Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Gyógyszerek bőröndbe repülőgépen?

Kakaos.pampuska kérdése:

Gyógyszerek bőröndbe repülőgépen?

Figyelt kérdés
Hátfájásra szedek Tramadol gyógyszert, alvásra pedig neurolt. 28-án megyünk a férjemmel nyaralni, és nem tudom, h nem-e lenne baj, ha egy-egy táblát vinnék belőlük. Nem hiszem, hogy az orvosom angolul tudna nekem papírt adni, és ezen parázom, hogy vigyek vagy ne, mert igazából néha szedem csak, ha megfájdul a hátam, nem tudom, hogy gond-e lenne, ha a bőröndben lennének a gyógyszerek.

2018. szept. 25. 19:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

1. Öngyújtó nem lehet sem kézipoggyászban sem feladott poggyászban, de nálad lehet. Ezt megtalálni mintegy húsz másodperc Google-vel: rákeresel az öngyújtó repülőn szavakra, az első pár az gyakorikerdesek, itt mindenki hülyeséget beszél ;) aztán kicsit lejjebb van a "veszélyes áruk" az easyJet oldalán, de azt a gyakorlott utazó tudja, hogy ezek nem légitársaság specifikusak, így:


> Biztonsági gyufa vagy öngyújtó, ha a benne lévő benzin/folyadék szövetkanócon vagy más szilárd anyagon keresztül szívódik fel, személyes használatra, amennyiben az utas magánál tartja. A gyúlékony töltőanyag-tárolójukban nem felszívott (nem folyékony gázból készült) folyékony töltőanyagot tartalmazó öngyújtókat, az öngyújtók töltőanyagát és az újratöltőket az utas nem tarthatja magánál, és nem helyezheti sem a feladott, sem a kézipoggyászába


2) Tramadol az szívás. Jópár országban tiltják és valóban papír nélkül nem mennék vele sehova. Viszont: nem kell annak valami cizellált izének lennie, kinyomtatod egy papírra, valami ilyesmit:


Neved

Útlevélszámod

Tramadol 600mg/day (ide írd be, hogy mennyit szedsz egy nap)

Orvos neve, telefonszáma (+36301234567890)


megkéred a rendelőben ma, hogy pecsételjék le. Kész is. Nem a "day" szó kivételével sem magyar, sem angol szó nincs és nem is kell. Ha zűr van, szépen megmutatod, elmagyarázod mi van. Nem lesz zűr. Ez ahhoz azért nem olyan erős.

2018. szept. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
És akkor a gyógyszert a kézipoggyászba vagy a bőröndbe? Mert akkor megoldom így az orvosi papírt, de akkor rakjam a bőröndbe? Mert mindenhol mást írnak, egyiknél azt h bőröndben nem lehet csak a kéziben másikban azt írják h csak a bőröndben.. amúgy 1 táblával akarok csak vinni belőle
2018. szept. 26. 09:51
 13/15 anonim ***** válasza:

Lehet öngyújtót. Szerinted mit csinálnak a dohányosok? :D

Csak benzineset nem lehet.

A gyógyszerről mindenképp kérj papírt, hiszen ez nem egy egyszerű fájdalomcsillapító. Én a kézitáskámba tenném. A bőrönd elveszhet. És gáz lenne gyógyszer nélkül lenni.

Mi az egy tábla? Egy doboz? Vagy egy levél? Mindenképpen a dobozában vidd, hogy lehessen azonosítani, ne csak úgy magában egy levél gyógyszer legyen.

2018. szept. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Van diagnózisod, van recepted, ott latinul vannak a fontos adatok. Ez jó igazolásnak. Ha nem akarják elfogadni, kérd számon, hogy adják írásban, amit elfogadnak. Ne légy mamlasz.

A repülőgép szempontjából kétféle gyógyszer van. Folyékony és szilárd. Előbbiből be kell tartani a vonatkozó előírásokat (kis mennyiség például külön üvegcsében), utóbbi nem érdekes. Én a szükséges gyógyszereket bőröndbe teszem, ami meg napi szükséglet (hosszabb útnál) az a zsebemben (kézipoggyászban). Alakja miatt időnként kiszúrják, de ha megmutatom, semmi gondom nem volt eddig. Balhéznék is rendesen, ha lenne.

2018. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Na, szereztem orvosi papírt.. félig-meddig angolul sikerült megírni xd a lényeg, h ott a nevem az utlevél számom milyen gyógyszert szeded-mennyit, ott van az orvosom tel. száma.. remélem így jó lesz
2018. szept. 26. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!