Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Jordániáról mik a vélemények?...

Jordániáról mik a vélemények? Érdemes oda menni nyaralni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 14:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
6%
Szar hely,sok a cigány
2010. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer is voltam ott. Persze, hogy érdemes. Európához képest elég egzotikus. Amit ajánlok, azok egyrészt a nagyobb városok: Amman, Aquaba stb, másrészt a Holt-tengerbe érdemes bemenni, Petra is gyönyörű hely, Nebo hegy, ilyesmik. Ha lehet, érdemes buszos idegenvezetős túrára menni.


Előtte viszont nem árt a helyi szokásokból felkészülni: naponta 5X bezengi a városokat a müezzin (igen, hajnali 5kor is :D), a nők lehetőleg ne legyenek térdig érő vagy rövidebb szoknyában, ill. a válluk / felkarjuk ne nagyon látszódjon ki, dekoltázsra is figyelni - különben "megnézik" az illetőt az utcán. :) Persze semmi "komoly", ezek csak helyi szokások. A csapvíz többnyire hasmenést okozhat, ezért úgy kell készülni, hogy mindig palackozott vizet vagy üdítőt kell venni - és kell, mert nyáron igen meleg van. A piacok poén helyek, ahol szokás "alkudni" az árura (azt hiszem eleve úgy alakítják ki az árakat, hogy lehessen egy kicsit alkudni belőle). :)


Igen érdekes a kultúra, a városok is máshogy néznek ki, és máshogy zajlik bennük az élet. Tömegközlekedés szinte nincs is, helyette taxisok vannak (emlékeim szerint kb. olyan árban, mint itthon a tömegközlekedés). Az utcák úgy rémlik tisztábbak voltak, mint Budapesten.


Nem éppen pihenésre / láblógatásra ajánlom (kivéve talán Aquaba, ahol ott a tengerpart), inkább a (kulturális) izgalmakra vágyóknak. :)

2010. jan. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En 4szer voltam kinnt Jordaniaban.

Szeretem nagyon, sok baratom van, kedvesek az emberek, szeretik a magyarokat nagyon.

A viz, ahogy az elottem szolo mondta szukseges.

En jobban preferalom az egyeni utakat, mert az utazasi irodas megldas jelenleg nagyon draga Jordaniaba, nem ugy mint regen a Jordan Tours-nal.

Az arusokkal megeri jo kapcslatot kialakitani, es csak az utolso napokban vasarolni mert sokkal jobb arat mondanak.

Igeny szerint valaszthato, magasabb es alacsonyabb kategoriaju hotel.

En az alacsonyabbat reszesitettem elonyben, mert max aludni jartam b meg zuhanyozni, mindig voltam valahol.

Strandolni es norcelingozni kijartam a Royal Diving buvarklubba. Ez Aqabatol kb. 30 kilometer, de van sajat buszuk.

Viszont draga lett a belepo. 10 JOD 300-al lehet szamolni.

Snorceling cuccot megeri sajatot vinni otthonrol!

Amman es Nebo-hegy szerintem hanyagolhato.

Petra fantasztikus, es a Dana reservatum is ahol sajnos nem voltam csak kepen lattam.

Ezen felul erdemes kint toletni egy ejszakat a sivatagban a Beit Ali Lodge-ban. Party, lehet quadozni, lehet holegbalonozni, jepszafari, es az ejszaka felejthetetlen egy satorban, de lehet valasztani bungalt is.

Rengeteget tudnek neked meselni sok minderol.

Ha belevagos vagy, vagytok, rengeteg erhetoseget tudok neked adni, hogy egy remek nyaralasod legyen kinnt.

Elore szolok julis augusztusban altalaan 55-58 fok van!!!

2010. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
miért nem inkább Szíriába? Sokkal jobb, persze télen kicsit szmötyisebb az idő talán. De nyáron-ősszel szebb, jobb, olcsóbb, látvánosabb, egyszerűbb és talán még vendégszeretőbb is....
2010. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Én még 6 éves koromban voltam Jordániában, az volt az eddigi legjobb nyaralásom. Gyönyörű a sivatag, Petra, a város, a tenger, érdemes búvárkodni. Sétáltunk az utcán és egy ékszerboltos behívott minket és megajándékozott egy ezüstnyaklánccal, a taxis meghívott minket a családjához, a boltban is ingyen édességeket adtak stb., nagyon kedvesek és közvetlenek az emberek. Én csak ajánlani tudom!
2010. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Csak jót tudok írni róla.9 hónapig ott dolgoztam,nagyon jó hely.Az emberek udvariasak,tisztelettudók,csak akkor tudod őket felbosszantani,ha vásárláskor nem alkuszol velük.Egyedül az arany vásárlásakor nincs alku.Az fix ár,nem engednek.Sok szép hely van az országban,érdemes odautazni üdülni.Az első "hozzászólóra"ne ügyelj,én a helyében a véleménye miatt szégyelleném magam.Petrát okvetlen nézd meg,a Holt tengert ki ne hagyd,a fővárosuk Amman nem világváros,de érdemes pár napot ott tölteni.Szerettem szabadidőmben(nem sok volt)ott csavarogni,csak úgy cél nélkül,ahol rajtam kívül nem sok turista volt.Mégsem féltem soha,nem úgy mint a nyócker-ben idehaza.Ha Jordániában jársz és lehetőséged van rá,okvetlen menj el fürdeni a "Hot Springs-be!A térképeken nehéz megtalálni,nem turistáknak való.Nekünk, akik ott laktunk és dolgoztunk,az egyik arab munkatársunk aki a tolmácsunk is volt,megmutatta.Egy élmény volt!Rövidre fogva,ha most mennék üdülni valahová külföldre,biztosan Jordániát választanám,akármi ellenében is,a személyes jó tapasztalataim miatt.
2010. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Az előbbi vagyok megint.Ha Aqabába is elkerülnél(ez egy Vörös-tengeri üdülőhelyük)mielőtt a vízbe mennél fürdeni,okvetlen húzzál fel valami cipőt a lábadra!Én ezt nem tudtam és ráléptem egy tengeri sünre!Megrázó élményben volt részem.Utólag kielemezve,olyan érzésem volt,mintha egy cápa harapott volna meg,vagy pedig 380 Voltos áram rázott volna meg.Egyszerre!A többi munkatársam akik még a parton vetkőztek neki a fürdésnek,pusztultak a röhögéstől ahogy a talpaimat az ég felé rázva vonyítottam a fájdalamtól.Ahogy nagy nevetve elrohantak mellettem a vízbe,rászaladtak egy tengeri sün csordára!Na, azt a többszólamú üvöltést amit azok csaptak!!Még most is a fülemben van!A fájdalmam is elmúlt rögtön,ahogyan láttam,kirohanva a partra rögtön a grilcsirkét utánozták.Lábak szét és az ég felé.Úgy szedték ki egymás talpából a több centis tüskéket.Szóval fürdeni csak cipőben!Jó eüdülést!
2010. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Haha :D legszebb orom a karorom :D nekem is volt ilyen, nekem elfagyott par orara a nagy labujjam.

Nem volt elkekulve viszont 53 fokban jeghideg volt.

Cipo is jo, a Japanese Grdent erdemes onnaloan is megnegnezni, cpio nelkul tovabbra is Royal Diving bar koltseges lett.

2010. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2010. jan. 14. 16:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jordánia miota afrika?
2010. jan. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!