Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Hagymásbab vagy hagyjuk...

Hagymásbab vagy hagyjuk másnak? (Kissé hosszú lett)

Figyelt kérdés

Nemsokára itt van a párom születésnapja, de egyszerűen hadilábon állok az "ünnepi menüvel".

A kedvenc étele a hagymásbab és azt szeretnék neki készíteni a születésnapjára. Viszont a következő a gond, hogy azt még sosem készítettem. Nézegettem recepteket, de annyi féle van, hogy nem tudom kiválasztani melyik lenne a jó. Nem azzal van a gond, hogy újdonságot kell főzzek, mert mindig jól sikerültek(és imádja a főztöm), de a gond az, hogy úgy szeretném a hagymásbabot elkészíteni, ahogy a nagymamája csinálta(vagy legalábbis hasonlóképp). Sajnos ő viszont eltávozott az élők sorából, így végképp meg vagyok lőve :(


Illetve a tortával úgyszintén.

Eredetileg oreokrémes palacsintatortát akartam neki csinálni, de félek, hogy nem úgy sikerülne, ahogy elterveztem. Viszont sima oreo tortát már csinált neki ex-nője másik születésnapjára, uh az sem opció.

(Oreot azért írtam, mert a kedvence)


Tudnátok segíteni? :C



2018. ápr. 4. 11:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha szereti a hagymás babot, biztosan szereti a krumplis halat is. ;)
2018. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy vele együtt kéne hagymásbabozni, mert ő emlékszik, hogy milyen volt. Nem próbálnám azzal meglepni, ha neki a nagyié volt az etalon, mivel valószínűleg úgysem lesz olyan. Nekem is vannak nosztalgikus anyám-féle ételeim, amiknek az elkészítésére NAGYON kényes vagyok, egy másik lehet finom, ha nem olyan, a nosztalgia faktor oda, sőt, sok ételt kizárólag úgy eszem meg, ahogy otthon készült. Szerencsére sokukat megtanultam még gyerekként.


Nekem amúgyis kissé már nehéznek tűnik a hagymásbab valami jó krémes sütivel (az ünnepiesség nem érdekel, ha én a paprikáskrumplit vagy a rántottát szeretem, akkor szülinapon és karácsonykor is lazán azt eszem, ez ember- és családfüggő is)...


Az oreokrémes palacsintatorta jól hangzik, miért nem bízol magadban? De ha nem, csinálj mást, bizonyára sokféle sütit szeret. Az oreo torta is jó, másféle is működhet... Biztos örülni fog neki :)

2018. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ne akarj a nagyival versenyre kelni! - eleve vesztes lennél.

Ha igazi meglepetést akarsz, főzz rántottlevest és adj utána

pirított-hagymás tésztát.

Arcáról leolvashatod, mennyire sikerült meglepid.

2018. ápr. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Nem éppen szülinapi étel, de ha azt szereti?


Nos. Húsos szalonnát kockára vágsz, megpirítod. Hagyma hosszában, szálára vágva, lehet vegyesen is vörös/lila hagyma. Azt rá a szalonnára, megfonnyasztod. Paprikás parasztkolbászt karikára szeletelsz, azt is bele. Rotyogjon egy kicsit. Önthetsz rá egy deci sört is (főzés közben úgyis poharazgat az ember), kicsit megbolondítja a szaftot.


Ezután jöhet a bab, vörös kidney konzerv bab, levével együtt. Ezt is lehet vegyesen, kétféle babból, az még jobb. Rotyog, fő, érlelődnek az ízek. Mehet bele egy kis fokhagyma, de ne legyen nagyon uralkodó, csak egy keveset tegyél bele. Mehet bele pár karika zöldpaprika is, ha az ünnepelt szereti az erőst. Pirospaprika, de ne túl sok, a kolbász is ereszt némi paprikás levet. Kóstolgass, a sóval óvatosan, hiszen a szalonna, kolbász is sós, könnyű elsózni. Kis bors is kell bele.


Kb. így szoktam. Ropogós kenyér hozzá, hideg sör. Jó étvágyat! (Szeles éjszakára lehet utána számítani)

2018. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat!

Neked különösképpen #14 köszönöm a receptet kipróbálom!

(A szelek szárnyán amúgy is sokat szálldosunk😂😂)

2018. ápr. 5. 22:42
 16/16 anonim válasza:
71%
Ahogy látom, egyesek leszólják a hagymás babot. Ezért valaki nagy pofonokat osztana ki. ;)
2018. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!