Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Ilyenkor nekem kell fizetnem...

Ilyenkor nekem kell fizetnem az étteremben?

Figyelt kérdés

Barátnőm felvetette az ötletet hogy menjünk el születésnapomkor egy étterembe a pasijainkkal, négyesben. Elég friss barátság, most ünneplünk együtt először. Nekem kellene fizetnem mindenki kajáját mivel én vagyok az ünnepelt vagy hogy megy ez?

20/L


2023. jan. 16. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélés kérdése.
2023. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Hát mivel nem a te ötleted volt, ezért nem. A barátnőd hívott el Titeket, szánhatja ezt ajándéknak is.
2023. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen tisztázzátok a fizetés kérdését, MIELŐTT mentek az étterembe.
2023. jan. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kell. Akkor kéne neked, ha te találtad volna ki, hogy szeretnéd megvendégelni őket.

Nálunk egyébként pont az ünnepeltnek nem kell fizetni, őt hívjuk meg. Ez (is) az ajándéka.

Szerintem ebben az esetben mindenki fizesse a saját részét, főleg így, hogy nem is ismeritek annyira egymást.

2023. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már úgy meglepetés szülinapi bulin, hogy az étteremben mindenki magának fizette, majd meghívott a mindenkit az ünnepelt a szórakozóhelyen egy két italra. Emellett ajándékot, nem túl nagy értékben is adtunk neki.
2023. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván megegyezés kérdése a dolog. De az etikett alapján az fizet, aki felveti az ötletet. Tehát a barátnőd.

Mi ilyen esetben úgy csinálnánk, hogy mindenki fizeti a saját fogyasztását és közösen meghívnánk az ünnepeltet. Utólag meg rendeznénk a dolgot.

2023. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele, velük. A félreértés elkerülése érdekében.
2023. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem. Mert, nem a te otleted volt. Ha te mindenkit meghivsz a szulinapodkor magadhoz akkor persze hogy csinalsz kajat - de manapsag szerintem ettermi szamlat sem szokas atvallalni szulinaposkent. Legalabbis en tuti nemfizetnek barati tarsasgomnak 200 ezer 300 ezer forintos ettermi latogatast...


Olyat lehet csinalni hogy az elso vagy utolso kör alkoholos ital azt mondod meghivsz mindenkit.

2023. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre legyen nálad pénz, vagy kártya.
2023. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha felvetette az ötletet, az nem feltétlen meghívás.
2023. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!