Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » India miért "tiltólistás"...

India miért "tiltólistás" Európában rendszeresen utazgató, Ázsiában azonban még soha nem járt embereknek? Két észrevétel alább.

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy az ország nagy része szegény, vagy egyenesen mélyszegény, ezért (feltételezem - az eddig olvasott hozzászólások alapján -, hogy az európai turistákat ezért egyesek egyből úgymond célpontnak nézhetik) rablás, vagy lopási kísérletek érhetik.


-Illetve ott van a(z állítólagosan majd mindenkinél jelentkező) hasmenéses esetek magas száma...

-Ha városokat is meg kívánnak tekinteni, akkor a teli szemetelt utcák...

-A rengeteg ember...

-Plusz még a kosz...

-És (már aki nem bírja, akkor neki) a hőség is.


E kettő halmaz negatívumai ismertek mindenkinek, aki olvasott már Indiáról, vagy böngészett különböző (angol, vagy magyar nyelvű) fórumok hozzászólásai között.

A kérdés az, hogy még ha ezeket tudatosan vállalják is, sokak szerint akkor sem ajánlott - valamiért - ázsiai úticélnak, kiváltképp első ázsiai államnak Indiát meglátogatni.

Vannak tehát egyéb okok is, melyek miatt szinte tiltólistás elsőnek - Európa országai után közvetlenül - India?



2023. jún. 18. 19:55
1 2
 11/13 NTBS ***** válasza:
30%
A körülmények miatt.
2023. jún. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
25%
a bidé szerintem nem arra való, hogy a vastag kakaréteget lemosd vele (ahhoz magasnyomású mosó kellene) hanem hogy miután kitörölted, meg is mosd a feneked. de biztos én vagyok a primitív :D
2023. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az van, hogy rengetegen előítéletekkel vágnak neki egy-egy országnak és be sem akarják fogadni annak rezgéseit. India esetén már előre eldöntik, hogy egy fertő és szemükkel csak azt veszik észre. Az érem másik oldalán meg az van, hogy ez egy 1 milliárd+ lakosságú ország, ahol a népesség ráadásul tömörül is különböző övezetek szerint, így a magyar utazót sokszor pofáncsapja a tömeg.


Ami a higiénét illeti: személyes tapasztalataim alapján semmi rossz nem volt. VOLT wc papír, a guggolós wc viszont egész ázsiában egy bevett-használt megoldás, nem arról van szó, hogy ne tudnák mi az az angol wc.


Nem, nem fognak csapatostól neked rontani a koldusok. Igen, vannak szegények, igen sokszor ülnek a járda szélén, de nem fognak hordában neked támadni - legalábbis amíg a primkó felkent európai nem kezdi el vigyorogva fotózni őket - jaaa, hogy ezt hagyták ki az élménybeszámolóból.


A hasmenés bárkit elkaphat kortól, nemtől, szokásoktól függetlenül. Ennek csak annyi az oka, hogy egy másik éghajlat, más a páratartalom, más a baktériumflóra-állománya az ételeknek. De ez - megnyugtatlak - kevés embert érint. Csak ha valakinek morog egyet a hasa már egyből jönnek a MINDENKI ROBBANÓFOSÁST KAP kommentek. Az utcai árusoknál vehető finomságok pedig állítom neked, hogy frissebbek mint bármelyik étteremben. Néha túl kell nézni a só-bors-vegetán, mert ott bizony lesznek erősebb fűszerek is.


Delhi pl. semmivel sem szemetesebb, mint Nápoly vagy Róma.


A nyári meleggel meg mindenki tisztában van. Aki nem bírja az nem csak Indiába nem megy, hanem Egyiptomba, Emírségekbe, ahol sokkal-sokkal melegebb van, mint amúgy Indiában. Szóval ez sem állja meg a helyét.

2023. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!