Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van itt más is rajtam kívül,...

Van itt más is rajtam kívül, akinek valódi gyötrelem a Karácsony?

Figyelt kérdés

Kb.10 éve nem voltak kellemes ünnepeim. A mostani pedig felér a halálos ítélettel.

Nem akarom megélni, nem bírom tovább.



2018. dec. 22. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Jó pár éve nekem is kínlódás volt. Meguntam hogy mindig vendégek miatt kell sütni, főzni, takarítani napokig a lakást, díszíteni, kitalálni kinek mit vegyek, meg mi lenne a jó, meg hogyan szervezzük a programot hogy mi is eljussunk mindenhova látogatóba. Elég macerás volt ezt véghez vinni. Sokszor annyira belefáradtam ebbe hogy a két ünnep közt nem szólt másról a napom mint alvásról, és a semmit tevésről. Amikor meg már úgy ahogy kipihentem jött a Szilveszter ami bulival jár mert hívnak minket, és illik elmenni. Új év napján másnaposan alig kipihenve ismét egy kör a szüleink felé Boldog új évet kívánni, meg koccintani mert szinte elvárják, és utána véletlenül se tudjak pihenni mert jönnek vissza a hétköznapok.

De szerencsére idén végre másképp lesz.

A párom szüleinél töltjük a szentestét mert ott fog összejönni a család, egy féle süteményt megsütök holnap délután és ennyi amit fogok csinálni végre. 25-én az én szüleimhez megyünk ünnepelni, 26-án meg az egyik haverunknál ül össze a baráti körünk, mert nem rég fejezték be a ház felújítását, 2 hónapja költöztek be, és ők mondták hogy idén szeretnék ha mi közösen mennénk oda mint barátok ami nekem annyiból jó hogy nem nekem kell egyesével vendégül látnom mindenkit, hanem ezt letudjuk egy ebéd erejéig, utána még pár órát eleszünk és az este a miénk lesz. Végre többet fogok tudni pihenni, meg a hobbimra, és a saját egyéb dolgaimra is lesz időm végre. na meg persze a párommal is végre együtt lehetünk , mert most az ünnepek alatt kivételesen neki sem kell bemennie dolgozni. Szilvesztert meg kivételesen csak ketten fogjuk tölteni a közeli wellness szállodába. Kora délután odamegyünk, és másnap délbe ebéd után meg haza. Most erre vágyom egyedül, már régóta szerettem volna ilyet és végre megkaptam. Párom is megérdemli ezt a pihenést, mert ő neki ez az év kínzás volt, nagyon kimerült, és fel kell töltődnie.

2018. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem mindegy hogy azért nem szereted mert meghalt minden családtagod, vagy csak a mostanában divatos anti-karácsony hisztiben szenvedsz. ("fúúj már csak a pénzről szól", "fúúj már töökre uuuncsi októberben a Jingle bells").


Az első varia valóban szomorú és nincs rá tippem, maximum annyi hogy koncentrálj a jora, csak vannak barátaid vagy valaki. Másodikra egyszerű: mindenkinek olyan a karácsonya, amilyenné teszi. Nem muszáj októberben tolongani már a plazákban.

2018. dec. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, de mi a baj? Belefásultál, hogy nemszeretem rokonokat kell nézni és elviselni, netán kiszolgálni? Vagy nagyobb a baj?
2018. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Remélem, semmi nagy baj nincs, és csak az ünnep közeledtével érzed súlyosabbnak a gondjaid. Engem 3 hónapja hagyott el a férjem egy másik nőért, így ez a karácsony ígérkezik életem legszörnyűbb pár napjának. Két gyermekem van, így mindent megteszek, hogy látszólag jól legyek, és biztos mindent megoldok egyedül is, de mostanában még a hétköznapok is gyötrelmesek, így a karácsony, amikor szinte kötelező boldognak lenni, biztos, hogy nagyon fájdalmas lesz. Kívánom, hogy neked is legyen legalább egy valaki, akiért igyekszel erős lenni, és meglátni valami jót is az ünnepben.
2018. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A karácsony öröm te!!
2018. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha menni kéne meg fogadni másokat akkor NAGYON! szerencsére abbahagytuk ezt, így sokkal nyugodtabb lett
2018. dec. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Grincs?
2018. dec. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi történt, mi miatt látod ilyennek az ünnepet?
2018. dec. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én is utálom,csak már lennék túl a holnapi napon.mehetek anyámhoz vacsorázni,de hogy minek? úgysem beszélgetünk.egész nap nem ihatok meg egy sört mert délután vezetnem kell. ott sem ihatok mert haza kell jönnöm.szerencsére hozzám nem jön senki,sem szomszédok sem haverok, sem rokonok.HÁLA ISTENNEK! jegyzem meg. utálom a karácsonyt.se csajom sem fiúm.a kutya nem nyitja rám az ajtót.testvérem azt sem tudja hol lakok, 10 éve nem volt nálam, mondjuk nem is hiányzik, úgysincs miről beszélgetnünk.az egyik szomszédom akivel még szóba állok, puffff...elutazott,új évben jön csak haza.úgyhogy a következő napokban nincs kivel beszélgetnem, csak a kisboltban egy-két szót az eladó lányokkal ha megyek reggel friss pékárúért.
2018. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem szimplán "utálom a Karácsonyt" szindrómában szenvedek.

Novemberben leépítés miatt elküldtek a munkahelyemről.

50 éves elmúltam, hiába küldözgettem rengeteg pályázatot álláshirdetésekre, sehová nem kellek.

Pláne így az ünnepek előtt már esélyem sem lett volna elhelyezkedni. Ahová behívtak interjúra, ott is csak január közepére ígértek visszajelzést.

Az október 31.-én kapott utolsó fizum elfogyott.

Egyedül élek, nincs családom, rokonaim sincsenek, csak egy cicám.

Rádiót már nem merek hallgatni, mert mindenhol karácsonyi dalok szólnak, amitől legszívesebben a vonat elé vetném magam.

A számláimat már nem tudom fizetni, hamarosan kikapcsolják az áramot, a gázt, a UPC-t, úgyhogy netezni sem fogok tudni.

Senki nem tud anyagilag segíteni (kivéve, hogy a netről kedves emberek segítetek élelmiszerrel és egy kevés pénzzel.

Ráadásul ettől az egész elbocsájtástól , hiábavaló álláskereséstől és anyagi csődtől olyan szinten visszaestem a depresszióba, hogy szinte már csak feküdnék egész nap, de sajnos aludni se tudok.

És akkor mindenhol azt halom, "Boldog Karácsonyt.."

Hát nekem aztán ez valóban gyötrelem.

Pár napja már tényleg az öngyilkosságon gondolkodom, mert nem látok kiutat.

2018. dec. 24. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!