Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Meglepetésbuli, de így?...

Meglepetésbuli, de így? Jogos, hogy nem tetszett? Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

A vőlegényem egyik barátjának volt a 30. szülinapja, ezért a felesége szervezett neki egy meglepetésbulit. Volt bográcsozás, torta és mi barátok vettünk közösen ajándékot kábé 10 ezer Ft értékben. Mindenki hozott rágcsát, alkoholos italokat. Az ajándékot 2 ember vette meg, és megbeszéltük, hogy másnap szétdobjuk a ktg-eket. 15-en voltunk a buliban, a házaspár mellett Így fejenként 6-700 Ft volt az ajándék ktg. Erre számoltam. Aztán tegnap kiderült 2500 Ft-ot kell befizetni. Merthogy a torta 6 ezer volt, a bográcshoz az alapanyag meg egy tálca sör 21 ezer volt, meg ugye az ajándék. Én teljesen ledöbbentem, mert a 15 meghívottnak kellett mindent kifizetni, a feleség semmit nem vállalt át... Hogy lehet úgy vendégeket hívni, hogy mindent másokkal fizettetek ki. Még egy sütit se sütött, semmi...

A vőlegényemnek fél év múlva lesz a 30. szülinapja és én úgy terveztem, hogy egy étterem különtermébe szervezem a buliját ahova italokat lehet bevinni, de a kaját én állom mindenkinek teljes mértékben, meg persze a tortát, dekorációt. Viszont alkoholt mindenki hoz magának úgy gondoltam. Mindenki mást szeret, meg úgy már nagyon drága mulatság lenne. De ezek után elbizonytalanodtam, hogy én már most pakolok félre pénzt, hogy meg tudjak mindenkit vendégelni. De így... Nem azon a 2500 Ft-on múlik, de én ezt bunkóságnak tartottam, hogy az utolsó szelet kenyeret is ki kellett fizetnünk, amit ettünk.


2016. jún. 27. 17:05
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Ja amúgy a feleség nemhogy nagyobb részt nem fizetett, hanem semmit :) Szóval ők kijöttek nullával, sőt maradt egy halom kaja, üdítő minden egyéb náluk :) Mindenki más fejenként beadta a 2500-at, szóval mi 5 ezret... 2 tányér kajáért és 2 szelet tortáért, meg a ránk eső ajándékktg.
2016. jún. 28. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!