Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliában meddig lehetek...

Ausztráliában meddig lehetek otthon a babámmal?

Figyelt kérdés
Érdeklődni szeretnék,hogy meddig lehet otthon lenni a babával és a terhesség alatt mikortól kezdve lehet otthon lenni,valamint családi pótlék kb.mennyi?A repülőn egyébként terheseknek adnak valamilyen kedvezményt?
2010. febr. 17. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

kedves kerdezo, Ausztralia nem Magyarorszag. Magyar anyukak sirnak h igy keves a gyes a gyed stb... akkor felvazolom az Ausztral helyzetet. Mielott ki lennetek fakadva itt elek, mar 9 eve, imadom ezt az orszgaot DE sajnos e teren ennek az orszganak van boven fejlodnie. Jo magam is anyuka vagyok 6.5 honapso kislannyal.


Tehat itt sem TGYAS, GYES, GYED NINCS!!!! nem letezo fogalom nem is volt. Osszesen 1 ev szulesi szabadsag jar onnantol kezdve mikor a baba megszuletett. ez FIZETETLEN!!! tehat egy kanyit sem kapsz sem a cegedtol sem az allamtol. a ceged csak 1 evig koteles az allasod tartani. az egy ev szulesi is csak egy eves munkaviszony utan jar meg akkor is h ez fizetetlen.

Csaladi potlek jovedelemhez kotott. es a csaladi jovedelem ide szamitva a ferjed jovedelmet valtozik. a max csaladi potlek amit family tax benefit-nek hivnak max 80 dollar hetente de ehhez nagyon minimalisan kell keresni. es 75ezer eves jovedelem felett nem jar semmi. mar pedig ha jo beosztasban vagy mondjuk tanar, felso vezeto ezt a hatart siman atleped egymagad nem h meg a frej jovedelme. jar un baby bonus ami kedves Kevin Rudd-nak koszonhetoen ez is jovedelemhez kotott. vagyis ha az osszes brutto jovedelem a tied es a ferjede meghaladja a 75ezer dollart a baba szuleteset koveto 6 honapban akkor nem jar semmi. ide bele kell szamitani a mzogobert un allowance es FBT vagyis fringe benefit tax-et ha van ceges kocsid... egyebkent baby bonus osszege 5185 AUD jelenleg es kethetente fizetik 13 heten keresztul egyenlo aranyban.


itt nincs TB, tehat nem mukodik oh jajajjajaja nagy a pocim haaaattt en mar lusti vagyok bejarni irassuk mar ki magunkat betegnek es majd TB fizet. mert itt mint TB nem letezo fogalom. Itt 10 nap betegszabi jar evente amit a ceg fizet a berednek 100%at, ha nem veszed ki az evek soran kummulalodik. ha elfogy akkor felhasznlhatod a meglevo szabidat amit megkerstel mar, ha az sincs fizetetlen. vannak maganbiztositok ha beteg vagy es beteg szabi elfogy akkor a fizetes 75%at fizetik, ezert havonta fizetned kell. DE terhessegre nem fizet mondvan terhesseg nem betegseg. tehat te elmehetsz akar 4ik honaptol, de ebbe a cegnek bele kell egyeznie torvenyesen nem kotelezhet hacsak nem veszelyeztetett vagy es indokolt de ebben az esetben is fizetetlen. tehat sem a ceg sem az allam nem fizet SEMMIT.


en mindvegig dolgoztam az utolso napig. szerencsemre jo terhessegem volt. csutortokon meg dolgoztam, mentem alt cehck up-ra mikro is a vernyomasom mar nagyon magas volt, bekudltek a korhazba, ahol monitorra raktak mivel nem ment le az orvos kozolte h szulunk. vagyis az ucso honapban ugy jartam dolgozni ha korhazi cuccos a csomagtartoban volt ha barmi van akkor ott van velem. evgulis meetingrol egyenesen a korhazba estem. Mivel ket hitelunk van, hisz probalunk koltozni es epitkezni fogunk es a jelen hazunk is hitelen van igy kell az en jovedelmem is pedig a aprom jol keres de arra keves h a hitelt fizessuk. igy a baba 3 honapos volt mikor vissza kellett allnom amunkaba. a szivem szakad meg a mai napig is es egyszeruen felhaborodok mikor kismamak ezen a site-on sirnak h igy meg uigy meg h milyen keves a tb a gyes a gyed etc. hat nalunk meg az a keves sincsen. erdekes itt meg sem sir senki. pedig itt sem lehet mar egy fizubol elni. Hat ez itt az OZ valosag kedves kerdezo. itt sem kolbaszbol van a kerites... a repulon meg semmi mkedvezmenyt nem adnak miert adnanak milyen jogon mar???


egyebklent h kepzeted ide jossz es legordul a piros szonyeg a labad elott a repteren es mindjart az allam el is fog tartani,. kerem szepen itt kapitalizmus van!!!! termelsz van love nem termelsz nincs love egyszeru a keplet...

2010. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jól van,rendben.Köszönöm a választ.Na hát jó,azért csak mert nem voltam tisztában a dolgokkal,még nem kell leharapni a fejemet.
2010. márc. 2. 14:43
 3/3 anonim válasza:
Én nem tudom melyik államban él az elöttem szóló, de 18 hétig jár gyed kint is. és vannak különböző bevándorló segélyek is. itthon két évig jár kb ugyanannyi a végösszeg. Csak ott 18 hét alatt nem 108.
2011. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!