Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Valaki segítene nekem? Ausztrá...

Valaki segítene nekem? Ausztráliába szeretnék kiköltözni.

Figyelt kérdés
Már évek óta tervezem,hogy kiköltözzek Ausztráliába.Most végre (azt hiszem) összeszedtem magam,és felnőttem a feladathoz.Viszont még soha nem ültem repülőn.Először is jól tudom,hogy márciustól októberig Perth-ben (mert ide szeretnék költözni) 6 óra az időeltolódás és októbertől márciusig 7?Remélem igen,bár ez is eléggé sok.Magyarországról először egy európai városba kell menni,ahonnan indul Ausztráliába gép.És valahol Ázsiában meg áll a repülőgép,hogy tankoljanak.Ti melyik útvonalat ajánljátok nekem?És amikor itthonról egy európai városba megyek,ott igaz át kell szállni egy másik repülőbe.És ott akkor automatikusan átrakják a csomagokat vagy pedig ott is annyit időznek mint az első felszálláskor?Ázsiában mennyit kell várni,hogy visszaszállhassunk a gépbe?Hány óra a repülőút Perth-be,illetve az egész Magyarországról indulva mennyi időbe telik körülbelül?És kb.mennyibe kerül egy ilyen jegy (értelemszerűen csak oda)???
2010. jan. 25. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Ausztráliába élöször is vízumot kell kérned. Mivel ott sincs kolbászból a kerítés, elöször munkát kellene találnod aztán szállást, és ezek után megkérni a vízumot. Ha ez mind megvan akkor jöhet a repjegy.

A repjegy normál járatoknal ha csak oda veszed kb a duplája mint ha oda vissza. (nem tudom miért)

A repjegy szerintem minimum kb 1500-2000 €. a csomagodat autómatikusan az átszálasnál átrkaják.

mit akarsz kint csinálni?

2010. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Jó,tudom.Ezeket is elfogom intézni,de szeretnék választ kapni a kérdéseimre!

Köszönöm :)

2010. jan. 25. 18:05
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
ezt nem gondoltad át eléggé...
2010. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha még ilyen alap kérdéseket sem tudsz, eléggé felkészületlen vagy.. Semmi esélyed nem lesz kint talpon maradni.

Válság van. A külföldieket már lenézik.

Felsőfokú angollal ment ki gy ismerős barátunk a feleségével. fél év után menekültek haza.

És elment minden pénzük.

Semmibe nézték őket, nem volt munka..nem volt senkijük, se barát,se rokon..drága hazautazni.

Szóval csak póruljártak.


És szerencse a balszerencsébe. Hogy miután hazaköttek. A férj talált egy nagyon jó állást, rá egy hónapra a felesége is. És most olyan a fizetésük,amilyen kint lenne :D

2010. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha már annyira menekülni akarsz is ebből "a qva országból", miért pont a kengurukhoz? Simán megtanulhatnál rövid időn belül akár önszorgalomból is németül, olaszul, spanyolul (amelyik szimpi), és itt Európában keresel valamit.

Persze nem gondolhatod ezt komolyan. Aki komolyan gondolja, az ilyeneknek nem gyik.hu-n néz utána.

2010. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem,nem értettek!Nem akarok se Spanyolországba elköltözni,se Olaszországba,se Németországba,se Ausztriába,se Svájcba,csak Ausztráliába!Ennyit nem lehet megérteni???Könyörgöm,hagy döntsem már én el,hogy hol teszek fel kérdéseket.Nem azt kértem,hogy próbáljatok lebeszélni,mert az úgy sem fog sikerülni!!!Csak annyit kérek szépen,hogy válaszoljatok ezekre.

!!!Nagyon szépen köszönöm!!!

2010. jan. 26. 16:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö válaszoló vagyok. Szerintem azért gondolják a többiek hogy felkészületlen vagy mert még túrista belépéseit sem ismered.

Szerintem kezd azzal, hogy elolvasod az ausztrál nagykövetség oldalán a külömbözö vízum feltételeker.

aztán az IWIW-en tuti találsz kint élöket és próbáld velük felvenni a kapcsolatot hátha lesz valaki rendes és segít infromációt gyüjtened.

A repjegy árakat bármelyik utazási iroda honlapján beírhatod ahova utazni akarsz és kiadja. pl lufthansa oldalán megnézheted mennyi csak oda vagy oda vissza.(vagy más nagy légitársaság oldalán)


Van egy német barátnöm a növére 20 éve költözött ki azóta családja van kint, de egyszer sem volt itthon 2x fizették ki az anyjának a repjegyet, de mivel annyira drága a repjegy így idén jön elöször haza.

2010. jan. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, Ausztráliában megszigorították a vízumfeltételeket.. Sokat számít, hogy milyen szakmád van, mennyire jó az angoltudásod (ehhez nemzetközi nyelvvizsgát kell előbb tenned), mennyi szakmai gyakorlatod van (az utóbbi években mennyit dolgoztál a szakmádban, min. 3 év), van-e kinntről állásajánlatod azaz várnak-e kinn egy cégnél, stb.


Amik nélkül esélyed sincs (értsd 0% a vízumra): 45 éves elmúltál (kivéve ha családtag kap vízumot és téged is visz), 1-3 év szakmai gyakorlat, minimum középfokú nyelvtudás (nemzetközi nyelvvizsgával bizonyított), az utóbbi 2 évből 1-et minimum a szakmádban dolgoztál.


Én a helyedben először ezeket mérném fel, hogy van-e egyáltalán esélyem a vízumra, aztán nézném a kiutazást.

2010. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Ne kamuzz!
2010. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

az utolso elottinek kb jo igaza van. letelepedesi nagyon nehez mar, athidalo megodlas a student visa de ahhoz jo sok love kell. munkavallasit otthonrol intezni lehetetlen...

en Melbourne-ben elek mar 9 eve, tobbszor voltam otthon.


eloszor Lauda / Austrian airlines-al mentem de ok mar nem repulnek ide. Jo a Singapore airlines, ok ugy mennek Melbourne - Singapore - Frankfurt - Budapest. eleg dragak kb 2500-3000 AUD a jegy oda visznya. ha Melb-Sing-Franfurt vegig Singapore Airline dragabb. ha sing-bol franfurtig lufthansaval mesz olcsobb. de azt nem ajanlom lufthasa eleg szar. rovid jaratra meg ok de hosszura en nem utaznek veluk.

Utiobbi 3 evben Emirats -el mentem kov jarat. Melb - Dubai-Vienna becsben elkapom a buszt ami bevisz nepligetre. Emirats-nek van jarata ami leszall Singaporeban kb masfel orara vagy kolala lumpurban... arban nincs ,kulonbseg kerdes melyket akciozza. meg lehet venni jegyet online. en igy szoktam csinalni. ok eleg jok. most bookoltam Jun-ra jegyet es 1886AUD ot fizettem oda vissza. Remelem ez segit...

2010. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!