Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Ki hogy ünnepli a Valentin-nap...

Ki hogy ünnepli a Valentin-napot? Ünneplitek egyáltalán?

Figyelt kérdés
Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert mi amikor összejöttünk, mindig vettünk egy apróságot a másiknak és van egy étterem, ahova évente egyszer ezen a napon elmegyünk. Ez a 6. Valentin-napunk, az első, amióta házasok vagyunk. Épp fél órája hívtam fel a férjem, hogy ne vegyen semmit, ne az ajándékozásról szóljon, hanem csak arról, hogy elmegyünk a jó kis helyünkre és kész :) Ez a szeretetről szól. Tehát az évek alatt rájöttem/tünk, hogy nem az ajándékozás a lényeg, hanem, hogy szeressük egymást, hiszen nem csak ezen az egy napon szeretem a férjem. Viszont az étterem már szinte hagyomány, erről nem akarunk lemondani, bár máskor is szoktunk járni, ennek mégis van valami különleges jelentése :) Tudom, hogy van, aki nem tartja, ezzel sincs semmi baj, azok véleményére is kíváncsi vagyok, természetesen kultúrált kereteken belül :) És mindenkinek szép napot kívánok! :)

2013. febr. 14. 10:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%

Elméletileg nem lesz ajándék, hanem élmény :) Bár mi holnap ünnepeljük, mert ma sok lesz a meló. (délutános műszak)


Én sütit sütök, bort veszek, ő nem tudom mivel lep meg, de a megbeszéltek szerint nem lesz ajándék :)

2013. febr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 éve vagyunk együtt, az első Valentin-napra kaptam egy doboz szív alakú csokit, de amúgy nem szoktuk megtartani, főként, hogy az én páromnak ma van a szülinapja, így inkább azt ünnepeljük. :) Tehát ajándékot így is úgy is adok ezen a napon. :D Amúgy magát a Valentin-napot én nem szeretem, számomra ez nem ünnep. Neked is szép napot! 21L
2013. febr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
100%
Én raffaello golyót készítek a páromnak és szeretnék majd rajzolni is, amit csak később tudok majd neki átadni időhiány miatt.:/
2013. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
7 éve vagyunk.együtt,nem ünnepeljük.Helyette spontan napokon szoktunk pl vörösbort,pezsgöt inni este,vagy spontan.ajandek(parfüm,ruha,)Az elsö ket évben volt ajamdekozas ezen a napon,de nekem jobban tetszik a nemvárt meglepetés.Elmenni valahová mindn hétvégén megyünk(pizzeria,meki pl)Ma nem lesz semmi különös.Este fimezünk ,fözök valami finomat.
2013. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
100%
Mi 12 éve vagyunk együtt, soha nem vettük egymásnak ilyenkor értékes ajándékot. Volt, hogy készítettem neki valamit, de általában maradunk annál, hogy ő vesz egy virágot, esetleg elmegyünk vacsorázni. Amik máskor is megtörténnek, de ezen a napon biztosan. Az évfordulónkkal ugyanígy vagyunk.
2013. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Vettem csokit (olyat amit csak ő szeret),este szexi ruci és miegymás.

Ő vesz egy szál virágot (első éven nagy csokorral állított be,akkor kértem,hogy legyen elég 1 szál,ne költsön feleslegesen,ilyenkor iszonyat drága),és ennyi.

Illetve sütök sütit.

De túl nagy jelentőséget nem tulajdonitunk neki.

2013. febr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Mi ünnepeljük, de nincs csilli villi méreg drága ajándék meg wellnes hétvége.. Én kb 10 perce adtam oda a leendő férjemnek az ajándékát ami egy képeslap volt és egy saját készítésű bögre. :) Szóval csak apróságok. Vacsizni nem megyünk mert 5 hónapos a babánk, szóval nem szeretnénk lepasszolni. :)
2013. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
53%

Mi párommal 4 éve vagyunk együtt,mi szoktuk tartani.

Ilyenkor mindig főzök neki valami finomat mire haza jön.Vagy elmegyünk vacsizni.Most egy nagy csokor rózsát kaptam,nyakláncot,és egy tábla pc-t.

2013. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenki válaszát! :) Kedves 2. BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT A PÁRODNAK! :)

Nagy dolgot mi sem vettünk, a legelső alkalommal vettünk ugyanolyan szíven ülő plüsskutyát a másiknak :D Vagy kis apróságokat :)

én nem sütök, mert nem túl édesszájú, bár most lenne időm rá táppénz miatt, főzni főznék, de este úgyis vacsizunk. :)

Köszönöm mégegyszer, várom a további válaszokat :)

Az 5 hós picihez pedig sok boldogságot :) remélem jövőre már mi is egy babával ünnepelhetünk :)

2013. febr. 14. 10:35
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem ünnepeljük, mert 19.-én van a névnapom és egyben a 3. éves évfordulónk is. Inkább erre a dátumra készülünk, a 14.-ét nem tartjuk számon, még csak nem is találkozunk, nem kívánunk boldog Valentin napot egymásnak. Nekünk a 19.-e az ünnep. :) Amikor még tini voltam, akkor persze volt szokás venni csokit, szíves kis mütyürt, de felnőttként ez már elmaradt. Az étterem jó ötlet, ha nem gyakran jártok. Mi hetente, kéthetente járunk, így annyira nincs benne különlegesség, abban viszont már igen, hogy én csinálok terülj asztalkát itthon, mert a sok munka, rohanás miatt sosincs időm különlegesebb, több fogásos ételeket és szép sütiket csinálni, de ilyenkor kerítünk rá mindenáron szabad napot. :)

Szép napot neked is!:)

21L

2013. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!