Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Ti elmondanátok, hogy rosszul...

Ti elmondanátok, hogy rosszul esik, hogy elfelejtették a névnapotokat?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a névnapom és a családomon kívül egyetlen barátom köszöntött fel.

Gyorsan leszögezném, hogy 32 éves vagyok, nem dedós nyafogásról van szó. Van egy szűkebb 12 fős társaságunk és egy bővebb, közel 30 fős brigád és összesen egyetlen barátomnak jutottam eszébe. Nem mondom, hogy én mindenkinek fejben tartom a névnapját, de pont ezért minden nap felmegyek az index.hu-ra, mert ott fent vannak a névnapok a fejlécben és ha valakinek aznap van, akkor felköszöntöm. Igazából rohadt szarul esik a dolog, mert szülinapon rengetegen felköszöntenek mindig, de azt ugye kiírja a facebook, mert úgy állítottam be. De nem tudom, ha szóvá teszem az olyan követelőző, vagy nem is tudom lehet-e ezt jól tálalni. Lehet inkább hagyom az egészet, aztán én is elfelejtek mindenki mást felköszönteni, csak akkor meg elindul egy kölcsönös "leszarom" dolog ami meg nem vezet semmi jóra. Ti mit csinálnátok?



2019. máj. 20. 12:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
Irigykedem babám, hogy 32 esztendősen ezen rágódsz. Szerintem az emberek jelentős része leszarja a névnapokat, ezért úgy érzem te is magadból indulsz ki. Ja, és Boldog Névnapot!
2019. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%
Boldog névnapot. :) Te is fel fogsz majd köszönteni?
2019. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
üdvözöllek a felnőttkorban, előfordul hogy az elfoglalt emberek (a.k.a. felnőttek) elfelejtenek dolgokat. főleg a 21. században, amikor már csak az öregeket (60+) érdekli a névnap.
2019. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Az olyan lenne, mintha külön kérném, hogy fogalkozzanak velem. Aki akar felköszönt, aki nem, az nem. Nem erőszak. Van aki esetleg elfelejti, vagy ilyesmi, az se gond, velem is előfordul :)
2019. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%
Ha ilyen fontos, akkor szervezz egy összejövetelt erre a jelképes alkalomra. Az emberek amúgy is szeretnek "súlyt adni" a random összeröffenéseknek.
2019. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
72%

Bár én fiatalabb vagyok, de tavaly hasonló volt velem is. Nincs nagy haveri köröm, de a szűk családtól azért elvártam volna. Hogy a saját anyám elfelejtse...igen, rosszul esett. Nem hisztizek, patáliázok ilyenen. De pár nappal később finoman megemlíteném, hogy bánt a dolog.

23L

2019. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják elfelejteni, ha szólsz nekik:

"találkozzunk itt + ott, és megiszunk ezt-azt a névnapom alkalmából."

Még az is ott lesz, akit nem is hívtál!

2019. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám el, hogy rosszul esik. 12-30 fő brigád? Ennyi embernek képtelenség mindig követni, hogy éppen milyen van. A családod megköszöntött, szerintem ez a lényeg. A barátaid is biztosan szeretnek, hiszen szülinapon ők is megköszöntenek. Én sem tudnék ennyi barátnak emlékezni mindenére. A családtagokét és egy-két nagyon közeli barátét is felírom, hogy ne felejtsem el.

És ahogy itt is sokan írták, a névnap eleve nem olyan fontos sokak számára, egyszerűen nem foglalkoznak vele, a sajátjukkal sem.

Ha szeretnéd, hogy mindenki megköszöntsön, akkor tarts egy bulit és hívd meg őket.

2019. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, nekik mégsem fontos az, hogy x embert ugyanúgy hívnak.

Ha a szülinapodon sok köszöntést kapsz, akkor nem veled van a baj, hanem maga a névnap nem érdekel rajtad kívül senkit. De ezért nem hisztizni kéne felnőttként, hanem elfogadni.

Ha meg nem kedvelnének, akkor hidd el, hogy a szülinapoddal sem foglalkoznának, hanem kitalálnák, hogy épp nem értek rá, nem látták a faces értesítést stb és ezért nem köszöntöttek fel.

2019. máj. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy mindig rohadtul elfelejtem nézni, hogy kinek van névnapja. Szerintem ez annyira nem nagy ünnep. Viszont van egy dolog, amit nagyon utálok az egészben: rengeteg keresztnévhez több névnap is tartozik. Ha véletlenül pont észreveszem, hogy "jé, ma van Tamás", akkor 100%, hogy mindegyik Tamás, akit csak ismerek, másik napon tartja. :)

Egyébként én mit szóljak, december 24 a névnapom. "Délelőtt van Ádámka névnapja, délután szenteste (?)."


Sőt, ha ez megnyugtat, akkor a születésnapokat se tudom, csak a sajátomat, a tesómékét és a szüleimét.

Pár éve direkt beállítottam, hogy a facebook ne mutassa senkinek, hogy születésnapom van. Tudod mi lett? A kutya füle nem köszönt fel így, míg korábban rengetegen. Valójában senkit sem érdekel az, hogy ki mikor született. :D

2019. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!