Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Miért mondják, hogy Afrika...

Miért mondják, hogy Afrika nem biztonságos? Miért ódzkodnak az emberek Afrikától?

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 17:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt akik általánosságban képesek a biztonsági helyzetről beszélni AFRIKÁBAN, azokat felesleges komolyan venni. Kb. olyan, mintha egy hozzánk látogató turista megkérdezné, hogy nálunk iható-e a víz, mert hallotta, hogy Ukrajnában nem az. Ha te felháborodnál azon, hogy valaki Mo-ra rácsapná "nem biztonságos" kifejezést csak azért, mert van Borsodunk meg nyóckerünk, Afrikáról végképp ne feltételezz ilyet.


Akik azt hiszik, hogy egy kóláért levágnák a fejedet, az életükben nem jártak még Bibionén túl, és esélyesen nem is fognak. Vannak krízisországok, ez tény, de az ÖTVENHÁROM afrikai országról egészükben nem mondhatóak, hogy veszélyesek. Néhány ország már most magasan veri GDP/főben drága otthonunkat.


Kétszer voltam szubszaharai országokban és akármikor visszamennék, a legnagyobb kellemetlenség ami kint ért az volt, hogy az egyik utam végén egy nagyon ronda sálat kaptam ajándékba a fogadócsaládtól és ki kellett cipzároznom a hátizsákomat, hogy eltegyem.

2013. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Személyszerint Afrikát egy csendes kontinensnek véltem, ugyebár nem sokat hallottam róla. Tudtam, hogy szegénység van, és visszamaradottabb összességében a többi földrésznél, meg ugy-e infrastruktúra hiány. De anno sem okozott problémákat az infrastr.hiány, szépen eléldegéltek az emberek és pont. Mindezek mellett a médiában csak egyes népcsoportokat mutatnak be, szegénységüket, a körülményeket amelyekben élnek. Onnan csak ártatlan gyerekszemek néznek ránk, meg "törzsfőnökök". Éppen ezért tettem fel a kérdést. Böngésztem róla egy-két infót, de inkább a betegségek elterjedéséről írnak. Köszönet mindenkinek aki hozzájárul/t ismereteim kibővítésében :D Oda mennek a zöldkezek nyilván:)
2013. márc. 27. 22:03
 13/28 anonim ***** válasza:
67%
Vegyük Nairobit. Fantasztikus éttermek, korcsolyapálya, éjszakai élet... amit akarsz. Múlt tavasszal több alkalommal is kézigránátok robbantak bevásárlóközpontokban, buszmegállókban. A város területének huszadanyomornegyed ahol a lakosság fele él elképzelhetetlen körülmények között. Ez Afrika.
2013. márc. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
80%

Az alábbi komment írójával nagyon egyetértek:


"Egyrészt akik általánosságban képesek a biztonsági helyzetről beszélni AFRIKÁBAN, azokat felesleges komolyan venni. Kb. olyan, mintha egy hozzánk látogató turista megkérdezné, hogy nálunk iható-e a víz, mert hallotta, hogy Ukrajnában nem az. Ha te felháborodnál azon, hogy valaki Mo-ra rácsapná "nem biztonságos" kifejezést csak azért, mert van Borsodunk meg nyóckerünk, Afrikáról végképp ne feltételezz ilyet.


Akik azt hiszik, hogy egy kóláért levágnák a fejedet, az életükben nem jártak még Bibionén túl, és esélyesen nem is fognak. Vannak krízisországok, ez tény, de az ÖTVENHÁROM afrikai országról egészükben nem mondhatóak, hogy veszélyesek. Néhány ország már most magasan veri GDP/főben drága otthonunkat.


Kétszer voltam szubszaharai országokban és akármikor visszamennék, a legnagyobb kellemetlenség ami kint ért az volt, hogy az egyik utam végén egy nagyon ronda sálat kaptam ajándékba a fogadócsaládtól és ki kellett cipzároznom a hátizsákomat, hogy eltegyem."


