Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomba melyik utazási...

Egyiptomba melyik utazási irodát ajánljátok? Cél a piramisok.

Figyelt kérdés

Többet kérdeztem és kértem már ajánlatot, hogy kimondottan októberbe mennénk párommal s nem is a tenger miatt hanem a piramisok elsősorban ami érdekelne minket.

De amiket eddig találtam az 2 főre 4-5 éjszaka 300ezer lenne utazás és szállás, de erre még rájönne a fakultatív programok ami még 150ezer biztos lenne.

Tehát ennél kicsivel olcsóbb van vagy valami ötlet?


2012. aug. 2. 15:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen hasonlók vannak most megint :(

Lehet ezt elkel tolnom jövőre és most nászútnak marad Tunézia :)

2012. aug. 14. 16:47
 12/14 anonim ***** válasza:
46%

Pár évvel ezelőtt, pl. amikor mi is voltunk, azt mondtam volna, Egyiptom vállalható egyénileg is. Pedig akkor is úgy mentünk a szervezett csoportokkal, hogy buszok konvojban indultak a szállótól és elöl-hátul felfegyvezett katonai kísérettel mentünk. Lehet, hogy ez túlzott biztonsági előírás volt, de 10+ évvel ezelőtt a Királyok völgyében kifejezetten turisták ellen irányult egy merénylet, ahol többen meghaltak. És Egyiptom egyik fő bevétele a turizmus. De mondom, én enélkül is totál biztonságban éreztem magam. Egy alkalommal bekeveredtünk Kairó sikátorai közé, a bazártól indultunk, de nagyon eltávolodtunk, hát egy idő után azért egy kicsit be voltunk sz@rva, olyan arcokkal meg környezettel szembesültünk. De nem volt semmi atrocitás, totál eltévedtünk, de a helyi erők megmondták, merre kell visszajutni, nem volt semmi probléma.

De az elmúlt években, főleg Kairóban és környékén elég durva zavargások voltak, biztosan láttátok ti is a tévében. Én ezért nem mennék MOST egyénileg, majd esetleg pár év múlva, ha normalizálódik a helyzet. Szervezett úttal továbbra is biztonságosnak gondolom az utazást. De tény, hogy egyénileg olcsóbban jönnétek ki, és kevesebb pénzből több programot tudnátok belevinni. Mi több arab országban mentünk így taxival, egyik sem akart elrabolni és nem is hagyott ott a világvégén, viszont alkudozni kellett az árban és mindig csak a VÉGÉN szabad fizetni kiszálláskor.

Ha arab ország, nekem Tunézia és Jordánia is nagyon bejött, és Marokkóba is szívesen elmennék (ott én még nem jártam, csak a szüleim).

2012. aug. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
30%
Tiszta hülyék vagytok, az araboknak is eladó a portéka és igaz, hogy egy kicsit erőszakosabbak, de senkit sem bántanának. Tudni kell velük bánni. Ha azt mondod, hogy nem és elmensz, akkor úgyis rátudják.. Szeritem meg az egyénileg való menetel elég kockázatos, de ha ők úgy akarnak akkor menjenek. 250 ért már 5 csillagosba lehet menni (márpedig Egyiptom/Tunézia/Marokkó országokba nem is szabad 3-4 csillagosba menni, mert az elég ratyi. Ráadásul 8 nap hét éjszaka, All Inclusive, tehát annyit eszel amennyit akarsz.
2012. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
76%
Hihi Anubisz travel! XD
2012. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!