Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mi értelme petárdázni?

Mi értelme petárdázni?

Figyelt kérdés

Idén fogom először a Szilvesztert máshol tölteni.

Ugye értelemszerűen az én koromban minden veszélyes, új dolog érdekel, főleg ha van benne kis izgalom, mert illegális.


Megemlítettem a petárdázást a haverjaimnak és mindegyik azt mondta, hogy ők nem szeretnének mert veszélyes.

Igazából kicsit én is félek tőle, ezért is írom ki ezt a kérdést..


Tehát akik szokták csinálni, azok miért csinálják?


2015. dec. 15. 15:15
 1/5 stew001 válasza:
75%

Hogy mi értelme van? Azt nem tudom, én már olyan rég csinálom. Megszokásból minden szilveszterkor, illetve előzőnap, de akkor csak lakatlan területen.


Én példul azzal a kérdéssel vagyok így, hogy mi értelme van hullarészegre inni magad?


Az meg, hogy veszélyes, hát persze, ha nem megfelelően használják akkor ja. Ha meg attól féltek, hogy a kezetekben felrobban, akkor kanócosat ajánlom kipróbálni, az biztos nem fog.

2015. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Vegyél zöld gyújtózsinórost azon bellül is zöld rudat vagy szürkét pl explosive 1,2,black petard háromszögek,csak ne dörzsfejest vegyél.Zöld gyújtózsínóros esetén nem kell félned.Amik gagyik azok az oszták meg német ezek a nagyobb darabok pl ami ilyen piros.Szlovákban,Lengelben,Csehben ,viszont nagyon jók a nagyok nem gagyi német lőporos.A dörzsfejes az a Pirat ütős meg jó csak az kiszámíthatatlan,ha kapsz hozzá külön gyújtózsínórt az már más.Ami ilyen fényes hangos fajta azt este próbáld ki felejthetetlen élmény.Én azért szeretem mer ütős fényes és az igazi robbantás élményét adja.A sokdarabos meg még azért is jó mert olcsó és sokat szórakozhatsz vele.Elviszel zsebben egy 10 db-ot egy alkalommal legalább akkora élmény mint egy tűzijáték.Nagy villanás éles lökésszerű robbanás és fény hozzá egy adag vízhang.Egy olyan igazi t robbantás feelinget élményt ad amit a tűzijáték nem ad annyira vissza.Én elsőnek olyat tanácsolok neked amiben sok van és gyújtózsínóros és többfélét vegyél.A jó fajta petárda az kegyetlen szuper ütős élmény.
2015. dec. 17. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Petárdában nem tudom hogy hol veszed de amiben sok van és ilyen kisebb rúd vagy háromszög azok ütősek és jók.Ami ilyen vastag piros azok általában gyagyik.A kicsi fajta az egy nagyon éles robbanó hangot ad és fényes.A nagyobb ami gagyi meg elég tompa semmi fénye és akkorát robban mint a kicsi.Ami gyújtózsínóros ott jóval vastagabb a doboz.Régen csak a zöld színű pirat volt az ütős csak mivel dörzsfejes veszélyes.Ami tutira jó azok a kisebb gyújtózsínorossak amiknél egy csomagban sok van.Azok azért jók mert azokban minőségi ütős hatóanyag van és nem gagyi lőpor.
2015. dec. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vyrob ***** válasza:
az előzönek te a super bölleről beszélsz ami a németeknél van de nem minden vastag piros a super böller :)ha szlovák cseh vastag petkók azok mindig minőségiek főleg szlovákoknál a megatrek :)
2015. dec. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kint élek Ausztriába,illetve Németben ami nagy vastag (böller) azok szinte kivétel nélkül tompa hangú fénytelen vackok.Lengyelben,Szlovákban lehet kapni nagyban normálisat.Németben,Osztrákban nem mondom hogy nagyban nincs de a nagyok nagyrésze gagyi.Amik nagyban rendesen ütnek azok a III.kategória.Ami vastag és nagy és azt írja hogy pld 3g hatóanyag és II.kategória az már gyanús.Én néztem az árusoknál,boltokban,neten,nagyban kint csak ez a (lőporos böller)volt.Kicsiben biztos hogy jót kap Németben,Magyarban,Osztrákban,Lengyelben azok ütöttek mindig.Ha nagyban kell és nem akar valami silány (böllert) venni akkor konkrét márkára kell utazni.Ausztriában és Németben II. kategóriáig lehet venni tűzijátékokat,petárdákat.III.-tól felfelé csak pyrotechnikusi igazolvánnyal kapsz (hivatalosan) Németben és Osztrákban.Lengyelben,Szlovákiában,Csehországban odaadják a III. valahol a IV. kategóriát is.Amik jók mint az előttem lévő is irta Megatresk,fekete robbanó gömb amik nagy fénnyel villannak és élessen robbannak azt Németben,Osztrákban nem lehet kapni mert III. kategória.Németben,Osztrákban van a La Bomba,Color salute,amik jók.A lényeg hogy amiben az a nagyfényű,éles hangos hatóanyag van az II.kategóriákban csak kicsiben van.Ha nagyobbakba rakják is nem durran nagyobbat, mert van egy határ abban a kategóriában abból a fajta hatóanyagból mennyit lehet belerakni.Amiben az a nagy fenyű erős hangos hatóanyag van és raknak is rendesen bele az mind III.kategóriás.Ami azt írja 3g 5g hatóanyag és II.kategória az vagy gagyi (böller) amiben teljesen más a hatóanyag, vagy a robbanóanyag mellett más hatóanyag is van Pld: színes effekt vagy késleltető stb.
2015. dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!