Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Zanzibár, Madagaszkár, vagy...

Zanzibár, Madagaszkár, vagy Kenya (Diani Beach), szilveszterre?

Figyelt kérdés

Ujevkor szeretnenk elutazni a fenti helyek valamelyikere. Tudom ilyenkor minden dragabb, viszont mi ilyenkor erunk ra.

Nem voltunk meg Afrikaban.

Hasonlo arban vannak, tehat az a kerdes, melyik eri meg a legjobban? Nem vagyunk turazosak, az lenne a lenyeg hogy feher homok, palmafak, tiszta szep viz, es strandido legyen. Melyiket ajanlanatok?



2018. júl. 23. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Madagaszkáron pont olyankor szokott kitörni a pestis járvány szóval felejtős. Ha a tengerparton tespedés a cél akkor Zanzibár. Talán kevésbé afrikai, de lehet hogy elsőre az lenne az ideális.
2018. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is Zanzibárt javaslom. Ha már ott jártok Tanzániában, beruháznék egy rövid, 2-3 napos szafarira is, vannak különféle csomagok a helyi szervezőknél, de anélkül is el lehet ütni az időt.:-)
2018. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Zanzibárt semikképpen. Afrika a hobbim ás egyben a munkám is. Zanzibár bár elég turistacsalogató, rengeteg rosszalló pillantással fogtok találkozni. Nemigazán vannak oda a külföldiekért.


Madagaszkár a legjobb választás. Mármint ezen három közül. Járványügyileg nem vészes annyira, mint azt az előttem szóló leírta. Bár tény, nem is kockázatmentes, ebben igazat adok.


Kenya nem rossz választás, de hasonló az eset, mint Zanzibárral. Bár az emberek itt kedvesek, de egyre nagyobb mértékeket ölt a külföldiek utálata.


Szóval ha csak ebből a háromból akartok választani, akkor ln Madagaszkárt javaslom.

Bár ha megfontoltok egyéb helyeket is, akkor még Angolát és Mozambikot tudom ajánlani a figyelmetekbe. A többinél jobb választás a legtöbb szempontból és kulturálisan is "jobban" megismeritek afrikát, mint a többi helyen.


Viszont, ha csak a tengerpart miatt mentek, akkor igazán felesleges. Mert az van közelebb is. Őszintén megmondom, hogy csak a tengerpart miatt nem éri, és némileg (a kultúra teljes mellőzése miatt) ostobaság is.

2018. júl. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem akartok semmit megtapasztalni Afrikából, csak azt mondani a szomszédnak, hogy voltatok ott. Annyira szomorú ez.
2018. júl. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Abszolut nem erdekelnek a szomszedok, millio helyen jartam mar es nem azert hogy elmondhassam, hanem mert erdekelt es mert szeretek utazni. Nyilvan nem csak a tengerpart erdekel, de mivel ez a fo nyaralas az evben, az se elhanyagolhato szempont, ha tudunk pihenni, furdeni. Emellett nyilvan elmennenk esetleg szafarira, korbenezni a kornyeken, ahogy idonk es kedvunk tartja.
2018. júl. 24. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam Zanzibáron ellenségeskedést, sem a reptéren, sem máshol. Bár tény, hogy látványosan ügyelnek a turisták biztonságára, katonai ellenőrző pontok vannak, pl. a szállodás részhez vezető úton is, a turistabuszokon fegyveres őr ült, akárcsak Egyiptomban, a parton is járkáltak biztonsági emberek, ők kevésbé feltűnően. A szállodában, túrákon, safarin kifejezetten kedvesek és nagyon udvariasak voltak velünk, persze nyilván ez érdekükben is áll, nem vagyok naiv. Ez az én egyéni tapasztalatom, nyilván aki ilyesmivel foglalkozik, annak nagyobb rálátása van.
2018. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!