Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Van esélyem pszichológusként...

Van esélyem pszichológusként dolgozni Ausztráliában?

Figyelt kérdés
A főiskolát még nem végeztem el,még csak tervezgetek. Angol már most is nagyon jól megy.Mennyi esélyem van?
2010. okt. 24. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

50-50%. Hogy vagy bejön, vagy nem.


Ki tudja, mi lesz 4-5 év múlva, mire elvégzed a főiskolát? Amúgy Ausztráliában jelenleg a magyar jogászok és építőmérnökök keresettek.

2010. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
helyesbítek: a jogászok és építészmérnökök. (nem a magyar).
2010. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
milyen pszichológusként szeretnél dolgozni? erre a beszélgetős-terapeutásra, vagy inkább iskolapszichológus, munkapszichológus, tanácsadó lennél? a terapeuták képzési ideje 10-13 év, és több millió forint, a többit már egy jobb egyetem 5 éves képzésével is lehet csinálni, gyakorlatban elég jól beletanul az ember. munkapszichológusokat nagyon keresik a világ minden táján, főleg a multik.
2010. okt. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ez a képzési idő nagyon attól függ, éppen hol végzel meg hogyan, mert gy alap pszichológus diploma sok országban már magában foglal specializációt, sok országban meg valóban még sok év ilyen-olyan ráképzés szükséges ...


mindenesetre ez egy olyan terület, ahol az ember csakis az anyanyelvén tud dolgozni, gondolj bele ....

2010. okt. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Me figyusz, áruld el, hol szeretnél tanulni? csak mert főiskolán nem igazán hallottam még pszichológus-képzésről ....


Meg azt is vedd hozzá, h az amolyan formai kellék, de aztán a "szakmát" nem ott fogod megtanulni, hanem majd 20 év alatt a kliensekkel.

2010. okt. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
főiskola? LOL. egyetem akart az lenni :D
2010. okt. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Főiskolán nem képeznek pszichológust, csak egyetemen (bölcsészkar). Milyen szakos vagy pontosan?
2010. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
na igen, de már a bölcsészkar se olyan egyértelmű ám, mert sok egyetem áttette a szociológiát, a pszichológiát stb a Társadalomtudományi Karba, és valljuk meg, van is ennek alapja
2010. okt. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igazából marhára mindegy, hogy melyik kar alá tartozik a képzés, a lényeg, hogy pszichológussá kizárólag egyetemi képzés révén válhat valaki. Szegeden pl. a BTK-hoz tartozik a Pszichológia Tanszék. De mondom, nem ez a lényeg, hanem a képzés.
2010. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!