Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyarországhoz közel/Magyaror...

Magyarországhoz közel/Magyarországon milyen helyeket ajánlanátok 1, maximum 2 napos útra?

Figyelt kérdés

Terveim között szerepel, hogy előbb-utóbb ellátogatok Európa összes országába. Közép-Európával/Kárpát-medencével kezdeném, mert olyan gazdag még nem vagyok, hogy távolabbra el tudjak menni. Mit javasoltok, 1-2 napra mely városokat keressem majd fel? A segítséget előre is köszönöm.


(Győri vagyok, ha ez számít.)


(Ha már voltam egy helyen, amit írtatok, azt jelzem kommentben.)



2015. júl. 1. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Tipikus egy napos városnézés Pozsony vagy Kassa. Bécset is meg lehet nézni egy nap alatt, de érdemesebb két napra menni. Távolabbi célpont egy napos városnézésre szerintem nem igen van, már maga az utazás miatt is.
2015. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pozsonyba idén augusztusban megyek, Bécsben meg már sokszor voltam. A karácsonyi vásárra évenként ki is járok, meg a Shopping City Südbe.


Kassa elég jónak tűnik... :) Köszönöm.

2015. júl. 1. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Prága?

Én legalábbis már régóta szeretnék eljutni oda - állítólag igen csinos, hangulatos városka :-)

2015. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon belül: Sopron, Pécs, Veszprém, Eger ezeket mind érdemes szerintem megnézni!
2015. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Prága a képzeletbeli listámon dobogós helyen áll. Nagyon szeretném megnézni én is a közeljövőben. De nekem bejön az egész ország, a videók, képek alapján, amiket láttam.


Sopronban még csak úgy voltam, hogy amikor mentünk Ausztriába busszal, akkor ott álltunk meg. Sokat még nem láttam belőle, de tervben van.


A többihez még nem volt szerencsém, köszönöm a javaslatokat. :)

2015. júl. 1. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Prágában voltunk idén 4 napot. És marha olcsón kijött. Ketten mentünk a férjemmel, az utazás oda-vissza 23 ezer ft volt Budapestről, a szállás 3 éjre (kapaszkodjmeg) egy patinás hotelben 15 ezer. Csak gyakran kell nézni a booking-ot, jókat ki lehet fogni. Szóval 40 ezerből kijött kettőnknek, ha magad mennél, akkor fele. 20 ezer forint. Azért picit vicces is, mert Magyarországon nem mész el ennyiből 4 napra sehová. És maga a város is nagyon olcsó, beültünk egy étterembe, ott ettünk 1-1 levest, 1-1 második félét és 1-1 korsó sört, és kereken 400 cseh koronát fizettünk, ez kb 4500 ft, ami szerintem egyáltalán nem sok. 6 dl forralt bor 80 korona volt (950 ft), ez a budapesti adventi vásárban 1600 ft. Az ételek nagyon finomak, a sörök is, az emberek kedvesek, a város pedig gyönyörű, csak ajánlani tudom, szerintem egy alacsony keresetű embernek is összegyűjthető egy ilyen utazás.


Nyáron Zágrábba megyünk 5 napra, az utazás kettőknek oda vissza 14.900 forint, a szállás drágább mint a prágai, 30 ezer körül. De ez se sok, ezt is ha leosztod 1 főre akkor 22 ezer. Szerintem biztos ez is nagyon szép lesz.


Ezeket a helyeket inkább több napra ajánlom.


Ha kifejezetten 1-2 napot akarsz akkor az osztrák és a szlovák városok, máshova nem nagyon éri meg elmenni, bár kuponos oldalakon pl van non stop buszos utazás pl Auschwitzba, ha érdekel az ilyen, 9900 szokott lenni, én régóta szeretnék elmenni, csak sohasem jó az időpont.


Ha olcsón akarsz utazni nézegesd sokat a bookingot, hogy kifogj jó akciókat, amik olcsó utazások lehetnek szerintem a környéken: Erdély, Lengyelország, Észak-Olaszország, Montenegro, ilyesmik, pár nap olcsón összehozható.

Nekem a nagy álmom Sarajevo, az sem lenne drága, csak az utazás kicsit körülményes.

2015. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát, ez a Prága akkor nagyon megéri. :)
2015. júl. 4. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!