Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Felköszöntenétek a helyemben?...

Felköszöntenétek a helyemben? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kb. Másfél éve tönkrement egy 18 éves barátságom. A békülésre már nincs esély. Az év elején volt a szülinapom, ő szokásához híven dobott egy "Boldog szülinapot" a Facebook falamra, de elgondolkoztat, hogy vajon nekem is ezt kellene tennem? Nem vagyunk jóban és csak dobjak egy "Boldog szülinapot" a falára? Ti mit tennétek a helyemben? Írjak neki a falára csak azért mert ő is írt és "úgy illik" vagy ne írjak, mert úgy érzem?

2021. márc. 7. 09:03
A kérdező szavazást indított:
Igen, írnék neki.
Nem írnék neki.
16 szavazat
 1/6 anonim válasza:
100%

Ha írsz, szerintem üzenetben tedd meg - mégha nem is áll szándékodban ezzel beszélgetést kezdeményezni -, sokkal személyesebb.


"vagy ne írjak, mert úgy érzem?" - ha úgy érzed, akkor nem muszáj illedelmeskedni, bár ő is felköszöntött (igaz, hogy nem túl személyesen). Ha úgy érzed, hogy rosszul éreznéd magad, ha nem viszonoznád, akkor rajta - belehalni nem fogsz egy üzenetbe :) Főleg, ha azért fontosak voltatok egymásnak.

2021. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

* ő szokásához híven


A barátság alatt is ez volt a szokása? Csak mert az úgy elég furcsa.

2021. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
A nem írást azért támogatnám, mert egyértelműen leírod, hogy csak az illem miatt írnál neki. Másfél év elég hosszú idő, ha most írsz, jövőre ő is ír, aztán illemből te is, nem tudom... én jobban szeretem nem felhánytorgatni a múltat. Ha valakivel ennyire megszakad a kapcsolatom, általában próbálom minimálisra csökkenteni az esélyét, hogy "belefussak". Letiltani stb. nem tiltok senkit, butaság, bármikor hozhatja úgy az élet, hogy valamiért szükség lehet egymás elérhetőségére, de amúgy meg a kommunikációt vagy azt, hogy feleslegesen infót megtudjak róla, kerülöm.
2021. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Irj neki. Neked is jól esett, ő is örülne :)
2021. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ, hogy érzed. Az illem miatt szerintem is felesleges. És privátban írnék, ha úgy gondolod, hogy akarsz.Semmi különöset, csak egy boldog szülinapot üzenetet. De az sem bunkóság, ha nem írsz. (20 éves barátságom szakadt meg 3 éve, véglegesen, karácsonyra, születésnapra még szoktunk írni egy üzenetet, mint akármelyik távolabbi ismerősnek. Harag, sértődés nincs, ha lenne, akkor persze más lenne a helyzet. Így belefér az az évi 2 mondat. Aztán lehet később el fog maradni.)
2021. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Ez férfi nő közti barátság? Ha tönkrement, akkor már ne írjál, legalábbis ne most, majd 5-6 év múlva, ha még úgy érzed.
2021. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!