Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Csak szerintem hülyeség a...

Csak szerintem hülyeség a Valentin nap?

Figyelt kérdés
Mármint egyesek rohannak virágot, ajándékot venni párjuknak.. én az év minden szakaszában, bármikor meglepem őt.. jó, ki van nevezve egy szerelmesek napja.. de mi nem ajándékozgatunk.. és én is kapok csak úgy alkalomtól függetlenül meglepit.. nem csak azért, mert Valentin nap van.
2014. febr. 14. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én marketingfogásnak tartom ezt az egész Valentint. Az év minden napján szeretem a barátnőm, nem kell külön nap a szerelem kinyilvánítására.

Csak azt nem bírom amikor valaki azért rinyál Valentinkor mert nincs partnere. Sosem hallottam még hogy valaki anyák napján hisztizik mert nincs anyja vagy már elhunyt, pedig azoknak ezerszer rosszabb érzés.

2014. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nekem teljesen irreleváns ez a Valentin nap, ez csak marketing. Én minden nap szeretem a párom, és el is mondom neki. Azok a lányok akik meg kiírják, hogy "juj milyen ajándékot-ajit (!!???)- kapnak vajon...nos szerintem van ilyen ember, meg olyan...ez csak marketing, szegény srácok meg tövig rágják mind a 10 körmüket, hogy mit is vegyenek...ejjj nem jó ez így
2014. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek veletek.
2014. febr. 14. 08:39
 4/13 anonim válasza:
Ha jól tudom, ez Bálint neve napja, engem pedig nem így hívnak, ergo nem ünneplem. Nem is foglalkoztam ezzel a hülyeséggel eddig, mígnem jól jöttem ki belőle. A barátnőmet eredetileg, csak holnap engedték volna át a szülei, mert dolga lenne otthon, de a "valentin napnak köszönhetően mégis eljöhet ma, és itt maradhat egész hétvégén. Ettől függetlenül nem ünnepeljük, de mégis jól jöttünk ki belőle.
2014. febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyjából 20 éve gyűrűzött be Magyarországra, ennyi idő elégnek kellett volna lenni, hogy mindenki megszokja. Ha te nem akarod ünnepelni, ne tedd. :)
2014. febr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 klopusz ***** válasza:

Sohasem szerettem és nem is tartottuk egyszer sem csakúgy, mint a nőnapot.

Ezen a napon nálunk mindig kis hülyéskedés volt, mert a családi nevünk Bálint. Ennek alkalmából húztuk meg egymás fülét :-)

2014. febr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem tartom eppen hulyesegnek, de a mi kulturanknak nem resze, eppugy ahogy a halloween sem, vagy a halaadas sem.

Nem ertem miert kell kritikatlanul minden amerikai vackot atvenni.


Olyan nokkel meg nem kezdek akiknek ez fontos: akkor keressen maganak amerikait vagy hasonlo usamaniast.

2014. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség.Én sosem ünnepeltem. Azt sem tudtam, hogy ma van.:)
2014. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is hülyeség. Ennek ellenére vettem egy társasjátékot, közös ajándéknak. És nem azért, mert 2 napja nem vehettem volna meg, és nem azért, mert egyébként nem játszhatunk, csak ma, hanem azért, hogy kicsit kitörjünk az évek alatt megszokott hétköznapokból. Az ünnepek erre valók (kitörni a hétköznapokból), de mindenki maga dönti el, mit és mikor ünnepel.

De egy idő után már nem lehet minden nap ünnep, mint a kapcsolat elején.

Ez persze nem zárja ki azt, hogy más napokon is figyeljünk a másikra.

2014. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tudjátok, az az elgondolkodtató szerintem, hogy van ám a szerelem napjának egy Magyarországon régóta ismert napja, ami szerintem sokkal értékesebb, mint a Valentin nap.

Ennek a napnak az a lényege, hogy minél több pénzt költsön az ember. Vegyen valami vacak ajándékot a párjának - sőt, manapság már nem csak a párkapcsolatban élőket próbálják rávenni a vásárlásra ilyenkor. Hirdetik, hogyha szingli vagy, akkor is megajándékozhatod magad, "vedd meg a régóta áhított ruhát/táskát/menj el kirándulni stb.". Na persze, ez csak a reklámról szól.


Régebben nem Valentin napon fejezték ki szerelmüket az emberek. Szép hagyománya volt ennek május 1-jén, a májusfa állítással. Nem az volt a lényeg, hogy drága ajándákokat vegyenek a másiknak, hanem, gondoltak a lányokra, állítottak nekik májusfát vagy csináltattak májuskosarat, a lányok pedig cserében borral és süteménnyel várták a fiút. Nekem valahogy ez sokkal szebbnek tűnik, és sajnálom, hogy egyre kevésbé látni még ezt a szokást.

2014. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!