Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Kihagynátok Ausztráliát a...

Kihagynátok Ausztráliát a pókok miatt, vagy élnétek a lehetőséggel?

Figyelt kérdés
A családommal Ausztráliába utazunk. Egy hetet fogunk eltölteni ott, majd egy hetet Új Zélandon. 12 éves lány vagyok, nem igazán volt beleszólásom, de nagyon félek az ottani állatoktól. Felhoztam a dolgot a szüleimnek, apu kicsit haragszik, mert nem mondtam soha, hogy félek a pókoktól (az itthoniaktól nyilván nem), de egyébként először örültem az útnak, de nem sokat tudtam a hely élővilágáról, nemrég néztem utána, azóta is minden este nézem az instagramon, hogy ki milyen pókot talált a szobájában, s bevallom nagyon félek. Pontos utitervet még nem mondott apukám, de egy bizonyos Byron Bay-en lesz a szállásunk. A tájak, a part viszont nagyon vonzz, de egy találkozás egy vadászpókkal nem igazán. Egyébként a szállás, repjegy ki van fizetve, de apu azt mondta, nem fog kényszeríteni, gondoljam át. Nem tudom hogy döntsek. 2 hét alatt elkerülhetetlen, hogy egy hatalmas pókot találjak az ágyamban, vagy a cipőmben? Egy túra alkalmával, ahol lesz velünk idegenvezető nem zavarna, csak ahol épp alszom/ruhámon, meg ahol csak mi vagyunk a családdal, s azt se tudjuk, hogy dobjuk ki..stb.
2017. jan. 23. 14:52
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
"nem olyan egyszerű megélni mint gondolod"- honnan tudod mit gondolok? Hol olvastad, hogy szerintem egyszerű megélni? Mégegyszer hol írtam, hogy holnap indulj? Vagy ezt abból szűrted le, hogy felhoztam a nagyszüleim példáját, akik kevés pénzből is tudtak utazni? Egyszerű, nekik ez volt a fontos, erre raktak félre pénzt, spóroltak a kaján, fűtésen...stb. Ezt valójában csak azért hoztam fel, hogy nem csak luxusszállodás utazás létezik, nem is gondolod milyen kevés pénzzel rendelkező emberek vágnak bele különféle kalandokba. Nagyiék sokat meséltek, sok emberrel találkoztak, volt hogy olyan szállásuk volt, ahol rajtuk kívül.még vagy 10 ember aludt, köztük indiaiak, afrikaiak, arabok. Nagyi el sem mert aludni, mégis jó emlékei vannak róla.
2017. jan. 29. 11:06
 22/25 A kérdező kommentje:
"20-ból kajálni, öltözködni, stb egy hónapig borzasztóan kevés." Értem, hogy kevés, de sosem értettem mit kell minden hónapban öltözködni? Ez nekem magas
2017. jan. 29. 11:09
 23/25 anonim válasza:
100%

15-ös vagyok.


Ne haragudj, nem kiokatni akartalak tényleg, csak nekem nagyon abszurdnak tűnik az, hogy ilyen miatt azonban gondolkodj, hogy kihagyj egy ekkora lehetőséget. Egyébként én is nagyon félek a pókoktól, de Ausztrália akkor is csak Ausztrália.


Tényleg bunkóra sikeredett az első hozzászólásom, meg igazad van abból a szempontból is, hogy nem mindig a legpozitívabban állok hozzá a dolgokhoz, de tényleg nagyon reménytelen a helyzetem. Tavaly érettségiztem, lett 463 pontom, szóval szinte bárhová fekvettek volna egyetemre, de nem mehettem, mert minden nap dolgoznim kell, hogy legyen hol laknom. Sajnos otthon nem maradhattam, mert egy olyan kis településen éltem, ahol semmi munkalehetőség sem volt. Most viszont városon csak olyan emberekkel találkozom, akik teljesen lenéznek azért, mert kajára is alig van pénzem. Az emberek 80%-a olyan, mint a 19-es válaszoló és emiatt sajnos én is egyre bunkóbbnak érzem magam. Szóval nem ellened szólt a stílusom, hanem úgy általánosságban a emberiségre haragszom...


Még egyszer bocsánatot kérek és jó (és persze pókmentes) nyaralást kívánok neked.

2017. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
15-ös, köszönöm, nagyra tartom ha egy felnőtt bocsánatot tud kérni, még egy ilyen magamfajta 12 éves lánytól is. Nagyon sajnálom, hogy lenéznek, ha ez vigasztal, nekünk is volt nagyon rossz 3 évünk, előtte nagyon jól éltünk, de sajnos csődeljárás volt apu cégére, meg el is adósodott, el kellett költöznünk a házunkból, voltak olyan napok, amikor azért féltünk, hogy lesz e másnap annyi pénz, hogy eljussunk a tesómmal suliba. Voltak barátaim előtte, akik ezekután csúfolni kezdtek, hirtelen ciki lett a társaságom, itthon meg anyuék nem hitték el, hogy ez igaz, mert szerintük "mit tudják ezt a 9 évesek, kinek milyen az anyagi helyzete", hát nagyon is tudták, szívesen bántottak is érte, még egyszer napközi után követtek a busznegállóba és ott minden ember előtt csúfolni kezdtek, hogy nincs pénzünk, meg nincs új iskolatáskám, aztán már sírtam, akkor sem hagyták abba, egy bácsi kergette el őket. Örültek neki, hogy nekem rossz, meg azt is mondták, hogy megérdemeltem, hogy elszegényedtünk, mert én eddig jól éltem, mindent megkaptam. Én meg 9 évesen abszolút nem értettem miért érdemeltem meg, hisz soha senkit nem bántottam. Még most sem tudom megérteni, de azóta vannak új barátaim, akikkel ilyen téma sose fel se merül, atokat meg elkerülöm, akik lenéztek engem.
2017. jan. 30. 16:22
 25/25 anonim válasza:

[link]


szerintem nem kell aggódni

2017. febr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!