Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Meglepetésbuli, de így?...

Meglepetésbuli, de így? Jogos, hogy nem tetszett? Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

A vőlegényem egyik barátjának volt a 30. szülinapja, ezért a felesége szervezett neki egy meglepetésbulit. Volt bográcsozás, torta és mi barátok vettünk közösen ajándékot kábé 10 ezer Ft értékben. Mindenki hozott rágcsát, alkoholos italokat. Az ajándékot 2 ember vette meg, és megbeszéltük, hogy másnap szétdobjuk a ktg-eket. 15-en voltunk a buliban, a házaspár mellett Így fejenként 6-700 Ft volt az ajándék ktg. Erre számoltam. Aztán tegnap kiderült 2500 Ft-ot kell befizetni. Merthogy a torta 6 ezer volt, a bográcshoz az alapanyag meg egy tálca sör 21 ezer volt, meg ugye az ajándék. Én teljesen ledöbbentem, mert a 15 meghívottnak kellett mindent kifizetni, a feleség semmit nem vállalt át... Hogy lehet úgy vendégeket hívni, hogy mindent másokkal fizettetek ki. Még egy sütit se sütött, semmi...

A vőlegényemnek fél év múlva lesz a 30. szülinapja és én úgy terveztem, hogy egy étterem különtermébe szervezem a buliját ahova italokat lehet bevinni, de a kaját én állom mindenkinek teljes mértékben, meg persze a tortát, dekorációt. Viszont alkoholt mindenki hoz magának úgy gondoltam. Mindenki mást szeret, meg úgy már nagyon drága mulatság lenne. De ezek után elbizonytalanodtam, hogy én már most pakolok félre pénzt, hogy meg tudjak mindenkit vendégelni. De így... Nem azon a 2500 Ft-on múlik, de én ezt bunkóságnak tartottam, hogy az utolsó szelet kenyeret is ki kellett fizetnünk, amit ettünk.


2016. jún. 27. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

A lakodalmakban is elvárják, hogy a vendég kifizesse a vacsoráját. Alighanem ő is erre gondolt.

De szerintem mindkét esetben bunkóság.

2016. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Én nem akadnék ki. Sokszor rendeztünk már bulit és sose vártuk el a házigazdától, hogy mindent ő fizessen. Azért egy társaság itatása és etetése elég nagy összeg. Örülünk, ha valaki felajánlja, hogy nála lehet a buli. Mert már az is plusz feladat, hogy takarít, vagy esetleg valami kiömlik, stb.

Szóval én nemhogy nem akadnék ki ezen, hanem eleve magamtól ajánlanám fel, hogy beleadok a költségekbe és nem csak az ajándékba.

2016. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

szerintem a kerdezonek van igaza, azert ha mar a parja bulit szervez a ferjenek, akkor illene, hogy sut valamit, ill. hogy valamivel nagyobb reszt fizet, mint a tobbiek, megiscsak o a feleseg....nem? nyilvan nem a 2500 fton van a hangsuly, de ha nem igy volt megbeszelve, akkor kellemetlen meglepetes. :)

ha en rendezek bulit, akkor alap, hogy nem fizetettek ki mindent a vendegekkel, hanem mondjuk en allom a kajat / ragcsat, a tobbiek meg hoznak italt / innivalot belatasuk szerint.

2016. jún. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem előre megbeszélve rendben van a költségek kifizettetése. De így utólag szembesülni vele elég kellemetlen és felháborító.
2016. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
En nem mennék sose vendégségbe úgy hogy nem viszek semmit. Ahhoz képest ez a 2500 ft hozzájárulás semmi. Ezen érdemes háborogni???
2016. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Eszter76 ***** válasza:
80%

Nos, van az ilyesmire egy remek túlélési stratégiám.

Ülj le, csendesítsd el az elméd - és képzeld el teljes részletességgel, hogy milyen képet vágna, ha elé állnál, és azt mondanád, szeretnéd megnézni, pontosan mennyi maradt a rágcsából és az alkoholos italból, amit te vittél, mert annak az értékét levonnád a 2500 Ft-ból. Képzeld el a döbbent arcát, azt, ahogy reagál, amit mond, mindent jó alaposan.

Aztán ha ezen jól kiröhögted magad, menj és fizesd ki neki, hadd örüljön - de persze ne tedd szóvá, ő a troll nem te. ;-) Te lépj tovább. :-) Nem érdemes bosszakodni az ilyeneken.

2016. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előre meg kellett volna kérdezni. Mi is sokszor csináltunk úgy bulit, hogy fejenként egyenlően állt mindenki mindent, de olyan is volt, amikor csak az ünnepelt/ünnepelt családja fizetett kvázi mindent, és az ajándék árát dobtuk csak össze.

Nincs egyikkel sem semmi baj - előre meg kell beszélni, és ha nem tetszik a megoldás, nem részt venni benne.

2016. jún. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Ha születésnapi vendégséget rendezek, akkor a költségeket nekem kell állni a vendéglátás alapszabálya szerint.

Ha a vendégekkel akarom kifizettetni a költségeket, azt batyusbálnak hívják és előre megbeszélik.

2016. jún. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ha előre szól, hogy a kaja is közös költség, akkor rendben, de így utólag elég bunkóság
2016. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mint ahogy írtam vittünk rágcsát (chips, ropi), ill. colát, pálinkát, sört. Sőt én pluszban kedvességből csináltam szülinapi feliratot, vittem lufikat. Szeretek ilyenekkel szöszmötölni, nem is nyújtottam be a szlát, hogy mennyibe került a lufi/papírok. Az a bajom, ahogy többen is írták, hogy utólag mondta, hogy akkor ennyibe került a hús, a torta stb. stb. A jövőben körültekintőbb leszek. és rákérdezek mi lesz a ktg-ekkel.

Mindenesetre az én párom szülinapi bulija nem így lesz, megvendégelek mindenkit. Köszi a válaszokat!

2016. jún. 28. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!