Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomba szeretnénk repülőve...

Egyiptomba szeretnénk repülővel utazni júliusban, azonban nem találok közvetlen járatot sehol. Hol és hogyan kell megnézni, hogy milyen lehetőségek vannak az utazásra?

Figyelt kérdés

Vagy Sharm el sheikh vagy Hurghada lenne az úticél, itt szeretnénk eltölteni 1-2 hetet kb, azonban a repülőt egyszerűen nem bírom lefoglalni.

Lehetséges, hogy se Budapestről, se Bécsből nem megy közvetlen járat? (illetve Bécsből találtam, de 180.000Ft/fő-ért)

skyscanneren néztem főleg őket.

Néztem átszállásosat is, de 100-120 környékén vannak a legolcsóbbak, 8-14 órás utazás mellett...


Én néztem rosszul, vagy valóban ezek a tények?

Két embernek csak a repjegy közel 200-300 ezer ft?

És ebben benne van minden?(illeték, stb.)



Illetve a reptérről a szállodáig mivel tudnánk menni, ami garantáltan biztonságos? Egy ottani taxiba biztonságos beülni?


Kérem, aki jártas ebben, segítsen nekem!



Sosem utaztam még külföldre, emiatt vannak kétségeim és tartok is tőle.

Kérem segítsen, aki tud!


Nagyon köszönöm!!!!


2016. ápr. 29. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Skyscanner.hu-n nezd meg, en ott nagyon jo ajanlatokat szoktam talalni. Kozvetlen jaratot ne is keress, mert nem erne meg innen fent tartani oket. A wizzairnek volt, ok is megszuntettek.

De igen, ha lefoglalsz egy jegyet neten, akkor abba mar minden benne van (csomag az fugg a legitarsasagtol, de azt fizetesnel latni fogod hogy mennyi es milyen csomagert fizetsz). A 200 ezer ket fore, odavissza jegyre Egyiptomba teljesen realis, plane juliusban.

Taxiba pedig ulj nyugodtan, nem te leszel az egyetlen aki taxizni akar majd a repterrol.

2016. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Az Egyiptom kérdésben jártas válaszadók többsége nem javasolja az utazást.

Gondolkodj el azon, miért nem mennek oda az utazási irodák.

Gondolkodj el azon, vajon mit ír a külügyminisztérium Egyiptom kapcsán.

Az is érdekes kérdés, miért adnál annyi pénzt egy egyiptomi útért, amennyiért a fél Földet megkerülhetnéd.

Magán megjegyzésem, mindezt nyáron.


Amúgy ha nem lehet kiverni a fejedből ezt a nagyon hülye ötletet, nézz szét a bud.hu oldalán, hátha van olyan ütődött iroda, aki utasokat visz mégis oda.

Ha ez sem megy, használd a skíscannert, vagy indulj Bécsből.

Jó utat!

2016. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mégis milyen földkörüli utat lehetne megúszni fejenként 200-250 ezer ft-ból?

Azért szeretnénk oda menni, mert a Vörös-tenger élővilága a legszebb, elérhető áron.

3 irodában is voltunk már, mindhárom indít oda utazásokat, nem tudom, hogy mi a problémád vele, viszont szívesen meghallgatom és elgondolkoznék rajta!

2016. ápr. 29. 14:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Akik itt írogatnak azok írásának értéke egy rakás szar.

Egyiptom általában véve biztonságos. A veszélyes részek a Sinai északi része, de oda turista amúgy sem megy.

A magyar külügy honlapja meg szintén egy rakás szar.

Olvasd az angol külügy honlapját. www.fco.gov.uk

Volt wizz BP Hurghada járat de most szünetel.

Viszont tudsz menni pl Alitaliával BP-ről Kairóba, kb 60-70E retúr, most 20% akció van. Kairóból simán tudsz busszal tovább menni bárhova. Kényelmes, biztonságos és olcsó. Nézhetsz Bécsből is járatokat. Keress a www.momondo.com oldalon.

Az ottani taxik totál biztonságosak, de vagy előre egyezzetek meg az árban vagy kapcsolja be az órát. Lehet hogy kicsit lehúznak de akkor is olcsó marad, a biztonság meg nem kérdés.

Az egyiptomiak barátságosak, jó fejek, de mind minden szegény országban itt se csinálj olyat amit itthon sem tennél pl éjjel sétálni szűk ki utcában, bedőlni a scam-nek stb.

Nem kel tartani egy egyiptomi úttól.

2016. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már Vörös - tenger a cél, mehettek Eilatba is. Azt hiszem repül oda fapados is. És van ott vízalatti obszervatórium is.
2016. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Közvetlenül csak charter járattal mehetsz. Azokban az utazási irodákban érdeklődj csak repülőjegy iránt, melyek indítanak utakat.
2016. ápr. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nezd meg a www.repjegy.hu -t! Ott is vannak jo ajanlatok!
2016. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Május 29-től megy charter Hurghada-Sharm útvonalon. Utazási irodákban tudsz jegyet venni. Ha mégsem indul be, akkor Kairóba menjetek és onnan belföldi járattal.
2016. máj. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi az a víz alatti obszervatórium?

És Eilatban is olyan szép és meleg a tenger júniusban?

Mi is Egyiptomba akartunk menni, de........:(

2016. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!