Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Vlki költözött már ki Japánba...

Vlki költözött már ki Japánba ? Miért döntött úgy, megérte-e ? Nyelv megtanulása után mennyire volt nehéz munkát találnia ? Jók a fizetések ?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta érdekelnek a japán "dolgok".

Az első autó amiben utaztam az is japán volt (tehát ami a családunké volt).

És ahányszor akartunk kocsit vásárolni, mindig egy japcsi kocsinál akadtunk ki (majdnem).

Az írásjeleik kis koromban is mindig tetszett.

A nyelvük is tetszett ahogyan beszélnek, meg még a koreai.

Európai nyelvek közül legjobban a spanyol, de mindig a japán maradt a kedvencem :D

Japán kocsi, motor, elektronikai berendezések, ezek mindig bejöttek.

Nagyon szépnek, és változatosnak találtam az ottani tájakat (persze csak képről :D).

A nagy városok, és a falvak is nagyon tetszenek.

És ahogyan viselkednek Tv-ben, olipmián, vagy ahol képviseltetik az országukat, az is tetszett mindig is.


Tehát ezek voltak azok a dolgok, amik kisebb koromban tetszett a japánokban.


Aztán később tanultunk földrajzot, törit.

Kicsit többet megtudtam az országról, neten is utána néztem pár dolognak stb...


A fent említett kérdésekre nagyon érdekelnének a válaszok!

Már nem vagyok gyerek, van érettségim, szakmám ugyan nincs, mert megszűntették a szakot amit tanultam, így csak érettségit tudtam megszerezni, utána meg sajnos el kellett mennem dolgozni, de...

Gondoltam, hogy ideje lenne körülnézni a világban.

Bizonyára van még időm sok mindenre, de engem igazán érdekel a dolog, hogy milyen lehet kint az élet.


Mennyire nehéz oda kijutni ?

Munkát vállalni.


Mint ahogyan másnak Párizs, Róma, London az "A Város" nekem Japán jelenti ezt! :)

Én oda mennék szívesen...

De gondolom ezzel nincs is baj.


Érdekelne az is, ha valaki jártas lehet ebben, hogy mitéle hiányszakmák vannak ott, amit érdemes lenne még itthon megtanulni, + a nyelvet valamennyire, hogy majd úgy tudjak nekivágni a dolognak.


(Elég későn írtam ezt a kérdést, ezért lett egy kicsit furán megfogalmazva :D ezért elnézést kérek!)


Még suliban azért is tetszett továbbra is Japán, mert mindig azt tanultuk, hogy ők ebben is elsők, hol megelőzik USA-t, hol a második helyen vannak, jó a gdp, jó a gazdaság stb.

Tehát nem csak tetszik maga az ország, a kultúra, a kertészet, a precizitás, de még kiemelkedő helyen állnak igen sok dologban.


Ezekre lennék kíváncsi, hogy akinek van tapasztalata, az hogyan látja.

Megéri kimenni ?

Ha csak így indulnék ki (angol és egy alap japán tudással + érettségivel) akkor az semmire sem lenne elég ?


Mire érdemes odafigyelni, mit érdemes megtenni elindulás előtt ?


(Nyilván elutaznék oda pár napra-hétre előtte, hogy mennyire tetszene ugye addig is.


Köszönöm szépen mindenkinek előre is !! :)


Sziasztok!



2020. szept. 7. 03:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Youtubon keresd a Zsíros deszka nevű videóst ő elmond mindent evvel kapcsolatban a videóiban .
2020. szept. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 D. Brasco ***** válasza:
77%

"Ha csak így indulnék ki (angol és egy alap japán tudással + érettségivel) akkor az semmire sem lenne elég ?"


Hát ez kb a semmihez is kevés......

2020. szept. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Komolyan elmúltál már 18? Mert ez a stílus olyan 10 évesnél még oke. Az amúgy megvan, hogy Japán az egy ország nem pedig egy varos?
2020. szept. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%
Hagyjátok már, ez is csak egy álmodozó kölyök, aki felizgult valami mangacsajra és most azt hiszi, hogy ő japán volt előző életében...
2020. szept. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

És azzal mi bajotok van, ha még csak egy álmodozó kölyök vagyok ? ;)

Irigykedtek, hogy nektek nincsenek álmaitok ?

Az első válaszolónak: Köszi, utánanézek! ✌️

A többi meg tehet egy szívességet.

Ha keménykedni, és okoskodni akartok, lehet kimenni a telepekre, ott aztán megmutathatjátok magatokat.

És külön gratulálok nektek, hogy semmit nem tudtatok megválaszolni a kérdések közül, kb ugyan annyit tudtok Japánról, mint én.


