Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Akik azért tudtak csak Indiába...

Akik azért tudtak csak Indiába (vagy Vietnámba, a Fülöp-szigetekre) elutazni, mert nem tudták volna kifizetni a napi 20-25 eFt-nak megfelelő euró napi összköltségeket hosszabb nyaralások alatt, vajon voltak így jó néhányan Európából, Kelet-Európából?

Figyelt kérdés

Kérlek ne kövezzetek meg, mert tényleg ez a helyzet. És valóban érdekelnek hasonló vélemények.

Még úgy is olcsóbb lenne (mielőtt ok nélkül egyesek felvetnék: értelemszerűen majd a járványhelyzet után) Európával szemben (akármilyen koszos, poros és szennyezett vizű is) India, vagy Vietnám, hogy benne van a két retúr repülőjegy ár is.

Voltak így jó páran előttünk, hogy hosszabb időre csak ezekre a helyekre tudtak eljutni?



2021. márc. 28. 21:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván van egy átcsapási pont rászánt időt nézve, ami felett ár érték arányban jobban megéri messzi olcsó helyre menni. Igen. Ez azért nem egy bonyolult koncepció. De a tobbseg nem azert megy ezekre a helyekre mert nincs pénze másra. Ha Europaba akar menni limitalt budgetbol akkor megy rovidebb idore. Az egesz kerdes felvetesnek nem latom letjogosultsagat.
2021. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%

Én nem azért megyek Ázsiába hosszabb időre, mert azt tudom megfizetni, hanem mert az valóban más. Igen, izgalmas Olaszország vagy Írország is, de sosem lesz olyan egzotikus, mint Tádzsikisztán vagy Mianmar.

Az sem feltétlenül igaz, hogy a magasabb minőségű szállások feltétlenül drágábbak lennének, Vietnámban nem egyszer laktam gyönyörű medencés szálláson, saját fürdőszobával meg szépen berendezett szobával 3000ft alatti összegért, csak ezeket nyilván helyben kell kialkudni, a bookingon ilyen árakat ritkán talál az ember, meg néha benne van, hogy két éjszakát valami lepukkant vendégházban tölt az ember.

Ázsia fejlődő része nem való mindenkinek, akinek fontos a komfort, az jobban jár Európa fejlett részével meg Észak-Amerikával. A világ összes pénzét rá fogja költeni, de hát kinek mi.

2021. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%
Ha a turista gettókba mész ott sem sokkal olcsóbb, sőt a Balkánnál semmiképp, ha meg lemész a turistatérképről sok olyat láthatsz tapasztalhatsz amit nem feltétlen szeretnél.
2021. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%

Tipikusan olyan kérdés, mikor a kérdező próbálja összehasonlítani a nyugat-európai luxus nyaralónegyedeket, ázsiai nagyon olcsó nyaralóhelyekkel, csak elmondhassa nem azért akar odamenni, hogy felvágjon, hanem jaj az mennyivel olcsóbb.

Nem, normális hely ázsiában se olcsóbb, mint Európában. Ugyanúgy Európában is meg vannak a normális nyaralóhelyek, normális áron.

Ez ugyanolyan, mint az állandó Balaton vs Horvátország téma. Balatonnál szigorúan Siófok és társai legdrágább részeit teljes ellátással hajlandóak csak összehasonlítani a horvátországi, a tengerparttól 80kmre lévő, ellátás nélküli, olcsó, lepukkant apartmannak kiadott házakkal (nem nevet, tényleg volt ilyen vitám, ahol ilyen összehasonlítási alappal voltak hajlandóak csak beszélni a témáról).

Nem luxus helyre mész Európában egyáltalán nem fogsz drágábban kijönni, mint India és Vietnám normális turistahelyein. Amiket te olcsón találsz szállásokat azok olyanok is ott sokszor, hogy 2 nap után bőgve menekülsz haza, mert európai ember nem ahhoz van szokva normális szállás címszó alatt.

2021. ápr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"Nem luxus helyre mész Európában egyáltalán nem fogsz drágábban kijönni, mint India és Vietnám normális turistahelyein."


Köszönöm szépen! Látod tévedtél, én mégsem vagyok tipikus, mert őszintén örülök ennek a válasznak. ;)


Ha így van, utánaérdeklődők a barátibb EU áraknak, szállásoknak (legfeljebb 1500 forintnyi eurós fagylaltokat nem veszek soha). ;) :D


"Amiket olcsón találsz szállásokat azok olyanok is ott sokszor, hogy két nap után bőgve menekülsz haza, mert európai ember nem ahhoz van szokva normális szállás címszó alatt."


