Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Mennyivel lehet maximum a...

Mennyivel lehet maximum a repülőjegyet az utazás előtt megvenni?

Figyelt kérdés
Tehát az utazás előtt megvehetem a jegyet 6 hónappal, 1 évvel előbb is? Ez esetben mennyi lenne a repülőjegy Ausztráliába?

2016. aug. 25. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Megveheted 1 évvel előbb is, legalábbis a Lufthansánál így van.

Az, hogy mennyibe kerülne a repülőjegy, az légitársaságtól, célállomástól (város) és a feladandó poggyászok számától függ. Nézd meg a légitársaságok honlapján.

2016. aug. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megveheted, de nem biztos, hogy ennyivel korábban hú de olcsó lenne. Inkább várj akciókat, akkor lehet jó áron jegyeket venni. Én 4-5 hónappal korábban veszem az ár lényegében ugyanaz, mint 8-10 hónappal előtte. Mindig van valaki aki akciózik, most éppen a Qatar add el egész jó áron jegyeket. De nézz körül nem tudom honnan mész hova. Én általäban Sydneybe megyek oda olyan 900 Eurotól vannak jegyek 1000-1100 Euro még jónak számít. Most főleg az arab társaságokkal éri meg repülni oda, pl. Emirates, Ethiad. Esetleg A hongkongi Cathay.
2016. aug. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Általában durván egy évre hirdetik meg a foglalásokat, de ahogy mások is írták egyáltalán nem így kaphatsz olcsó jegyet.


Nagyon előrefoglalva a légitársaságok is tudják, hogy az aggódó, mindent előre eltervezni akaró, de kis számú utast meg lehet kopasztani középmagas jegyárakkal, így úgy is fogják árazni a szolgáltatásaikat.


A vásárlói igényeket már nagyon durván követik, így már rég elmúltak azok az idők, amikor előre jósolgatni lehetett, hogy na x hónappal előre vedd meg a legjobb árért. Nézegesd folyamatosan a jegyárakat, több oldalon (légitársaságé, keresők, olcsó repjegyes blogok) is.


Ausztráliába Budapestről 250e körüli a normál ár, ami ez alatt van az megéri. Melbourne és Perth szokott relatíve gyakran akciózva lenni.


Vagy lehet olcsó jegyért csövezni és vadászni bangkoki, Kuala Lumpur-i jegyeket 100-130e-ért és onnan továbbmenni Jetstarral vagy hasonló fapadossal, szintén akciózva 60-90-ért. De szerintem ez annyi nyűggel jár, hogy nem nagyon éri meg, hacsak nem akarod a köztes városokat, országokat is meglátogatni.

2016. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-6 hónappal vedd meg előre, és számít, hogy a hét melyik napján mész, szóval próbáld ki hétfőtől-vasárnapig a napokat.


Esetleg ne budapesti indulással, hanem ha belefér mondjuk Londonból indulva jobban megéri, olcsóbb.


Általánosságban véve Ausztráliába a jegy mindig ugyanolyan drága a távolság miatt. A légitársaságokkal tudsz kb 100.000 forintot spórolni, illetve az átszállásokkal.

1 átszállással Dubajban, vagy Katarban 350.000ből megvan a jegyed oda-vissza, 2 átszállással 300 v kicsivel 300 alatt is.

2016. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. aug. 25. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, még egy észrevétel, mivel nálam is aktuális a dolog. Mindig nézem a jegyeket.


Szóval kb 3 hónapra előre elég megvenni, vagy ahogy neked kényelmes.


Viszont Londoni indulással sokkal olcsóbb. Ezt azért mondom, mert ha belefér, hogy 1nappal korábban megérkezz Londonba egy másik reptérre,és ugyanúgy 1nappal később onnan gyere vissza Budapestre majd,akkor jobban megéri onnan menni Ausztráliába. Ez esetben érdemes is min. 3hónappal előre jegyet venni, hisz lehet 15-20ból megvan a jegyed oda-vissza Londonba fapadossal, viszont onnan 220-240ből meg oda-vissza Ausztráliába :) csak egy tipp, én valszeg így fogom csinálni.


Egyébként neked mi az úticélod Ausztrálián belül?

2016. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! :) Majd valamikor télen repülnék Sydney-be. ( csak Ausztráliában akkor meg nyár van :D )
2016. aug. 28. 16:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Most pl. nagyon jó akciók vannak a Qatarnal. Nézz rá..
2016. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!