Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Kihagynátok Ausztráliát a...

Kihagynátok Ausztráliát a pókok miatt, vagy élnétek a lehetőséggel?

Figyelt kérdés
A családommal Ausztráliába utazunk. Egy hetet fogunk eltölteni ott, majd egy hetet Új Zélandon. 12 éves lány vagyok, nem igazán volt beleszólásom, de nagyon félek az ottani állatoktól. Felhoztam a dolgot a szüleimnek, apu kicsit haragszik, mert nem mondtam soha, hogy félek a pókoktól (az itthoniaktól nyilván nem), de egyébként először örültem az útnak, de nem sokat tudtam a hely élővilágáról, nemrég néztem utána, azóta is minden este nézem az instagramon, hogy ki milyen pókot talált a szobájában, s bevallom nagyon félek. Pontos utitervet még nem mondott apukám, de egy bizonyos Byron Bay-en lesz a szállásunk. A tájak, a part viszont nagyon vonzz, de egy találkozás egy vadászpókkal nem igazán. Egyébként a szállás, repjegy ki van fizetve, de apu azt mondta, nem fog kényszeríteni, gondoljam át. Nem tudom hogy döntsek. 2 hét alatt elkerülhetetlen, hogy egy hatalmas pókot találjak az ágyamban, vagy a cipőmben? Egy túra alkalmával, ahol lesz velünk idegenvezető nem zavarna, csak ahol épp alszom/ruhámon, meg ahol csak mi vagyunk a családdal, s azt se tudjuk, hogy dobjuk ki..stb.
2017. jan. 23. 14:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

En megertelek, nekem is pokiszonyom van. Nem is az hgy felek toluk, mert nem felek. Sot, ha pl. terrariumban van, akkor kozel megyek az uveghez nezem ahogy maszkal es bamulatosnak tartom oket, foleg amikor a szep halojukat szovogetik. De ha ram maszik egy vagy veletlen beleakadok a haloba, akkor kikeszulok. Lever a viz, siras kerulget, hisztiroham jon ram, pedig tudom, hogy a legtobb nem csip, ha csip nem halalos, de megis.


Viszont ez ne tartson vissza attol, hogy elutazz abba a gyonyoru orszagba. En is egy olyan orszaban elek, ahol elofordul a fekete ozvegy. A 13 evnyi ittletem alatt eddig egyetlen egyszer lattam. Raadasul vmi elektromos dobozba volt bebujva a kert vegeben, szoval nem is olyan helyen, ahova mindennap nyul az ember es beleakadhat. En tutti mennek!

2017. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
mikor mentek? a pókfóbia pszichológusi terápiával kezelhető.
2017. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Március második hetén indulunk, nem hinném, hogy addig hatásos lenne bármilyen pszichoterápia. Magamban kell ezt lerendeznem, s eldöntenem, hogy mit akarok. Nem fogom a szüleimet pszichoterápiákkal zaklatni, hogy azt is ki kelljen fizetni. Azért írtam ide inkább, hátha lesz valaki, aki esetleg ott él, vagy kirándult arra és mondjuk elmeséli, hogy nem találkozott ezekkel a pókokkal a hotelben, vagy a városokban egyáltalán. Abban bízok, hogy azért egy hotel ügyel arra, hogy ne futkározzanak tenyérnyi pókok a szobákban.
2017. jan. 25. 15:18
 14/25 anonim ***** válasza:
volt már itt ilyen kérdés, ott azt írták, városban nem gáz a helyzet, menj nyugodtan. épületeket különben is végigpermetezik pár hetente irtószerrel (ha az a szer olyasmi, amivel nálunk irtották egyszer a poloskát, hát attól jó sokáig nem jött be semmi ízeltláb hozzánk :D)
2017. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
49%

Nem vagy normális. Nekem minden álmom, hogy eljussak Ausztráliába, de tudom, hogy sosem lesz rá lehetőségem. Te meg a pókok miatt hisztizel??? LÉGY HÁLÁS A SZÜLEIDNEK, HOGY ELVISZNEK, MEG A SORSNAK, HOGY VAN ILYENEKRE PÉNZETEK ÉS FEJEZD BE A HISZTIT.


18/L

2017. jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%
#15 a pókfóbia egy betegség, gondolom, te valami génsebészeti úton létrehozott szuperlény vagy, hogy sose voltál beteg.
2017. jan. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy #15! Hol olvasod, hogy nem lennék hálás? Nagyon is az vagyok, ez nem hisztizés, hanem félelem. Elhiszem, hogy te 18 évesen nem ismered ezt az érzést, de engedd meg, hogy 12 évesként féljek néhány dologtól, ami számodra nevetséges! De ha akarod nevezd hisztinek, én inkább úgy fogalmaznék, hogy kétségbe vagyok esve, nem tudok dönteni, mert szeretnék a családommal lenni, át akarom élni azt amit régen!

Érdekes, hogy azt mondod legnagyobb álmod Ausztrália, de sosem lesz rá lehetőséged. Nagyszüleim nagy utazók, pedig sosem volt sok pénzük, nagyi kertészetben dolgozott, papi kábelgyárban, mégis rengeteg helyre eljutottak hátizsákos utazóként.

2017. jan. 28. 18:12
 18/25 anonim válasza:
21%

#15-ös vagyok.


Képzeld, rettegek a pókoktól, mégsem gondolkodnék egy percet sem azon, hogy elmenjek-e Ausztráliába.


Nem tudom, a te nagyszüleid idejében hogy működtek a dolgok, de én most hiába dolgozom (bolti eladó vagyok), havi nettó 80.000 a fizetésem, amiből 60 ezer az albérlet. 20-ból kajálni, öltözködni, stb egy hónapig borzasztóan kevés.


12 évesen is megértheted, hogy ha egy hetet kihagynék, akár egy ingyenes kirándulásra is, már is elveszíteném az albérletem.


Nem olyan egyszerű megélni, mint gondolod. De ha a nagyszüleidnek vannak túlélési tippjei, velem is megoszthatják, mert szükségem lenne rá.

2017. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
55%
#15!!! Takarodj el, te csóró kis senki. Az összes ilyen kis pénztelen senkiházit el kéne tiltani a kulturált emberektől. Én 19 vagyok, a szüleim diplomás emberek, van pénzük, beutaztuk már fél világot. Te meg sosem fogod, törődj bele! Ne Ausztráliáról álmodozz, hanem húzzál dolgozni, aztán talán a szomszéd faluba eljutsz egyszer. Aztán irigykedj csak...
2017. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
A "nagyszüleim ideje"...vicces, hogy úgy írod, mintha 100 éve lett volna. De a lényeg 15-ös, félrértettél. Nem azt írtam, hogy holnap indulj. Csak nem tudom elképzelni, milyen ember lehet az, aki 18 évesen kijelenti magáról, hogy mi a legnagyobb álma, aztán hozzáteszi sosem fog valóra válni. Komolyan az elkövetkezendő 60-70 évben sem? Azért mert 18 évesen nem tudsz kihagyni egy hetet? Érdekes hozzáállás. Elhiszem, hogy úgy gondolod, nekem könnyebb, de nem kell irigyelni, mert lehet, hogy 10 év múlva te fogsz felülni a repülőre, hogy kirándulni menj, én meg lehet majd épp a napról napra élek. Az biztos, hogy még akkor sem így fogok hozzáállni mások problémájához, mint te. Szerintem normális hangnemben kérdeztem, nem hisztiskedve, mégis csak kioktatást kaptam tőled.
2017. jan. 29. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!