Kezdőoldal » Utazás » Európa » Élet Dániában? Tapasztalatokat...

Élet Dániában? Tapasztalatokat, észrevételeket várok!

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy javarészt milyen idő szokott lenni az országban, angol vagy inkább a német nyelvet beszélik jobban a helyiek, mennyi az átlag kereset, ha nincsen minimálbér akkor ezt hogyan küszöbölik ki?


Köszi


2014. jún. 29. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én itt élek. Van minimálbér, az átlagkereset olyan 20-25e korona.

Langyos nyár, hideg tél.

Az angolt többen beszélik.


Kérdezz nyugodtan.

2014. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Szerdán megyek egy állásinterjúra az Andreasagro -hoz. Dániába közvetítenek ki, mezőgazdasági melóról lenne szó. Egyenlőre ennyit tudok.


Remélem sikerül kijutnom és nem is húznak le annyira a fizumból.


Te mióta vagy ott?

2014. jún. 29. 23:58
 3/18 A kérdező kommentje:
Mármint ott kint Dániában.
2014. jún. 29. 23:59
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Andreasagro? Róluk kizárólag rosszat hallottam eddig. Volt egy cikk, ahol szinte rabszolgasorsról számoltak be.

A Facebookon van egy csoport dániai magyarokkal, ha ott megemlíted a céget, húszan szidják.

2014. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én hét éve egyébként, Koppenhágában élek.
2014. jún. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a legutóbbi cikk róluk

2014. jún. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én olvastam róla jót és rosszat is. Most elbizonytalanítottál.
2014. jún. 30. 00:32
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Néhány komment:


"énis velük jöttem ki. rengeteget levesznek abból a pénzből amit a farmer fizet értünk. Hál istennek miután látta a farmer hogy jól dolgozok megvett tőlük 30.000 koronáért!! Először Még 100.000. koronát akartak kérni, de aztán lejjeb ment a licit."


"Még az adót sem teljesen fizetik mert az órabér a papiron12 korona a fizetés nagy része utazási támogatásnak van elírva amiért nem kell adózni. ezért van mindenkinek magyar bankkártyája magyar lakcíme ja és nekem még yellow card sem volt nemtudom a többieknek intéztek _e"


"A barinöm 80dkk bruttoért volt itt amiböl meg kapott 32 dkk!!! E bizonyos Sandrea vagro "cég" által!!!!!!!!!!!!"


"Dán székhelyű. Senki ne engedje miután kiszállt tőlük hogy bele piszkáljanak az adóbevallásba! Tényleg olyan mint a rabszolga kereskedelem. Az én főnököm is fel volt háborodva mint sok más dán munkaadó. Állítólag cikkeztek is róla egy időben."

2014. jún. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egy felkilos kenyér 30 korona. Egy üveg kóla 20.

Egy kiló hús 80-100.


Csak hogy értsd a kifizetett órabér nevetséges összegét

2014. jún. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szomorú, így már nem sok értelme van az egésznek.

5000 Forintomba kerülne elmenni az interjúra mert én vidéken lakom, de ezek után nem hiszem hogy bármit is teszek ezzel kapcsolatban.

2014. jún. 30. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!