Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti 24-én otthon vagytok?...

Ti 24-én otthon vagytok? Párotoknál? Vagy elmentek valamerre a barátokkal? Ki hogyan ünnepli a szentestét?

Figyelt kérdés

Nem tudom a családom mit szólna ha 24-en a barátom nálam aludna. Nagyon sokat van nálunk és családtagként van kezelve, de nálunk szokás az, hogy 24-e a családé. Karácsonyozunk , ajándékozunk, eszünk és ennyi. Kb fél óra alatt le van az egész tudva aztán mindenki elvonul. 3 éve vagyunk együtt és mindig olyan magányos vagyok szenteste. A párom azt mondta át jönne..de nem tudom anyáék mit szólnának hozzá...végülis a ház másik felében van a szobám.. na mindegy. A legrosszabb az hogy egyedül érzem magam, és a testvéremmel sem a legjobb a kapcsolatom . Szinte nem is beszélünk , anyáék pedig lefekszenek vagy filmet neznek en meg maradok egyedül. A barátaim ilyenkor összejönnek és hívnak menjek talalkozzak velük ülnek be valahova velük de ugye a szenteste szent...ilyenkor otthon kell lenni..és sosem mentem el velük, mindig csak utána pótoljuk be vagy szilveszterkor.


A tavalyi Szent este is annyira magányos voltam..és fent voltam hajnalig. Már nem olyan mint régen és szívesebben néznek a párommal karácsonyi filmeket vagy ilyesmi.. nálatok is mindenki otthon van? Vagy mit szólnának szerintem a szüleim ha athivnam a párom? Persze csak este 10 körül jönne ...amikor már ők is ünnepeltek. Vagy ha elmennék a barátaimmal?


2018. dec. 17. 17:12
 1/9 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok elfelejtettem írni :3
2018. dec. 17. 17:12
 2/9 anonim ***** válasza:

4éve vagyunk együtt és eddig sose töltöttük külön a szentestet.

De szinten csak este megyünk át ilyenkor egymáshoz. Délelőtt délután mindenki a családjával van.

Aztan este átmegyek hozzá vagy ő jön, ilyenkor eszünk kicsit ajándékozunk aztán egy karácsonyi film és alvás:)

De mi este 10ig sose ünneplünk, addigra már mindenki ágyba van:)


Ha a szuleitek nem engedik azzal saját magukat minősítik csak.

Oké hogy szenteste de este már úgyis mindenki megy fürödni és lefekudni.

2018. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy tartanám helyesnek hogy akkor legyen már karácsony a karácsony és együtt. Oké hogy család ....de tavaly is indultam hozzá anyám meg utánam jött mit szólnanank a szülei hogy en ilyenkor átmegyek.. idén szeretném ide hívni és vele lenni, ha már a család elvonul és olyan utána mint minden este. Csak anya berögződése ez, párom családjának mindegy mert párom is el szokott menni a barátokkal ilyenkor ...sőt tavaly előtt is hívott de akkor sem mehettem el. Egyébként ő 26 éves, teljesen mindegy neki .
2018. dec. 17. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor ezt anyukáddal beszéld meg akkor.

Mond meg neki hogy neked ez fontos lenne mert tényleg magányos vagy olyankor este.

Én meg értelek mer én is annyira magányos voltam ilyenkor hogy még sírtam is plusz egyik karacsonyi film se érdekelt. Pedig imádom ezeket a filmeket:)

2018. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én családomnál is hasonló ez a felfogás mint nálatok, csak nekem direkt mondták hogy hívjam át a páromat. Mi még nem vagyunk együtt annyira régóta, még fél éve sincs hogy együtt vagyunk. A szüleim már ismerik őt, én is ismerem az ő szüleit, és a szüleim mondták már nekem jó 2 hete hogy remélik hogy 24-én ő is itt lesz nálunk, mert hogy már családtag mivel egy pár vagyunk. Ők annyira még nem ismerik, mert nem találkoztak sokat, de apám kifejezetten szeretné ha itt lenne. Ugye a páromnál is ott kéne legyek én is, mert az ő családja ugyanúgy ragaszkodik ehhez, mivel javarészt én szoktam menni hozzájuk mivel a párom külön lakrészen lakik szinte külön lakásba annyi különbséggel hogy közös a rezsi. De ők is ugye szeretnék ha ebédre odamennék, meg ajándékozásra kb délután 5 óráig. Mi nálunk meg inkább este 6 óra körül szokott lenni a nagy összejövetel, ugye a bátyám, meg a nővérem is hazajön a saját családjukkal, meg a gyerekeikkel. A húgom is addigra szokott hazajönni mert ő már régóta együtt lakik a barátjával, csak ők külföldön és nekik bő 7 óra az út haza autóval. Tehát mi úgy oldjuk meg a dolgot hogy a barátoméknál leszünk és ott ebédelünk, meg ajándékozunk és miegymás. Aztán még 5 óra előtt elindulnánk az én családomhoz hogy odaérjünk, mert jó 1 órás az út, és nem szeretnénk úgy beesni hogy már rögtön asztalhoz ültetnek minket. Az én szobámban fogunk aludni mert mindenképp ott alszunk. Ugye 25. az amit még nem tudunk hogyan legyen. egyrészt a barátom nagypapájához kéne menni mert már egyedül él, igaz hogy ott lakik szomszédjában a testvére és nála fogja tölteni a 24-ét, de 25-én mindenképp számít rám is, de ott vannak az én nagyszüleim mert az a hagyomány hogy akkor mi megyünk hozzájuk az egész családdal, meg a nagybátyámék is jönnek, meg a nagymamám testvére is az egész családdal, tehát leszünk vagy 25-en. Ezen még megy a vita hogy akkor kinél hogyan legyünk. A barátom szülei próbálják úgy szervezni hogy tegyük át 26-ra mert ők még sincsenek olyan sokan mint mi, de mivel a párom tesójának már az nem jó mert ő akkor már dolgozni megy mert rendőr így egyenlőre marad az hogy mi csak pár órát leszünk ott, és megyünk az én nagyszüleimhez.

26-án meg kettesben leszünk úgy döntöttünk. Akkor a párom lakrészébe fészkeljük be magunkat, direkt nem megyünk el sehova, maximum sétálni, de lehet még azt sem, és filmezünk, eszünk, iszunk, összebújunk, elfoglaljuk magunkat.

Szilveszterkor meg úgy sem leszünk együtt, mert a barátom dolgozni fog egy szórakozóhelyen mert ő másodállásban szokott ilyen helyen dolgozni és számítanak rá nagyon. Én meg alapból a régi barátnőmmel leszek aki messze lakik innen és csak ilyenkor jár haza hosszabb időre amikor karácsony van, és marad új év első napjáig.

2018. dec. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos, mi együtt élünk, mint a felnőttek nagy része.

Ezenfelül nekem van egy 9 éves lànyom, tehàt evidens a karàcsony.

Kérdezd meg a szüleidet, gond lenne-e nekik ha pàrod àtmenne.Szerintem nem.

2018. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na végül hogy lesz?
2018. dec. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat. Nagy meglepetésemre anya kijelentette hogy szivesen várják a páromat szent este ha persze otthon is megünnepelte a párom a családjával.:) Anyám is vett neki egy halom ajándékot, amit holnap akar oda adni neki. itt is alszik és együtt nézzük a Reszkessetek betörőket.:D Amit én már unok de a páromnak nincs karácsony Kevin nélkül.:D
2018. dec. 23. 18:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Dejo:) ennek örülök!!
2018. dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!