintért. Mindenkinek névre szóló feliratos edényt adtam - apróság volt, olcsó volt, de mégis személyes. (Anyósnak és apósnak a "thanks for raising the man of my dreams" szöveg nagyon bejött ;) )

24N

2018. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha együtt vásároltok, akkor külön ajándékra már nincsen szükség.


A vacsorához vihetsz esetleg egy üveg finom italt, és vehetsz egy kis doboz, jó süteményt valami cukrászdában, megköszönve a meghívást. Egyebet ne, sok lenne.

2018. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Extra ajándékot vinni fölösleges és szerintem inkább tolakodó hatású lenne.

Az egyetlen, ami belefér, ha saját készítésü süteményt viszel, az figyelmességnek számít, és nem eröltetettnek.

2018. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Én nem veszek semmit sem külön. Közösen veszünk. Te is írtad, hogy közösen vesztek. Akkor szerintem nemcsak felesleges külön, hanem furán is jönne ki.

Süss valami finomat és azt vidd magaddal.

2018. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha közösen vesztek ajándékot szerintem fölösleges mást vinni pluszba. Süss(etek) egy nagyadag mézest, és vigyetek abból haza. Mindenki örülni fog neki.
2018. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha közösen adtok, plusz te, az olyan, mintha annyira nem is lennétek egy pár.
2018. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Nem teljesen külön ajándékot szeretnék vinni, inkább úgy gondoltam, hogy a közösen vásárolt ajándék mellé csomagolnék valami kis (akár kézzel készült) valamit. Szeretnék én is ténylegesen résztvenni az ajàndékozásban, nem csak odaadni azt amit hiába közösen választottunk, mégis a páromtól van. Nem tudom értitek e így...:)


Pl: tavaly öcsémtől kaptam egy könyvet, amit már rég kinéztem magamnak, és a csomagolópapírhoz volt rögzítve még egy kis tasak amiben egy ékszer volt, amit a barátnője készített. Számomra így egyértelmű volt, hogy a kislány is gondolt rám, ő is hozzá akart tenni valamit az alapajándékhoz:)


Nagyon szívesen sütök sütit de én nem igazán tartom jó ötletnek az ünnepek alatt a süteményajándékozást. Egyrészt ilyenkor minden háziasszony készül, másrészt az idősebb korosztály nem mindig veszi jó néven ha süt/főz a vendégeknek és az egyik meghívott ételt visz oda..legalábbis én így tapasztaltam eddig:)

2018. nov. 5. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!