Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Párom 40.születésnapját...

Párom 40.születésnapját szervezzük egyik haverjával titokban, tehát meglepetés buli lesz... Ti mit gondoltok az alábbiakról?

Figyelt kérdés

A meghívottakat arra kértük, hogy ne vegyenek ajándékot, hanem amennyiben úgy gondolják az arra szánt összeget dobják majd be az erre a célra kihelyezett dobozba a bulin.

Az ok: nem szeretnénk felesleges ajándékokat, se italokat, úgysem issza/isszuk meg,valamint párom vágya, hogy eljusson Madridba egy Real Madrid meccsre.

Így tulajdonképpen ez lenne az ajándék, hogy összegyűjtük az utazásra szükséges összeget. Nyilván nem biztos, hogy összejön a szükséges összeg, de így mindenki hozzájárulhat kicsit az álma megvalósulásához. Szerintetek ez így ebben a formában rendben van, vagy kellemetlen, ciki?

Azért kérdezem, mert anyósom szerint ez milyen hülyeség, hogy születésnapi buli és pénzt kérünk... Mondtam neki, de hát nem arra kérjük, hogy a buli kötségeibe szálljanak bele, hanem ajándék helyett... Tudom, hogy a parom nem vágyik X üveg szeszes italra, x karton sörre vagy ilyen olyan vicces 40-es ajándéktárgyakra.

A hétvégén hivatalosak vagyunk szintén egy születésnapi buliba, ahol a feleség szintén azt kérte, hogy ne vegyünk ajándékot, hanem ő vett egy Forma 1-es belépőt a férjének, aki úgy gondolja abba adjon bele amennyit gondol. Plusz gokartozni mennek, a pálya bérleti díját is szét fogják osztani a meghívottak között. Ezt csak azért írtam le, mert hasonló szituáció. Én nem gondolom, hogy ciki vagy gáz lenne ilyent kérni, sőt leveszi az ember válláról a terhet, hogy azon agyaljon mit vegyen az ünnepeltnek.

Ti mit gondoltok erről?



jan. 3. 21:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Értem a koncepciót, de szerintem ez így nem elegáns.
jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Le kellene arról szokni, hogy a társadalom megítélésével, meg az x-edik szomszéd véleményével foglalkozzon az ember.

Elegáns vagy nem elegáns.

Én a meghívotakkal egyeztetnék, vázolnám a helyzetet, és felkínálnám a választási lehetőséget, hogy szeretnének csatlakozni azzal az összeggel, amit az ajándékra szántak volna, vagy ajándékot vesznek, viszont akor az ne alkohol legyen, vagy édesség, hanem valami ami a párom érdeklődési köréhez, hobbijához kapcsolódik.

jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
A tesóm férjének ősszel volt a 40. szülinapja, szintén teljes titokban szervezte. Ott is volt egy nagy ajándék, és aki gondolta, abba adott bele, de többen voltak, akik saját ajándékot hoztak. Szerintem jobb volt így, mintha mindenki hozott volna valami apróságot, én örültem az ötletnek.
jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Tök jó ötlet, nem kell gondot csinálniuk maguknak az ajándék kitalálásából és beszerzéséből. Ez teljesen jó ajándék, legalább örül neki.
jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
36%

Nem olyan ez, mint a menyasszonytánc?

Mert azt nagyon utáltam.

jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem jó ötlet, főleg, ha sokan lesztek és senki sem azt nézi mennyit adott a másik.
jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%
Nincs ezzel az ötlettel úgy gond. Tudni fogják mire adnak és ők döntik el mennyit, így legalább a párod biztos örülni fog. :) Ez így nekik is öröm, hogy hozzá tudnak egy kevéssel járulni a nagy álmához. Szerintem tökre jó ötlet. Legalább nem vásárolnak össze-vissza minden (felesleges) dolgot.
jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, örülök, hogy nagyrészt úgy gondoljátok, hogy ez jó ötlet.

33-an leszünk, ha mindenki eljön. Borítékba helyezve fogják a pénzt bedobni, így senki sem fogja látni, hogy ki mennyit adott, illetve nyilván ez nem kötelező, csak aki úgy gondolja. Ha valaki nem dob be semmit és ajándékot sem hoz akkor sincs semmi, nem azért csináljuk a bulit...

jan. 4. 03:21
 9/21 anonim válasza:
24%

Ne haragudj, de ha 40 évesen párkapcsolatban nem tudtok annyit félretenni, hogy kimenjen egy Real meccsre, akkor ott valami nagyon nem klappol, és inkább át kellene nézni a pénzügyeket...


Kb 100 ezerből ki lehet hozni az egészet szállással és repülővel, belépővel, mindennnel együtt


Azért ne 33-an spróljatok már erre... :O

jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sem érdemes azzal törődni, hogy ki mit gondol. Én is utálom az ajándékba kapott piák és más felesleges dolgok pakolgatását, meg küzdeni a tovább ajándékozásukkal. Te tudod, hogy ő ennek örülne, aki be akar szállni az beszáll és tudja, hogy olyat adott, aminek örül. Aki nem akar beszállni, az meg vagy elsunnyogja az ajándékot és ugyanúgy kiveszi a részét a párod öröméből, hogy megkapta, amit szeretne, vagy tüntetőleg adhat olyat, amit ő akar és a párod meg majd úgy csinál, mintha örülne neki, miközben vagy igen, vagy nem. Senkit nem ér kár. Nektek jó így, aki nem akar részt venni benne, az meg csinál, amit akar.


Igaza van benne #9-nek, hogy egy madridi út vagy akár egy F1 belépő sem olyan őrületesen nagy összeg, hogy feltétlenül kalákában kelljen összerakni. De még ha mindenetek meg van, akkor is több értelmét látom az ilyen ajándéknak, mint annak, hogy felesleges dolgokat kaptok ajándékba, amikkel nem tudtok mit kezdeni, miközben kaphatnátok értelmes dolgokat is.


Ha meg rá vagytok szorulva, akkor pláne van létjogosultsága így megteremteni azt, amire amúgy nem biztos, hogy futná. Viszont abban támogatom #9-est, hogy ha a szükség is hozzájárul ehhez a megoldáshoz, akkor érdemes felülvizsgálni az anyagiakat és odafigyelni, hogy mit tudtok vele kezdeni, hogy jobban álljatok.

jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!