Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínában melyik nagyváros a...

Kínában melyik nagyváros a legérdekesebb egy turistának?

Figyelt kérdés
2020. jún. 4. 07:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Peking
2020. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát, szerintem Peking pont nem. :D Oké, van néhány világklasszis látnivaló, amiket egyszer az életben muszáj megnézni (Tienanmen tér, Tiltott Város, Ég Temploma, a közelben továbbá a különböző császári sírok, illetve kocsival/busszal a Nagy Fal egyes szakaszai is kényelmesen elérhetők), maga a város ugyanakkor eléggé kiábrándító. Álmos, kopott, poros, utóbbi mármint szó szerint, akkora a szmog szinte mindig, hogy a napot alig látni néha napközben. Az emberek pedig általában véve sokkal konzervatívabbak, mint délen, nincs olyan nyüzsgő éjszakai élet, vásárlási, kikapcsolódási, szórakozási lehetőségek, mint ott. Ezzel szemben Sanghaj vagy Kanton sokkal inkább tűnik egy modern metropolisznak, ahol a nyugatias kényelem és szolgáltatások kellemesen keverednek a keleti egzotikummal.
2020. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Pekingben jártam nekem elképesztően bejött és ahogy írod világklasszis látnivalók vannak. Sanghaj-ban egy unokatestvérem élt 1 évig, ő azt mondta ne oda menjek, mert nem egy nagy eresztés. Persze lehet hogy az, de hogy Peking az elékesztően érdekes azt első kézből tudom mondani.


"nincs olyan nyüzsgő éjszakai élet"

- nem tudom összehasonlítani, de szerintem egy 21milliós városban mindenki meg tudja találni a neki való helyet.


Wuhan-ban jártam még, na ott tényleg nincs semmi, meg most még a híre is kicsit rossz lett.

2020. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

"akkora a szmog szinte mindig, hogy a napot alig látni néha napközben"


Egy hétig voltam ott, egyáltalán nem volt szmog hanem elékpesztően szép idő volt. Ami megint nem azt jelenti nincs szmog csak azt, hogy a hírekben nem a mindennapok hanem az extrémitások jelennek meg.

2020. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
en is 5 napot boltam Pekingben es nem volt szmog, nem tobb mint a retkes Budapesten. Szoval Peking, nekem nagyon bejott azonkivul Suzhou es Hanzou.
2020. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 2 évet éltem Kínában, édesanyámék tavasszal jöttek volna meglátogatni, nekik az alábbi listát raktam össze tapasztalataim alapján.


-Hongkong :ne menjünk bele hogy Kína vagy nem, meg hogy mit értünk "kína" alatt, de szerintem a legklasszabb város az egész Távol-Keleten, remélem a vírus után láthatják a szüleim.

-Peking : utálom Pekinget, szerintem egy nagy Rákosrendező-Kőbánya, de a történelmi központot látni kell egyszer az életben,mégis csak egy birodalom közepe.( és a nagy falat is Pekingből a legkönnyebb megnézni).

-Shanghai: Shanghaiban éltem, azért jöttek volna hozzám, szerintem turistaként nem a legnagyobb szám, de szép város, és ami a legfontosabb, Suzhou fél óra vonattal, gyönyörű város.

-Xian: Picit macera eljutni, külön repülőút, de szerintem megéri. A muzulmán és a kínai kultúra keveredése iszonyat érdekes. Történelmi főváros, gyönyörű régi épületek.

Sajnos Hangzhou-ban és Nanjingban nem voltam még, de nekem azok bakancslistásak most.

2020. jún. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#2-es válaszoló vagyok. Az általam említett, illetve alább említésre kerülő városok mindegyikében jártam természetesen, és továbbra is fenntartom a fent írt véleményemet. Mondjuk én életvitelszerűen nem laktam soha Kínában, így annyira azért nem ismerem a dolgokat, mint a #6-os válaszoló, de úgy tűnik, nagyjából egyezik az ízlésünk. :)


Pekingre visszatérve, lehet, csak én fogtam ki rossz időszakot, de amikor ott voltam, tényleg szmog volt erősen. Ugyanakkor ettől függetlenül is igaz, hogy a történelmi látnivalókat leszámítva nem túl érdekes, pláne nem szép város, inkább lepukkant lakótelep jellege van.


Hszián valóban nagyon érdekes, bár sajnos eléggé távol fekszik mindentől. A városközpontja, azaz a várfallal körülvett rész, illetve annak a közvetlen környéke egyszerűen gyönyörű. Egyrészt az említett muzulmán hatás miatt is, másrészt a Tang-korból egész Kínában itt maradt fent a legtöbb emlék. És még világklasszis látnivaló is akad a közelben: az agyag hadsereg.


Nekem Sanghaj nagyon bejött. Klasszikus látnivalóból itt mondjuk kevesebb van, de a központja szerintem az egyik legizgalmasabb az összes közül. A Bund, Nanjing Road, Francia Koncesszió stb. területén napokig simán el lehet bolyongani, közben pedig vásárolgatni, időnként beülni valahova. Mindezt nappal és éjszaka is muszáj kipróbálni, mert a kettőnek egészen más hangulata van. Emellett Sanghajban vannak az ország legjobb múzeumai szerintem, úgyhogy például azokkal is egy csomó időt el lehet tölteni.


Szucsou is szép, bár ott sajnos csak átutazóban jártam, és inkább csak néhány kertet láttam a világhírű kínai kertek közül, magát a várost kevésbé.


Hongkongot és Makaót én direkt nem említettem, mert mindkettő egészen más világ, erősen érződik rajtuk, hogy ez már "nem teljesen Kína". Persze ettől, vagy éppen ezért, igen érdekes mindkettő. Mondjuk nekem személy szerint Hongkong már kicsit sok volt, egyszerűen túl zsúfolt, mind az utcák, mind az épületek, a rengeteg felhőkarcoló is egy idő után nyomasztó, és hát a lakóövezetek finoman szólva nem a legszebbek. Plusz a klíma is elég pokoli tud lenni, az év nagy részében stabilan 30 fok van, és ehhez minimum 80 %-os páratartalom társul folyamatosan, ami nem igazán fehér embernek való szerintem. :)

2020. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!