Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Nem értem minek leoltani...

Nem értem minek leoltani azokat akik ünneplik a Bálint/szerelmes/ valentin-napot! (? )

Figyelt kérdés
Értem én, hogy sokakat nem nagyon érdekli a dolog, vagy épp nincs partnerük és idegesiti őket, hogy mások milyen boldogok, és alig várják a február 14.-ét :) De attól még nem kellene sokakat ennyire le b*szni, hogy mert mennyire h*lye, hogy pénzt pazarol meg ilyesmi. Ha valaki szeretné meglepni párját abba semmi rossz nincs. Vagy ennyire nagy baj, hogy vannak emberek akik igen is ünnepnek találják a 14.-ét? :D
2012. febr. 2. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Itt nem leoltásról van szó hanem nem magyar hagyományos ünnep.Erőszakkal lett importálva.Van nem egy ország ahol nincs Mikulás és eszük ágában sincs átvenni.
2012. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Boldog kapcsolatban élek a párommal és a gyerekeimmel, de pont rühellem a valentin napot, mert .. 1. már leírta.


Ünnep azoknak akik:

1. Bálint;

2. Születésnapja van;

3. majmolják amerikát;


Páromat szeretem minden nap, és nem csak február 14-én.

2012. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Én nem oltom le azokat akik ezt ünneplik, ő dolguk mindenkinek szíve joga van ahhoz hogy mit ünnepel. Nálam ez nem ünnep, nem is tartom mert minek? Barátnőm sose tartotta a valentin napot, és nekem is már szilveszterkor közölte hogy nehogy megtartsuk mert ő nem tart külföldi ünnepet, én meg tiszteletben tartom.
2012. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
62%

Engem mondjuk nagyon nem érdekel, hogy magyar vagy nem magyar, de az rohadtul idegesítő, hogy ilyenkor mindenki bezsong, hogy jaj, mit vegyek, jaj m inek örülne, szerintetek ez jó, ez legyen vagy az legyen, stb.


Az év többi napján miért nem lehet szeretni a másikat? Ilyenkor miért lepi el 1000 és 1000 kérdés ezt és ég sok más oldalt, és máskor miért nem tudjuk meglepni/szeretni a másikat?


Amit talán még jobban utálok, hogy sokaknak a szeretet egyenlő az ajándékkal. A sok vagy drága ajándék a nagy szeretetet fejezi ki? Valaki világosítson fel, mert én ezek szerint semmit -vagy még annyit sem- tudok a szeretetről.


És persze most azt fogod gondolni, hogy azért mert te/ti megtartjátok a Valentin-napot, még nem igaz rád/rátok amit leírtam. De igaz. Ha te és a párod igazán szeretitek egymást, akkor nem szükséges a Valentin-nap.


(És csak zárójelben megjegyzem, hogy tőlem ez egyáltalán nem volt "leoltás".)

2012. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Én azért nem szeretem, mert csak a pénzköltésről és a giccses cuccok kereskedelméről szól. Tisztára mint a nőnap: 364 nap diszkriminálnak minket az állásinterjúkon, helyt kell állnunk a munkában, anyaként, csinos nőként, feleségként, majd egy nap kapjuk a figyelmet. Kösz.



Amúgy meg pont fordítva érzem. Kérdezik, hogy mit veszek a páromnak Valentin napra. Mondom, hogy semmit, erre sajnálkoznak, meg kiakadnak. Az újságok is tele vannak a szivecskés torta receptjével, a giccses lakásdekorációkkal.


A férfiak 99%-a utálja a giccses rózsaszín meg piros szivecskés vackokat, csak kényszerűségből vág ehhez jópofát. Annak meg mi értelme, hogy a pasik mondogatják (hallottam az egyiktől): na, még meló után rohanhatok venni valami sz.rt, nehogy balhé legyen emiatt.

Pedig szereti a párját, figyel is rá, csak épp ezt a kötelező majomkodást nem szereti.

2012. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én Bálint vagyok és nekem nem ünnep. Egyébként azt gondolom róla, hogy az emberi kapcsolatoktól tökéletesen idegen az amit ez a nap a párkapcsolatokról sugallni próbál. Olyan mint az MTV-n meg a Viván a tiniknek készült tinisztáros műsorok, vagy az amerikai titkosügynökös filmek Egyszerűen nem életszerű, hanem egy hiteltelen klisé, amit erőltetnek. Ebből kifolyólag tehát mindenkit irritál, pont úgy mintha egy részeg hajléktalan fogdosni kezdene a buszon.
2013. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!