Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánba költözés, hogyan...

Japánba költözés, hogyan lehetéséges?

Figyelt kérdés

Minden álmom az, hogy egyszer japánban élhessek, így érdekelne, hogy valakinek sikerült-e már ezt véghez vinnie, akár munka, akár egyetem terén (szívesen tanulnék is).


(23 éves vagyok jelenleg és egy közgáz alapdiplomával rendelkezem, kontrollingon dolgozom, angolul és németül beszélek, illetve a japánt nem rég kezdtem el komolyabban.)



2023. máj. 10. 07:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Konkrét tapasztalatokra lennék kíváncsi, viza stb. után már utána jártam :)
2023. máj. 10. 08:11
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Ahhoz képest hogy diplomád van, hát hogy is mondjam, nem vagy egy lángész!


Japánban teljesen más a munkamorál, eltér az európaitól. Olvasgass még egy kicsit a témában.

2023. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Félig Japán érdekeltségű cégnél dolgozom, japán kollégákkal így tudom mi a helyzet, csupán tapasztalatokat szerettem volna hallani, hátha valaki már költözött ki magyarként sikeresen :)
2023. máj. 10. 09:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Keresd youtubeon: Bogi Viktor- Életünk Japánban
2023. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ilyen temaban 16 eves kor folott nem a gyakorikerdeseken tenned fel. Minimim angolul Google, ha eleve nem tudnad, milyen expat oldalak vannak. Sot, csak azt, hogy ez szinte lehetetlen, ahhoz vagy a japan feleseged vagy egy kifejezett szaktekintely kene.
2023. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Persze utána jártam más oldalakon is és természetesen angol keresésre/oldalakon sok hasznos információ van, viszont teljesen más helyzetből indul valaki aki angol anyanyelvvel rendelkezik, ő pl. kimehet angol nyelvtanárnak, míg mi magyarok már kevésbé.


Viszont szeretem a gyakorikérdéseket böngészni, így gondoltam miért ne, egy kérdést megér, hátha van akinek bejött :D

2023. máj. 10. 10:50
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Amit az előbb beírtam ő épp Angoltanár magyarként Japánban :D Szóval ha érdekelne is amit beír más nem írnál utána hülyeséget!Kár volt "segíteni"
2023. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Nagybőrömd, Wizzair Gép, nehanyezer Jen , érvényes útlevél
2023. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7-es érdekel persze, csak még nem volt időm megnézni :)
2023. máj. 10. 11:13
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

A Rádió 1-en volt kb egy hete egy riport egy Japánban élő sráccal, majd felhívták pár nap múlva még egyszer.

Keressél rá.


Az elbeszélése alapján, nem sok értelme van olyan országba bepróbálkozni, ahol nem látnak szívesen, meg van határozva, hogy hány kiló lehetsz. Csúcsforgalom idején ne legyél öngyilkos. A lakásokban nincsen fűtés.

A napi 24 órából illik vagy 20-at munkával majd a munkatársaiddal együtt tölteni.

stb...stb...

2023. máj. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!