Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Mi a véleményetek a Valentin...

Mi a véleményetek a Valentin napról?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok arra, hogy ki miért szereti, vagy nem szereti.

2013. jan. 31. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
A Valentinokat köszöntik névnapjuk alkalmából.
2013. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"Én majd akkor tartok Valentin napot, ha a Time Square-n is tartanak busójárást."
2013. jan. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amerikai ôr´´ultség. Valakinek jó úzlet.
2013. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 poet1 ***** válasza:
100%
Ennél rosszabb 'ünnep' nemigen létezik
2013. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem ez csak egy feleslegesnek mondható pénzszóró ünnep semmi más.

Nem értem hogy idehaza sokan miért tartják meg, ez nem Amerika, itt más hagyományok vannak, és sajnos manapság nagyon sokan persze van kivétel, nem is tudják a mi népszokásainkat, hogy mi miért, hogyan mi merre, inkább egy olyan "ünnepet" tartanak amihez semmi közünk nincs.

Valentin nap idehaza maximum annak ünnep akinek a neve Bálint, jó ezt megértem ha őt felköszöntik névnapjuk alkalmából, ez oké, de szerintem a szerelmeseknek ez egy baromság ez az ünnep, mert nincs ebbe benne a logika hogy ezen a napon ajándékozzák, meg szeressék egymást a többin meg kb sz@rják le egymást.

Akik szerelmesek azok az év mindennapján kedveskednek egymásnak vagy együtt vannak, és ne legyen nekik egy ilyen nap és ennyi.

Ugyanezt gondolom amikor halloweeni lázban ég az ország mindenki tartja, régen amikor én voltam gyerek ez egyáltalán nem volt divat, sőt sokan nem is foglalkoztak vele, ez kb az utóbbi 5 évben lett elég elterjedt ebbe az országba, de azon a napon idehaza más hagyományok vannak és nem az hogy cukorkáért csöngessenek be minden vadidegenhez. Nem értem miért kell más kultúrákból "lopni". Idehaza is megvannak a magunk szokásai, hagyományai, és ha már itt élünk akkor ezeket kellene tartani, hogy a jövő generáció is legyen ezzel tisztában, mert a végén a mi hagyományaink teljesen elhalnak majd, és ez azért elég szomorú.

2013. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
magyarul azt jelenti már megint venned kell valamit.
2013. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
68%

Valentin-nap — Honnan származik?

KAPTÁL-E vagy küldtél-e valaha Valentin-napi üdvözletet, vagy ajándékot? Számos országban szokás ilyen üdvözleteket küldeni február 14-én, Valentin napján. Azt mondják, ezt a napot a szerelmesek ünneplik meg. De hogyan kezdődött ez a szokás?

A Brewer’s Dictionary of Phrase and Fable ezt mondja: „St. Valentin római pap volt, akit bebörtönöztek, mivel segített az üldözött keresztényeknek. Megtért, és . . . halálra botozták. Ennek a napja február 14-e . . .

A Valentinok kiválasztásának ókori szokása csak véletlenül kapcsolódik a szenthez, lényegében a régi római Lupercalia szokásainak a maradványa . . . vagy társítható a madarak párzási időszakával. Az ünnepre az ajándékozás volt a jellemző, manapság pedig a képeslapok küldése, amelyeken cupidók, nyíllal átlőtt szívek stb. láthatók.”

És mi köze van Cupidónak a Valentin-naphoz? Ugyanez a forrás ezt mondja: „Cupidó (a latin cupido szóból ered, ami kívánságot, szerelmet jelent). A szerelem római istene, a görög Erósz megfelelője. Általában bekötött szemű, nyíllal és nyílvesszőkkel felszerelt, szép szárnyas fiúcskaként szokták ábrázolni.”

A The World Book Encyclopedia további információt ad, számos teoriát kínál a Valentin-napi szokásokra. „Az egyik történet szerint, II. Claudius római császár az i. sz. 200 körül megtiltotta a fiatal férfiaknak a házasságot. A császár szerint a nőtlen férfiakból jobb katonák lesznek. Egy Valentin nevű pap nem engedelmeskedett a császár parancsának és titokban összeházasította a fiatal párokat . . . Sok történet szerint Valentint i. sz. 269. február 14-én végezték ki. Időszámításunk szerint 496-ban I. Szent Gelasius pápa február 14-ét elnevezte Szt. Valentin-napnak.”

A szokás valódi eredetétől függetlenül nyilvánvaló, hogy ókori pogány hiedelmeken és a kereszténység úgynevezett „szentek” felsorolásán alapszik. Azonkívül a Valentin-nap egy újabb indok a gyakran tájékozatlan emberek kereskedelmi kizsákmányolásához.

2013. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Valentájn.
2013. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha lenne bnõm tuti tartanám vagy megbeszélném vele h ne tartsuk. Engem nem zavar de túl van reklámozva amcsiktól lopott szar... Kiváncsi vagyok a hálaadást mikor lopják el nagyokos "honfitársaink"
2013. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!