Hozzátenném, hogy ezeket az országokat hivatalosan(nem véletlenül) nem fejletlen, hanem FEJLŐDŐ országoknak hívják.


Ha valaki kérdez, mert érdeklődik, akkor legalább ne butaságokat mondjatok neki. Ha nem tudjátok vagy nézzetek utána a neten, vagy ne szólaljatok meg.


Kedves Nairobis hozzászóló megtennéd, hogy elmennél egy budai kerületbe, ott szétnéznél, majd utána mondjuk Nógrád megyében Ludányhalásziba vagy esetleg legalább száz másik helyre?


Amikor a nőkről beszéltek úgy általánosságban, azzal tisztában vagytok, hogy hány országban vannak női vezetők?


OLVASSATOK, TÁJÉKOZÓDJATOK KÉRLEK!


Kis segítség: [link]

2013. márc. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
83%

tegnapelőtt 21:41 es tegnap 09:31 a szivembol szoltatok.


A tobbi kommentelo pedig szegyelje magat es nezzen kicsit magaba, hogy vajon mi kesztette arra, hogy egy KONTINENSROL es annak 53 (vagy 54?) orszagarol ugy nyilatkozzon, mint egy kisebb belvarosi keruletrol. Raadasul ugy, hogy lefogadom meg sosem jartatok egyik afrikai orszagban sem.


Ha valamit nem ismertek es csak a tevebol szerzett info alapjan formaltok velemenyt, akkor tessek csondben maradni. Ha elolvastatok tobbszaz irast (konyv, ujsagcikk, uti beszamolo) ha esetleg ismertek valakit aki jart ott es vele beszelgettetek vagy teszem azt meg el is jutottatok Afrikaba, meg akkor is tessek meggondolni, hogy altalanosits, mert a butasag mindig tudatlansagbol ered. (es sajnos fertozo... :(


Kedves kerdezo; a kivancsisag jo dolog, az erdeklodes pedig vezessen a gugli kepkeresohoz. Tudod, a mondas is ugy jarja, hogy 1 kep ezer szot er.


Ird be a keresobe afrikai fovarosok nevet es nezd meg a kepek mit mutatnak. Felhokarcolokat, tekergo autopalyakat, zold fuvet, medenceket? Neha szomoru gyerekarcokat, betegek szemebol szomjuhsagot olto bogarakat, csontsovany allatokat?


Mint ahogy barmely orszagban talalni vegleteket, ugy Afrikaban is es Afrika orszagain belul is, de emiatt nem szabad egy egesz kontinenst minositeni, foleg nem ilyen ostoba "levagjak a fejed colaert" beszolasokkal :(

2013. márc. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
63%
gyenge a közbiztonság rablás meg egyebek és a törzs háborúk miatt is mondják rá de ez nem minden helyre igaz az ózkodás meg csak a rasszizmus és a közbiztonság miatt inkább
2013. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
31%
Betegségek, fegyveres majmok, vadállatok, hőség... Lehet sorolni.
2013. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
72%

Ennyi szamárságot ritkán olvas az ember :(

3 értelmes hozzászólás volt a #11, #14 és a #15!

2013. márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
50%

Afrika veszélyes és pont. Ez nem vitatéma, hanem tény. Általánosan erős ott a rasszizmus, nagyon sokan nem szeretik a fehéreket. Nagyon gyakoriak az erőszakos bűncselekmények, gyilkosság, nemi erőszak.


Lehet, hogy Dél-Afrika veri GDP-ben Magyarországot, de az emberi morál hiányából fakadóan akkor is veszélyesebb hely. Gyűlölik és irtják a fehéreket.


Természetesen ezzel nem az ÖSSZES afrikai ország összes lakójáról beszéltem, de ez az általános kép. Én félnék Afrikába menni.

2013. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
Azért is veszélyes Afrika mert ott a víz nem olyan tiszta mint az európai és az európai gyomor nem bírja. Hányást hasmenést is okoz.
2013. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!