(Ami meg jogos: igen, néhol kicsivel írtam Japánt, néha naggyal;

Amikor európai városokat írtam, akkor Japánból nem emeltem ki semelyik várost, ezt tudatosan, igaz furán nézett ki;

Igen, infantilisra sikeredett a történet megírása, melóból jöttem haza, több mint egy napja nem aludtam, rohadt sokat voltam fent, és igen, nagyon "egyszerű" volt a stílus, és előtört belőlem a gyerek, remélem nem sajnálja tőlem az a pár ember, hogy szeretek álmodozni, és nagyon szeretném már kipróbálni magam ott, ne keseredjetek el emiatt;

A animére ki akartam térni, hogy na azt pl egyáltalán nem bírom, eleve a műfaj nem tetszik, de gondoltam felesleges kiírni, ha te azért akarnál kimenni, mert "beleszerettél" egybe, akkor gratulálni tudok, faja feltételezés, és külön gratula, hogy ennyi jött le a nagy agyadba,ennyit sikerült feldolgozni a nem infantilis látásmódoddal, méltán lehetsz büszke magadra, megmondtad!)


:)

2020. szept. 7. 15:48
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

"Álmodozás az élet megrontója" :-) Nem álmodozni kell, hanem cselekedni - azt akarja jelenteni.


Szállj le a földre és olvasd el ezeket, hogy kicsit reálisabban láss, pl. milyen feltételekkel mehetsz be az országba:

[link]


Aztán meg ezt. Ha tanultál japánról, akkor biztosan azt is tudod, hogy a japánoknál a földrengés az olyan megszokott dolog, mint ahogy Te elmész a közértbe:

[link]



"Megéri kimenni ?


Ha csak így indulnék ki (angol és egy alap japán tudással + érettségivel) akkor az semmire sem lenne elég ?


Mire érdemes odafigyelni, mit érdemes megtenni elindulás előtt ?

Végezetül: Japán nem az Európai Unió, hogy csak úgy gondolsz egyet és kiköltözöl. A fenti linkből bizonyára már Te is lekövetkeztetted.


Angol milyen szint? Japán írásjeleket ismered már?

Mennyi pénzed van arra, hogy turistaként körülnézz és valóban meg tudd állapítani, hogy tetszik-e az ország?

2020. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
48%
Nem tudom, hogy miért van lepontozva az első. Zsíros több videóban elmondja, hogy sacc/kb. gyakorlatilag lehetetlen oda költözni, ha nem vagy gazdag, nem kicsit, vagy nincs japán házastársad.
2020. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
66%
Fogalmam sincs, hogy hogyan nézzel ki, így nem nagyon tudhattom, hogy mennyi esélyed lenne.Úgy semmit se írtál arról, hogy mennyire ismered a japánoknak a "látását".Nagyon nagyon sok baj van velük, munka kultúrájuk láttad már?Ivás munkatársakkal kötelező konkrétan, nagy illetlenség ilyesmit elutasítani.Túlórázásnál gyengesség, ha te mész el elsőre.Nagyon sokat romlik/ fejlődik Japán.Munka vállalás?Borzadály, csak szimplán borzadály.Nem tetszik a munkahelyed?Nem változtathatod meg, egy jó hosszú ideig, legalábbis, ha szeretnéd, hogy bárhova is felvegyenek utána.Én nagyon sokat tudok Japánról, még 13 évesen kezdett el érdekelni.Ahogyan megismertem az embereknek a gondolkodás módját, idővel eltávolodtam.Japánba az egyik legmagasabb a száma a megcsalásoknak és az öngyilkosságoknak is.Én Nobitát ajánlom.Nekem nagyon nagyon nem jön be, hogy félnek a komfortációtól, nagyon figyelnek, hogy mások ne ítéljék el őket.A saját családjuk véleményétől is félnek, emiatt gyakori a csalás.Japán fizetések többsége szar, ha a többi költséget figyelembe veszed.
2020. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 D. Brasco ***** válasza:
95%

Kérdező,most jöhetsz itt ezzel az idétlen mellébeszéléssel,amit ilyenkor az összes ábrándos lelkű álmodozó bohóc előad........minden esetre elég sokat elárul a kerdes komolyságáról meg a te képességeidről,hogy alap dolgokat sem voltál képes kigooglizni,de te azert azzal a lendülettel azonnal oda költözöl.........sok sikert hozzá.Biztosan tárt karokkal fognak várni egy ilyen a nyelvet nem beszélő végzettséggel nem rendelkező embert mint te a világ egyik legzártabb országában,ahol egyébként külön szavuk van arra,hogy valaki szó szerint halálra dolgozza magát.

Az hogy te szereted a japán autót meg elektronikai cuccokat......hát hogy is mondjam.....ez ide több mint karcsú lesz......de nem baj,mire 12éves leszel addigra majd kinövöd.......

2020. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Minél többet ír, annál inkább látszik, hogy fogyatékos a kérdező...

Hogy lehet ennyit írni a semmiről?

2020. szept. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!