Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Nektek mennyire fontos a...

Nektek mennyire fontos a névnap? Megszoktátok ünnepelni, ajándékot is kaptok vagy csak szóban említitek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 08:10
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Amennyire tudom, a névnap csak magyaroknál és a hollandoknál jeles esemény. Máshol nem.


Szerintem családi ünneplésnek nincs sok értelme. Inkább munkahelyi ünnep, ahol a születési dátumok nem igazán ismertek, ellenben a névnappal.

2012. jan. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

2 nevem van, a család és a családi barátok a 2-at használják, annak nincs névnapja.

Az első nevem napja nemrég volt, eszükbe sem jutott.


A barátaim közül néhány felköszöntött, a barátomtól ajándékot is kaptam.

2012. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Antimod ***** válasza:
56%

Másokéra igyekszem odafigyelni, a sajátom nem érdekel.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem 2 nevem van, az utolsó az amit használok. A családom mindkét névnapomkor felköszönt mert van egy olyan ami rögtön a szülinapom után van arra akkor nem kapok ajándékot mert az a szülinapiba megy bele, ami 4 hónappal később van 2. nevem arra szoktam ajándékot kapni külön. De egyébként én mindenkinek azt mondom hogy nem a szülinapom utáni névnapra kérek ajándékot hanem a későbbire meg elég ha csak akkor köszöntenek fel még ha szóban akkor is.
2012. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem egyenrangú a szülinappal, de azért elég fontos. Meg szoktunk ünnepelni, van ajándék, meg torta:) Nem csak a szűkebb rokonságban szokás, ilyenkor gyakran összegyűlik a család.
2012. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem fontos...

Mármint mi egymás között felse köszöntjük egymást a családdal

Max suliba egy egy emberrel akivel jobban jóba vagyok

2012. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
a szülinap valamivel fontosabb,de én szeretem a névnapot is:)mi ünnepljük,de szerintem ez remek alkalom hogy összejöjjenek a rokonok:)
2012. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A családban szokás megünnepelni, de nincs ajándék, torta, csak virág meg süti, illetve koccintunk egyet pezsgővel.


Pont ma van a névnapom. De nem tudok hazautazni hozzájuk és egyedül nagymamám vette a fáradságot, hogy felhívjon. Kicsit rosszul esik :(

2012. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi soha nem ünnepeljük. Egy szál virágnak örülnék, de senki nem ad :D
2012. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem nagyon ünnepeljük. Apukámtól szoktam egy szál virágot kapni. :) Amúgy nincs ajándékozás, ünneplés meg ilyesmi. Én általában el is felejtem a névnapokat. :$
2012. jan. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!