Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Akik azért tudtak csak Indiába...

Akik azért tudtak csak Indiába (vagy Vietnámba, a Fülöp-szigetekre) elutazni, mert nem tudták volna kifizetni a napi 20-25 eFt-nak megfelelő euró napi összköltségeket hosszabb nyaralások alatt, vajon voltak így jó néhányan Európából, Kelet-Európából?

Figyelt kérdés

Kérlek ne kövezzetek meg, mert tényleg ez a helyzet. És valóban érdekelnek hasonló vélemények.

Még úgy is olcsóbb lenne (mielőtt ok nélkül egyesek felvetnék: értelemszerűen majd a járványhelyzet után) Európával szemben (akármilyen koszos, poros és szennyezett vizű is) India, vagy Vietnám, hogy benne van a két retúr repülőjegy ár is.

Voltak így jó páran előttünk, hogy hosszabb időre csak ezekre a helyekre tudtak eljutni?



2021. márc. 28. 21:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

@18 Szóval egyszer majdnem jártál Indiában és ez alapján van fogalmad az országról. Négyszer voltam ott, összesen nagyjából hét hónapig utaztam és egy szó nem igaz abból, amkt mondasz. Egyrészt Mumbai az egész ország egyik legdrágább pontja, másrészt 5-6k per éjszaka környékén Barcelonában talán kapsz egy hostelágyat, Indiában volt, hogy ebből Himalájai kilátásos lakosztályom volt reggelivel, máskor meg egy nagyon szép tengerparti faházam, megint máskor meg Darjeeling mellett egy ültetvény közepén kaptam érte teljes ellátást és egy szép nagy szobát.


A majmos sztori is jól jelzi, hogy életedben nem tetted be a lábadat az országba, ahol vannak majmok van rács, ahol nincsenek, ott általában nincs. Légkondi nélküli szobát valóban lehet foglalni, de akkor nem 5k, hanem mondjuk 2k lesz a végösszeg.


Európa és Dél-Ázsia meg Délkelet-Ázsia árakban összehasonlíthatatlan, még Koszovó is jóval drágább, mint Vietnám.

2021. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

"Higyjel nyugodtana 18.-nak, megicsak Bollyvoodban kapott volna allast".


Azért ez nem egészen így van, hiszen éppen emiatt írtam ezt:


"Ketten jó kétségek között hagytatok! :DD"


"De azert ajanlom nezd meg a bookingot egz pelda datummal par orszag eseteben."


Ok, akkor ezt most meg is teszem.


Ezen paraméterek szerint választottam ki két érdekes kis(ebb) várost:


[link]


[link]


Ezek alapján a fele a szállások árai (Itália versus India). Ha az éttermi ételek (és a cukrászdák süteményei :D ) is legalább ötven százalékkal olcsóbbak lesznek, akkor India tényleg elég olcsó. Ha így lesz/van, akkor jól gondoltam.

2021. ápr. 4. 14:10
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

21:

Ja, mert ez így bemondásra megy, hogy te legalább már 4x voltál ott, stb. :D

Ezért szeretek idejárni, mindig jókat röhögök az ilyeneken. Leírtam: azért kapsz néha drágábban szállást Európában, mert pocsékabb az Euro-Forint árfolyama, mint az indiai rúpia - forint árfolyama. Ezért marha röhejes az összehasonlításod. Azon meg már tényleg csak röhögök, amikor direkt Barcelonat hozod fel példának. Ne zavarjon, hogy direkt írtam korábban az ilyen nagyvárosokat el kell felejteni, mert direkt volt felfuttatva az áruk (ma meg már mivel szellemvárosok marha olcsón kapsz sok helyen szállást az ilyen nagyvárosokban is). De persze ezt hiába magyarázom neked, mert most csak meg akarod mondani a frankót, mindezt azért, mert felhívtam a figyelmet egy olyan régóta terjedő kamura a figyelmet, miszerint India annyira olcsó lenne. Csak ugye ez sokaknak nem tetszik, mert akkor nem lehet felvágni, hogy Indiába járt nyaralni, mert most az a trendi.

Már ott lebuktattad magadat mikor te direkt vágsz el, hogy állítólag hol kaptál szállást (aminek a 90% valóságban viszonylag kamu és legfeljebb google képkeresőn nézted a képeket), mivel ezzel is te csak felvágni akartál, hogy "bezzeg Indiában".


Kérdező:

leírtam már másodszor: persze, hogy olcsóbbnak tűnik sok szállás Indiában, mert pocsék az Euro-Forint árfolyam. Viszont ne hidd azt, hogy mindenhol ilyen olcsóság van.

Nyugodtan hallgathatsz az olyanokra, akik annyira nagyon meg akarnak győzni téged, hogy India mennyivel olcsóbb, mert ők ilyen-olyan szálláson voltak, de az ilyenek 99%ban mese.

Fogod, elkezdesz olvasni tényleges utazási beszámolókat, ahol jót és rosszat is leírnak és akkor jössz rá igazán mi mibe kerül. Mert ne hidd azt, hogy minden annyiba kerül, mint amit először leírnak, ott is mennek bőven a trükközések.

Meg ugye pont India azon országok egyike, ahol azt tanácsolják mindig csak normálisabb éttermekben egyél és lehetőleg, ha nem luxus szállodában vagy kerüld a csapvizet. Ezeket is kalkuláld bele.

De mondom, nyugodtan hallgass rájuk, csak utána ne lepődj meg, ha közel se úgy vannak a dolgok, mint ahogy előadták.

2021. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
23.-s te szerencsetlen hulye, opyan nincs hogz forint rupia, forintot nem valatanak rupiara, azt eloszor at kell konvertalni EUR vagy USD-be. Amugy meg szerintem te frusztralt vagy mert meg nem jutottal ki a lakhelyedrol (persze mehettel volna Boollywoodba is, tudjuk).
2021. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

@23 Olvasgattál leírásokat olyan francia nyuggerektől, akik a kis 5 csillagos szállodájukon kívül maximum taxiztatták a popójukat a Taj Mahalig, ahova bekísére őket a privát idegenvezetőjük, aztán beültek Agra legdrágább éttermébe. Így nyilván nem olcsó India, de még ez is sokkal olcsóbb, mintha ilyen színvonalon utaznál Európában (privát sofőr és idegenvezető, drága kaja, drága szállás). Ezzel szemben a valóság meg az, hogy pár hét alatt megtanulja az ember, hogy hol ne egyen, de amúgy meg a legtöbb standnál nyugodtan lehet enni a 20 forintos samosát meg a 80 forintos dosát 4 féle csatnival.


A szállásokkal kapcsolatban mivel buktam le? Az ország kábé felét bejártam, elég sok helyen megfordultam. Lehetnek prekoncepcióid Indiával kapcsolatban, sokaknak vannak, de egyszerűen nincs igazad, a világ legolcsóbb országai között van, olyan mellett, mint Pakisztán, Banglades, Vietnám vagy épp Kambodzsa. Európában a repjegyeken felül is kell átlag 25000 ft és akkor olcsó szállást fogtál ki, meg néha összedobsz egy szendvicset, ezt a színvonalat Indiában 10-ből lazán lehet hozni úgy, hogy még a vizet is étteremben veszed, mert 10 ft különbség miatt felesleges elsétálni a boltig. Nekem legalábbis mindig sikerült.

2021. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!