Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Minek kell erőltetni a karácso...

Minek kell erőltetni a karácsonyi húzást, ha épphogy megvan a többség?

Figyelt kérdés
Szerintem ezt azt mutatja, hogy már nem igazán van rá igény. Igen, én is ellene szavaztam. Nem lustaságból, hanem mert már nem látom értelmét. Nincs kedvem a 60. karácsonyi bögrém is megkapni. Nem tartom fairnak, hogy vki lustaságból letud egy "jó lesz ez" típusú ajándékkal, mikor facebookon kb két kattintással megnézhetné az érdeklődési köröm.

2018. nov. 19. 21:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát az osztály két részre oszlik. A menők (akik azt hiszik, csak nekik lehet vélemémyük, mert ők buliznak, isznak, cigiznek) és a visszafogottabbak.

Menő a menőnek mindig szuper ajándékot vesz, viszont egyes menők a visszafogottakat letudják egy sablon ajándékkal (persze van kivétel). Ezért legalább jó lenne egy felső korlát, amit nem lehet túllépni.

Az ajándékozás úgy zajlik, hogy körbe ülünk, vki indítja a sort, momdasz pár szót a húzottadról, aztán az folytatka aki előzőleg kapta az ajándékot. Ez aranyos ötlet, de sokan letudják annyival, hogy én egy olyan lányt/fiút húztam akit nem igazán ismerek, de boldog karacsonyt xy! Szóval nem túl személyes ez se.

2018. nov. 20. 10:22
 12/15 A kérdező kommentje:
Volt egyszer, hogy egy menő lány be se jött, mert beteg lett. Erről nem te, de legalább ofőnek szólt volt, hogy sajna csak januárban tudja átadni az ajándékát vagy vmi, de ő egész nap nem válaszolt az üzenetekre/hívásokra (pedig online volt).
2018. nov. 20. 10:24
 13/15 anonim ***** válasza:
87%

A Karácsonyi húzást nem kéne, hogy erőltessék.

Nem olvastam el még a válaszokat, szóval nem tudom, dolgozol e vagy iskolás vagy, de szerintem a válaszom mindkettőre igaz.


Munkahely;

Nálunk világéletünkben úgy volt, hogy először körbekérdeztünk, hogy ki akar benne lenni és aki nemet mondott, azt nem vettük bele a játékba. A játék meg akkor zajlott le, hogy ha bizonyos létszám megvolt - most egy 20 fős csapatból csak 3 ember nem fog egymással játszani :D - de ha már 8-10 ember megvolt, simán megcsinálták egymást között a húzást.


Megadtuk a lehetőséget, hogy kiszállhasson az illető, ha meggondolja magát, de azért megkértünk mindenkit, hogy ezt még húzás előtt döntse el, mert kicsit macerásabb volt küldözgetni a leveleket, hogy Marika kiszállt a játékból, aki őt húzta, az húzzon új nevet (Bár erre sok példa nem volt).


Soha sem köteleztünk egy játszani nem akarót a húzásra "Mivel rajtad kívül mindenki játszik" vagy "Többség dönt alapon fogjuk játszani a játékot" szöveggel.


(Amúgy nekünk egyetlen egy alkalommal volt ebből a játékból gond; még amikor az előző helyemen volt pár mindenbe ami a munkahelyen történik beletojó ember; megkérdeztük, hogy játszana e - bólogatott lelkesen, elmondtuk a játék szabályokat, azt már lexarta, kihúzta a nevet és fogalma sem volt, hogy mihez kéne vele kezdenie - végül nem csinált semmit és 2-3 ember abban az évben nem kapott ajándékot... Szerencsére az volt az utolsó alkalom is az ilyen incidensre. :D )


Gimnázium;

Ott is körbekérdeztünk, hogy ki akar játszani. Ha valaki jelezte volna, hogy ő nem, kihagytuk volna - ott nem mentünk egyesével oda, kollektíven kérdeztünk ; de soha senkinek nem volt egy rossz szava az egészhez.


***


Szerintem ha a szervező megadja másoknak a kimaradás lehetőségét, úgy kiszelektálódnak azok, akik fél vállról veszik az egészet. Ha valakinek nem egy púp a hátán a játék, vesz annyi fáradtságot, hogy leül egyszer beszélgetni azzal, akit húzott, felmegy a FB lapjára vagy megkérdezi a húzottnak a jó barátját, hogy mi az érdeklődési köre és nem egy gyertyatartót ad porfogónak.


***


Szóval, így kéne mindenhol; ha egy 20 fős csapatból 11 szeretne játszani, akkor nem kéne ráerőszakolni a maradék 9-re a játékot ; illetve ha egy 20 fős csapatból 11 ember nem akar játszani, attól még a maradék 9 játszhat egymás között - ezt a "többség dönt" meg "a többség akarata" felfogást nem szerettem sohasem.

2018. nov. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, gimis vagyok, de tökéletesen egyet értek. 36 fős az osztály, kb 22 fő szavazott mellette. Ennyien is lehet már.

Jó lenne, ha a "lesz@rom" típusú emberek kimaradnának. Én nem ellenezném, de így, hogy vki nulla energiát fektet bele, semmi értelme nincs. Semmi értelme nincs kényszeredetten mosolyogni, mintha örülnél a porfogó bigyónak.

2018. nov. 20. 11:23
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség. Főleg így, hogy sokan nem akarják, és hogy ilyen hülye ajándékokat vesznek. Meg egyébként is az ajándékozás nem kényszer kéne, hogy legyen. Szerencsére nálunk nem volt ebből gond a suliban. Csináltuk egy évben, aztán annyira nem jött be senkinek sem, így utána már nem.
2018. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!