Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Ti elmondanátok, hogy rosszul...

Ti elmondanátok, hogy rosszul esik, hogy elfelejtették a névnapotokat?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a névnapom és a családomon kívül egyetlen barátom köszöntött fel.

Gyorsan leszögezném, hogy 32 éves vagyok, nem dedós nyafogásról van szó. Van egy szűkebb 12 fős társaságunk és egy bővebb, közel 30 fős brigád és összesen egyetlen barátomnak jutottam eszébe. Nem mondom, hogy én mindenkinek fejben tartom a névnapját, de pont ezért minden nap felmegyek az index.hu-ra, mert ott fent vannak a névnapok a fejlécben és ha valakinek aznap van, akkor felköszöntöm. Igazából rohadt szarul esik a dolog, mert szülinapon rengetegen felköszöntenek mindig, de azt ugye kiírja a facebook, mert úgy állítottam be. De nem tudom, ha szóvá teszem az olyan követelőző, vagy nem is tudom lehet-e ezt jól tálalni. Lehet inkább hagyom az egészet, aztán én is elfelejtek mindenki mást felköszönteni, csak akkor meg elindul egy kölcsönös "leszarom" dolog ami meg nem vezet semmi jóra. Ti mit csinálnátok?



2019. máj. 20. 12:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom mi ez a mizéria némelyik embernél a névnapok körül. A névnap csak egy beszúrt ünnep az év 365/66 napja között az egyik napra, és punktum. Sose értettem mit kell rajta ünnepelni, mellesleg ha ünnepel az ember, miért ez a sértődés, ha valaki nem köszönti fel. Vannak emberek, akik nem tartják számon, (pl én) mi nem sértődünk meg, ha nem köszöntenek fel minket. Szerintem senkinek sem kellene megsértődni, nem mindenkinek fontos a névnap. Akinek fontos, felköszönt, akinek nem, az nem. Mellesleg sokkal jobb, ha nem köszönt fel senki, minthogy pléhpofával beállítson ajándékkal, mellette meg azt gondolja magában, hogy "na ezt is letudtuk, legalább nem fog hisztizni"
2019. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Engem sokkal jobban idegesít, amikor bejelölnek valami tök személytelen felsorolós posztban, hogy Kis Juci, Nagy Juci, Szabó Juci, Kovács Juci és valahány Juci a naptárban, boldog névnapot. Még olyat is láttam, hogy az évekkel ezelőtt meghalt közös kolléganőt is benne felejtette az isten barma... Az ilyeneket meg sem köszönöm soha.
2019. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Azt írod nem dedós nyafogásról van szó.. akkor mégis minek hívod azt, hogy felnőtt emberként megsértődsz azon, mert nem köszöntöttek fel egy kamuünnepen?
2019. máj. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 lilla64 ***** válasza:
94%
Nem.Néha én is megfeledkezek a névnapokról.
2019. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nektek kamu ünnep, mi fel szoktuk egymást köszönteni a barátokkal és senki sem mondja, hogy neki kamu ünnep lenne, szóval próbáljatok meg kicsit a saját világotokon kívül gondolkodni, ha megy. :)
2019. máj. 20. 13:35
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
De, ez dedós nayfogás. Ez nem egy olyan fontos dolog, amin meg kéne sértődni, ha valaki elfelejti. 32 évesen ennél lehetnél érettebb.
2019. máj. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is jól esik, ha felköszöntenek, meg nekem is eszembe szokott jutni, hogy de rossz, hogy csak keveseknek jutottam eszébe. De annyira nem tartom gáznak, mert legtöbb esetben én is elfelejtem a névnapokat, még a saját családtagjaimét is. Volt egy időszak, hogy én is naponta néztem egy oldalt, ahol fent ott voltak a névnapok, így nem értettem, hogy hogy lehet, hogy mások nem tudják. De mostanában nem nézek olyan oldalt, ahol ezt így az arcomba tolnák, úgyhogy simán megfeledkezek róla.
2019. máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Az enyém szombaton volt. Idén még a saját anyám is elfelejtette, úgy hívott vissza, miután leraktuk a telefont, hogy beszéltünk, de nem jutott eszébe, bocsi... Igazából a párom köszöntött egyedül (ami külön csoda, ő mindent elfelejt), tegnap írt rám két ismerős, hogy jajjakart csak elfelejtette.

Mondtam, hogy ez egy ilyen nap volt, mindenki elfelejtette...

Rosszul esik, de feleslegesnek tartom felemlegetni. Úgy látszik, most mindenki ilyen feledékeny. :)

2019. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a legtöbb ember nem igazán foglalkozik a névnapokkal és nem is tudja kinek mikor van. Én nem sértődnék meg. A szülinap személyesebb.
2019. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Vihar a biliben. És, bizony dedós nyafogás.
2019. máj. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!