Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliában esik a hó?...

Ausztráliában esik a hó? Ugyanúgy 4 váltakozó évszak van?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen négy évszak van. Attól függ melyik része Ausztráliának, bár a hó nagyon ritka arra és a tél is enyhe. Ha esik is hó az nem marad meg.
2009. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Én is azt hittem sokáig, hogy enyhék a telek, de egy ausztrál hölgy, akivel együtt utaztam egyszer felvilágosított arról, hogy Ausztrália bizonyos részein kemény telek vannak és eshet a hó is. Attól függ, hogy hol laksz. Van, ahol 4 évszak van csak ugye épp fordítva, mint nálunk (mikor a dél félgömbön nyár van, az északin tél és fordítva).
2009. ápr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Én éltem két évet Ausztráliában, nézd iszonyatosan változatos, ugyanis míg mondjuk a déli részeken ez kizárt (ami a lakottabb és ismertebb is mindenki számára), addig azért vannak ám igen kietlen, nagy kiterjedésű sivatagos területek, ahol meg baromi hideg is tud lenni. A hó azonban itt is nagyon-nagyon ritka. Évszakok megvannak persze, csak nincs köztük akkora különbség és fordítva, ahogy már mondták.
2009. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az a nagyon hideg tel attol fugg mihez viszonyitod. nekunk nagyon hideg de meg sem kozeliti a magyar telet. a coast line-on sosem fagy. persze delen a hegyekben esik a ho jul es aug kornyeken. de ez nem a partszakaszon van. en Melbourne-ben lakom lent delen, a telek kb 15 fokosak nappal igaz ejjel lehul 7 fokra jul kornyeken kb 3 hetig tart ez, ez nekunk nagyon hideg. most pl megbolondult az idojaras mult heten rgyogo napsutes 25 fok, hetvegen jott a hidegfront es csak 12-14 fokot mertek es esik az eso bar kell nekunk az eso. nyar az szaraz es meleg neha forro itten volt 46 fok is... ahogy mesz felfele ugy kozeledik a tropus egyre melegebb es parasabb az ido es ott csak ket evszak van a szaraz es a vizes.
2009. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
80%
északi részén soha nem esik délin is csak néha
2009. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Télen is 20 fok van.
2010. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legalábbis ahol nekem rokonaim élnek.
2010. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, megvan a négy évszak, fordutva, hogy mar mondtak előttem, ott is esik hó, Melbourne Sydney között az Ausztrál alpokban meg a Kél hegységben ott igen, meg még Tasmániában is, de volt már olyan is hogy 10 centis hó esett Queenslandben (2015)
2017. ápr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!