Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Jogos ha haragudni fognak a...

Jogos ha haragudni fognak a szomszédok a tüzijáték miatt?

Figyelt kérdés
Vettünk tüzijátékot, nem sokat, összesen ha 5 percig fog tartani az egész (ebbe benne van a barátaink által vásárolt is). A mi kutyánk nem fél tőle, félévesen már megtapasztalta és hozzászokott de tudom hogy az utcában nagyon sok félős kutya van és emiatt tartok tőle hogy a szomszédok haragudni fognak. Mennénk mi olyan helyre tüzijátékozni ahol nincs senki de sajna nem mehetünk el itthonról mert a párom apukája idős, folyamatos felügyeletet igényel. Ha a szomszédok kutyái szétszaladnak akkor mi leszünk a hibásak? Egy szomszédról tudok aki ilyenkor beviszi a kutyáit a lakásba de a többi általában kint szokott lenni.

2013. dec. 31. 15:20
1 2
 11/18 anonim válasza:
babot ettem..itt is van durrogtatás..hehe
2013. dec. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod értesíteni a szomszédokat, akkor írj rövid üzenetet, hogy ma X időpontban 5- 10 percig tűzijáték lesz. Kérd meg, hogy a kutyákat, cicákat kössék meg jobban vagy vigyék be.
2013. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Én falun élek és imádom a kutyáimat, de nem tudtam őket hozzászoktatni bármennyire is szerettem volna. Kiskoruktól suliba járunk, ahol mint említettem megy a gyakorlás, de az valahogy nem ugyanaz, nem érdekli őket, míg ilyenkor az első durranástól kezdve reszketnek mint a kocsonya. Mivel amúgy is bent vannak szilveszterkor, nem haragudnék, de ha kint lennének és a közvetlen szomszédok durrognának, akkor nagyon, mert legalább szólhattak volna, hogy erre az időre kezdjünk velük valamit.

Igazad van abban, hogy sokan tojnak rá, hogy mi van a kutyájukkal, megvan-e még egyáltalán, falu helyen ez a szokás, de azért a lehetőséget add meg azoknak, akik törődni akarnak a kutyájukkal, azzal, hogy szólsz előre. Onnantól kezdve a szívük joga eldönteni mit tesznek, nem mondhatják, hogy a te hülye tűzijátékod miatt ment világgá, hiszen te szóltál.

2013. dec. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Akinek tudunk szólunk addig. Mondjuk így már az egésztől elment a kedvem, megbántam már hogy vettünk. Tavaly még jó volt mert eltudtunk menni itthonról, de már nem tudjuk itthon hagyni egyedül az alzheimeres apósomat. Ő már elég idős, sokszor nem tudja hol van és miért, de ezt a tüzijátékot most ő is várja, azt mondja rég látott már közelről. Lehet hogy felpakoljuk magunkat apóssal-mindennel együtt és inkább elmegyünk a barátainkhoz, ott még a szomszédok is örülnek hogy tüzijátékozunk és várják minden évben és kutyák se szoktak elszökdösni.
2013. dec. 31. 16:29
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig sok tüzijátékot veszünk, egyfajta hagyománnyá vált ez nálunk. 4-5 fős baráti társaság összegyűl és mindenki hoz tüzijátékot. Mikor először tartottunk pirós szilvesztert hajnali 3kor indultak a bombák, repkedtek a rakéták majd az egyik szomszéd átszólt hogy abba lehet hagyni vagy hívja a rendőröket.. Mire én már picit ittas állapotban azt mondtam hogy este 6-tól este 6-ig lehet tüzijátékozni! Majd erre a szomszéd mondta hogy reggel 6-ig. Hát mégis csak tudta :). Nálunk a legtöbb szomszéd nézni szokta mikor lőjük a tüzijátékot mert szép, csak ez az egy tróger szomszédunk van ezt kb. le**arjuk.
2013. dec. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ebbeb az utcában ahol mi lakunk csak idősek vannak, már azért is szólnak ha délután hangosabban szól a zene vagy ha vasárnap nyírsz füvet amikor ők pihennének. Na mindegy akinek tudtunk szóltunk. A szemben lakó szomszédnéni mondta hogy ő már benyugtatózta a kutyát, szóval őket nem fogja zavarni, a mellettünk lévő meg már bevitte a kutyáit a házba. A másik közvetlen szomszédunknak nincs kutyája, még egy van aki túl közel van hozzánk de őket nem találjuk otthon, mondjuk a kutyájukat nem láttam kint, pici, lehet bent van. Volt még akiknek szólni akartunk de nincsenek itthon, remélem gondoskodtak a kutyáikról. Mondjuk itt a környéken már lövöldöznek, az én hülye kutyám szaladgál és ugatja a hangokat, inkább behoztam ne szóljanak az itthon lévő szomszédok, nincsenek hozzászokva hogy ugat de ha dörög az ég meg ilyen hangoknál mindig ugat. Sztem éjfélre a sok durrogtatás miatt mki észbekap hogy bekéne vinni az állatokat és így nem kell aggódnom miattuk.
2013. dec. 31. 17:33
 17/18 anonim ***** válasza:
Én szerintem szard le őket. Kibírják azt az 5 percet meg amúgy is ők is ki fognak menni megnézni a koreográfiát.
2013. dec. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Majd azért írj, hogy hogy sikerült! :)
2013. dec. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!