Sőt, még ennek is! :) Jó pap holtig tanul.

2021. ápr. 3. 13:18
 16/25 anonim ***** válasza:
Kerdezo azert a 14.-s baromsagainak ne dolj be, Indiaban es Vietnamban 15-20 USD-ert olyan helyeken laktam hogy reggel hoztak az ajto ele a napilapokat, full felszerelt szobak voltak. Azt megnezem te hol talalsz 5-6 ezer forintnak megfelelo euroert Europaban egy dormitoriumnal tobbet de meg inkabb azt sem. Norvegiaban a 40 ezer forintos szallas (legitarsasag fizette) szarabb volt mint otthon a kutyam olja.
2021. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudom tizennégyes milyen jogon "tipikus"-os le bárkit is, kiváltképp, mert egyáltalán nem tudja pontosan.


Ez így elég gerinctelen!

2021. ápr. 3. 19:22
 18/25 anonim ***** válasza:
52%

Bírom az ilyet mikor mindig jön valaki, hogy "én olcsóbban laktam XY országban, Európa sz@r, stb". :D

Meg persze egyből Norvégiával jönni, ami köztudottan drága, újabb példája, hogy te soha az életben nem jártál külföldön.

Nem, nem fogsz normális szállást találni sokkal olcsóbban se Vietnámba (főleg úgy, hogy a járvány előtt ez lett a felkapott ázsiai ország mind turizmus, mind ipar szempotjából), se Indiában.

Amik olcsó szállások, azok ugyanolyan olcsó Hostelek, mint amikbe Európában ugyanúgy el tudsz menni.

Rendes hotellal nem nagyon fogsz olcsóbban kijutni. Szálláson meg lehet spórolsz, de a repülőjegy, a vízum és társai sokkal többre jönnek ki, mintha Európában maradnál.

Európában is ugyanúgy olcsón ki tudsz jönni, normális szállással, normális árakkal, normális programokkal, csak azt magadnak kell intézned, nem egyből a legjobban feldobott ajánlatokat megnézni a Bookingon, stb. Meg ahogy írtam el kell kerülni a felárazott területeket.

Amikor meg a végén benyögöd, hogy 5-6 ezer forintnak megfelelő Euroért szállás meg kifejezetten vicces. Tudod, van egy olyan, hogy árfolyam. Az indiai rúpiát és a vietnámi dongot azért ne hasonlítsd az Eurohoz. Persze, hogy ilyen szempontok alapján olcsóbb például India, mert 1 rúpia 4,18 Forint csak. Míg 1 Euro 361 Forint.

Ilyenekkel a legkönyebb kiszúrni, hogy ki kamuzik, aki az ilyen alapvető dolgokkal nincs tisztában.


Kérdeő: El ne hidd már a kamu meséit. Ő az a fajta, akiről írtam, aki mindenáron csak be akarja bizonyítani, hogy már Európán kívül jobban megéri nyaralni, mert ő csak fel akarna vágni, hogy ő Európán kívül is volt. Ahogy írtam nekem nem hiszel nézz utána külföldi fórumokon, nagyon sok helyen hasonlókat fognak leírni.

Lehet sokat spórolni, csak egyáltalán nem éri meg, mert a biztonságod is rá megy.

Indiában például az olcsó szállásokon rendszerint nincs se rács az ablakokon a majmok ellen, se légkondi. E kettő nélkül meg neked totál véged, majmok mindenet feltúrják, légkondi nélkül meg megsülsz ott európaiként.

Bollywoodba kaptam volna állásajánlatot, hidd el, utána néztem a szállásoknál mikre érdemes figyelni.

2021. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Na most aztán tényleg meg vagyok lőve... Ketten jó kétségek között hagytatok! :D Marad akkor továbbra is még a túlságosannál is jóval alaposabb tájékozódás.
2021. ápr. 4. 09:08
 20/25 anonim ***** válasza:
16.-s vagyok, higyjel nyugodtana 18.-nak, megicsak Bollyvoodban kapott volna allast. En meg nyilvan soha nem jartam kulfoldon. De azert ajanlom nezd meg a bookingot egz pelda datummal par orszag eseteben, biztos a 18.-nak lesz igaza, o megicsak allasajanlatott kapott Bollwoodban.
2021. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!