Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » India miért "tiltólistás"...

India miért "tiltólistás" Európában rendszeresen utazgató, Ázsiában azonban még soha nem járt embereknek? Két észrevétel alább.

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy az ország nagy része szegény, vagy egyenesen mélyszegény, ezért (feltételezem - az eddig olvasott hozzászólások alapján -, hogy az európai turistákat ezért egyesek egyből úgymond célpontnak nézhetik) rablás, vagy lopási kísérletek érhetik.


-Illetve ott van a(z állítólagosan majd mindenkinél jelentkező) hasmenéses esetek magas száma...

-Ha városokat is meg kívánnak tekinteni, akkor a teli szemetelt utcák...

-A rengeteg ember...

-Plusz még a kosz...

-És (már aki nem bírja, akkor neki) a hőség is.


E kettő halmaz negatívumai ismertek mindenkinek, aki olvasott már Indiáról, vagy böngészett különböző (angol, vagy magyar nyelvű) fórumok hozzászólásai között.

A kérdés az, hogy még ha ezeket tudatosan vállalják is, sokak szerint akkor sem ajánlott - valamiért - ázsiai úticélnak, kiváltképp első ázsiai államnak Indiát meglátogatni.

Vannak tehát egyéb okok is, melyek miatt szinte tiltólistás elsőnek - Európa országai után közvetlenül - India?



2023. jún. 18. 19:55
A kérdező szavazást indított:
Nem olyan vészes, mint ahogy egyesek leírják, hisz Te is olvasod, hogy még a cikkekben sem olyan vészjósló India - alább írom mire figyelj kérdező.
Azért tényleg nem rózsás már (az utóbbi években) ebben az értékes múltú, szép, nagy országban a helyzet a turistákra nézve, borzasztóan óvatos legyél!
Írom kérdező, hogy mely fórumokat olvasd, abban pontosabb (nem fotel utazók által torzított) képet tudsz kapni, hogy mikre figyelj, és nem lesz baj.
7 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Engem egyálalán nem vonz Ázsia, de több ismerősöm volt Indiában munka v. turizmus miatt és mindenkinek voltak rossz tapasztalai, főleg étellel-itallal, higiéniával, de közbiztonsággal is. Szerintem ez elég ok arra, hogy ne legyen ajánlott.

Ennek ellenére voltam már olyan helyen a világban (nem Ázsiában), ami sokak szerint kerülendő és nagyon jól éreztem ott magam, szóval ez egyéni ízlésen is múlik.

2023. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Például nincs budipapír. Legalábbis amikor multinál dolgoztam és jöttek indiából, nem tudták h mi az. Pedig azok nem épp a legszegényebb indiaiak.
2023. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Most megyek harmadszor. Semmilyen rossz tapasztalatom nincs. Budapest koszosabb. Az etelek isteni finomak. Az emberek baratsagosak. A latnivalok meg kb harom eletre elegendoek. Ja es se a paromnak se nekem nem volt egy darabb hasmenesunk sem pedig ettunk utcan is.
2023. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
???
2023. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

India nem tiltólistás, de lehet, hogy nem oda mennék először a fejlődő országok közül. Amúgy az egyik kedvenc helyem, eddig összesen majdnem 8 hónapot töltöttem el és még mindig van bőven mit megnézni. Zaj, kosz, káosz, őrület, illatok, szagok, tömeg, emberi kedvesség és kicsinyes lehúzási kísérletek mind vannak vegyesen én imádom.


Az van, hogy egy olyan fejlett országban élve, mint Magyarország, nagyon nehéz felkészülni arra, hogy milyen egy fejlődő. Sokan már Albániától vagy Grúziától is ki vannak készülve, hát India más szint.

2023. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Két alapvető dolgot kell megérteni.

Egyfelől ha valahová megyünk, nem árt tisztában lenni az ottani szokásokkal, mert anélkül könnyen kerülhetünk bajba (Európában és Észak Amerikában is!!!) Nemcsak a kulturális szokásokra, hanem minden egyébre is gondolni kell. Bunkó viselkedéshez mindenütt másként állnak hozzá, de mindenképpen elutasítóan.

Másfelől európai ember biológiailag megszokott egy étrendet, ahhoz alkalmazkodott. És van aki biológiailag kis tűrőképességű, más meg nagyon. Előbbinek lesznek testi problémái (korántsem a kosztól vagy higiéniás hiányoktól), utóbbi pedig jól alkalmazkodik. Ez ugyanolyan, mint vannak, akik 2-3000 méterre felmenve fejfájásra panaszkodnak és erős fáradságra, másoknál ez 5-6000 méter szinten sem jön elő.


India a tapasztalatlanoknak nem ajánlott, mert ők nem tudnak jól eligazodni a nagyon eltérő kulturális és gasztronómiai körülményekben. Aki tapasztalt tudja mit hogyan kell enni és hol hogyan érdemes viselkedni, ezáltal nem lesznek gondjai. Én például meglehetősen sokfelé voltam, de sehol sem kerültam nehéz helyzetbe. A keleti ízeket (fűszerek egy részét) bizonyos idő után nem bírja a gyomrom, de ez áthidalható. Szóval India csak a civilizálatlanok számára van tiltólistán.

2023. jún. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%
Na és a vécépapír? Az nem hiányzik senkinek? A nagy civilizáltak közül?
2023. jún. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért valljuk be, egész Ázsia egyfajta mélyvíz először egy átlag európainak. Talán még Törökország annyira nem, mivel az Ázsián belül kifejezetten nyugatias ország. De Törökországon túl, azért fel kell készülnie annak is, aki Európán belül tapaasztalt utazónak számít.

Bár az is igaz, hogy India még Ázsián belül is szeszélyes országnak számít.

2023. jún. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Egy egyéni szervezet úton voltam Indiában

Az arany háromszög + Amritsar + kingdom of dreams ( egy nagyszabású musicalt néztem ott)


Fantasztikus élmény volt, a vízzel kell vigyázni, még fogmosásra sem szabad a csapvizet használni


Utaztam vonattal is, a is kellemes élmény volt

2023. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

@8 Egyrészt van vécépapír, másrészt mindenhol van bidé. A civilizáció csúcsának tartod, miközben ha egy földönkívülit kérdeznél arról, hogy a szar papírral kenegetése higiénikusabb vagy irányított vízsugárral szappanos mosakodás (ez történik ugyanist), akkor erősen kétlem, hogy a papírra szavazna.


@9 Egy csomó ázsiai ország esetén szerintem kimondottan ignoránsnak kell lenni ahhoz, hogy komolyabb kultúrsokk esete forogjon fenn. Kazahsztánban vagy Thaiföldön (nagyvárosokban különösen) például nemtom mi számít kultúrsokknak, ha csak nem a jelentősen fiatalabb autóparkra rácsodálkozás.

2023. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!