Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Jogos ha haragudni fognak a...

Jogos ha haragudni fognak a szomszédok a tüzijáték miatt?

Figyelt kérdés
Vettünk tüzijátékot, nem sokat, összesen ha 5 percig fog tartani az egész (ebbe benne van a barátaink által vásárolt is). A mi kutyánk nem fél tőle, félévesen már megtapasztalta és hozzászokott de tudom hogy az utcában nagyon sok félős kutya van és emiatt tartok tőle hogy a szomszédok haragudni fognak. Mennénk mi olyan helyre tüzijátékozni ahol nincs senki de sajna nem mehetünk el itthonról mert a párom apukája idős, folyamatos felügyeletet igényel. Ha a szomszédok kutyái szétszaladnak akkor mi leszünk a hibásak? Egy szomszédról tudok aki ilyenkor beviszi a kutyáit a lakásba de a többi általában kint szokott lenni.

2013. dec. 31. 15:20
1 2
 1/18 Akiteki válasza:
66%
Na végre valaki, akit megkérdezhetek: Áruld el nekem légyszíves, hogy mire jó ez a tüzijáték? Évek óta töröm a fejem rajta és még nem bírtam rájönni.
2013. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem orrolnék meg, bár a mi kutyáink is remegnek, mint a kocsonya ilyenkor. Azért a jó kapcsolat miatt én pl. egy gesztusnak tartanám, ha átjönne a szomszéd és szólna előre, hogy ha esetleg nem gondoskodtunk volna a félős kutyáinkról (bár természetesen bent lesznek), akkor tudjunk róla, hogy durrogtatni fognak.

Egyébként érdekes, mert mi jártunk kutyasuliba, ahol direkt gyakorlat van erre, jelző fegyverrel. Arra fel sem figyel egyik kutyám sem, de ilyenkor este, ha már messziről hallja is reszket szerencsétlen a sarokban, a másikra meg átragad. Szóval ja... Ezért nem utálnék meg senkit, de pluszpontként könyvelném el, ha szólna a kedves szomszéd előre!

2013. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Netalántán szép? Én szeretem a tüzijátékot nézni, de hiába magyarázom ezt olyannak akit nem érdekel.
2013. dec. 31. 15:28
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Szólj nekik, hogy 5 percig tüzijáték lesz nálatok és addig vigyék be a kutyájukat.
2013. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
23%
Igen, jogosan. Ha én lennék a szomszéd, és miattad esne baja a kutyámnak, akkor kezedet-lábadat törném neked, és a párodnak is, valamint az összes jelenlévőnek.
2013. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akinek tudtunk szóltunk de a fél szomszédság nincs itthon.
2013. dec. 31. 15:29
 7/18 anonim válasza:
Én szólnék nekik ,hogy figyeljenek jobban a kutyákra, mert mégiscsak közelebb lesz a hanghatás. Mi is mindig beengedtük ilyenkor őket. Szegények nagyon meg fognak ijedni :( Én nem vettem volna a helyedben..így hogy tudod sok kutya fél tőle az utcátokban.
2013. dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én azért szoktattam hozzá a kutyám félévesen mert nem akartam féljen később. De ha félne én tuti beengedném a házba (mondjuk a miénk mindig bent van, szobakutya), csak egy éjszaka. Itt falun nem foglalkoznak úgy a kutyával mint mi (csak én sétáltatom a kutyám, néznek is rám szúrós szemmel mert az összes kerti kutya eszeveszetten ugat olyankor, szinte megőrülnek), de komolyan én tehetek arról hogy ilyenkor se képesek kicsit odafigyelni a kutyájukra?
2013. dec. 31. 15:36
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Két évvel ezelőtt leégett az utcánkban egy nádtetős ház, a petárda, vagy tűzijáték miatt.

Éjféltől a tűzoltók fénye, szirénája..Család meg mehetett rokonokhoz..

Rettegve várom a hajnalt..Három kutyánk, benti macskáink hogy viselik..Meg a pár házzal odébb lévő szénakazal..

Haragszom minden petárdázóra, tűzijátékozóra. Döntsd el, jogosan-e.

2013. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak aki átrakta ebbe a kategóriába a kérdést.. talán ha elolvasta volna akkor rájött volna hogy a kutyások véleményére vagyok kiváncsi.
2013. dec. 31. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!