Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » 15 éves vagyok, majd később...

15 éves vagyok, majd később ki szeretnék költözni valahova. Szerintetek Libanon jó lenne? : ) (böv. )

Figyelt kérdés

Szeretnék majd kiköltözni valahova, gondoltam már Spanyolországra, Amerikára, Angliára...angolul jól beszélek, de mire eljutok oda hogy kiköltözzek addigra már rendesen tudni fogom az angol nyelvet:D

Na szóval, azért gondoltam Libanon-ra, mert ott élnek rokonaim. amíg nem találnék magamnak lakást, addig ott tudnék lakni. (Beirut) Vélemény?:)

Meg még arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mikor mennyek ki? főiskolát itt végezzem el, vagy már ott?


2010. dec. 11. 18:08
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én is 15 éves vagyok. és nekem is élnek kint rokonaim. És ahogy te is én is sokat gondolkoztam ezen. Nekem Mondjuk engem 100% h apa tanítana meg igy mindenkép megszeretném tanulni a nyelvet. És ugy érzem h mivel már kiskorom óta járunk ki valami köt hozzá és szerintem igy sokkal könnyebb nyelvet tanulni ha valami érzelmileg köt hozzá. Szerintem én még a főiskolát itt végzem el és csak ugy mennék ki. De szeretnék majd Londonban is lakni ott is vannak ismerősök. Mindenesetre szerintem tanuld meg a nyelvet. Sokkal könnyebb lesz minden.!
2011. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
hát,én még sosem voltam Libanonban, rokonaimat sem ismerem. de szoktam velük beszélni msnen meg webcamerázni néha:) igen, szerintem én is apukámtól tanulom majd meg a nyelvet. köszi a választ!
2011. jan. 13. 16:28
 13/16 anonim ***** válasza:
27%

"Szerintetek Libanon jó lenne? : )"


Minden relatív. Szomáliánál pl. jobb hely.


"Szeretnék majd kiköltözni valahova, gondoltam már Spanyolországra, Amerikára, Angliára"


Ennyi erővel az összes országot felsorolhatod, annyira különbözik egymástól ez a három.


"Na szóval, azért gondoltam Libanon-ra, mert ott élnek rokonaim. amíg nem találnék magamnak lakást, addig ott tudnék lakni. (Beirut) Vélemény?:)"


Ha megoldják a rokonaid a lakást meg a megélhetést, akkor jó hely Libanon, mert nem kell szembesülnöd azzal, hogy alapvetően egy tönkrement, becsődölt ország, amely ráadásul még instabil is, teljesen bizonytalan a jövője.


"Meg még arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mikor mennyek ki? főiskolát itt végezzem el, vagy már ott?"


Gondolom, multimilliomosok vagytok, akkor ez részletkérdés. Mondjuk nem hallottam róla, hogy Libanonnak értékelhető felsőoktatása lenne, de biztos van ott amerikai vagy francia egyetem, amit el lehet végezni és ad valami papírt.

2011. febr. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Kedves előttem szóló (02-06 05:35)!


Én félig libanoni vagyok, és érdeklődnék, hogy te voltál-e már Libanonban, mert erős a gyanúm, hogy nem.


Először is, mi köze van Szomáliának Libanonhoz? (egyébként, fáj ezt mondanom, mert félig magyar vagyok, és itt élek születésem óta, de egy magyar csak ne kritizáljon semmilyen országot, még Szomáliát sem, tekintve a jelen állapotokat.)


Tönkrement, becsődölt ország? Hmmm... érdekes, hogy ezt mondod, mert Libanon az egyik legközkedveltebb turistaparadicsom évtizedek óta. (Amit nyilván te is tudnál, ha tájékozottabb lennél.)


Nincs értékelhető felsőoktatási intézmény... ez azért furcsa, mert ha akkora csőd lenne az ország, akkor nem lenne ott semmilyen amerikai és francia egyetem (mint, ahogy hazánkban nincs is, legalábbis híres tuti nem, ellenben Libanonnal), ami ad "valami papírt", szívesen világosítalak fel, hogy az egyetem által kiadott "valami papírt" diplomának hívjuk, de sejtettem, hogy ezt a szót hírből sem ismered. Ha mégis, és esetleg rendelkezel is vele, akkor ajánlanám korunk nagyszerű találmányát, az internetet, ahol tudsz tájékozódni különböző országokról, hogy a jövőben ne említsd egy napon Szomáliát Libanonnal.


Elnézést kérek mindenkitől, aki durvának találta a hozzászólásomat, de mint félig libanoni személy, aki többször járt az országban, kötelességemnek éreztem, hogy legalább a többi olvasó miatt tisztázzunk pár dolgot, hogy nehogy olyan sorsra jussanak, mint "02-06 05:35", akinek fogalma sincs miről beszél, csak puffogtatja az üres mondatait.


A kérdezőnek: minden ország más, és hiába tűik jobbnak, mint Magyarország, ne felejtsd el, hogy itt vagy itthon, innen nem néznek ki az emberek, itt nem te vagy a "külföldi". Ha már el akarsz menni, inkább menj Libanonba, ahol vannak rokonaid, ahová köt valami, arról nem beszélve, hogy nincs még egy olyan csodálatos ország a világon, mint Libanon.

Előbb menj ki pár hétre, hónapra, nézd meg, hogy milyen, tetszik-e ott neked, (nyáron, amikor nincs suli például).

Ha tetszik, vagy ott járj fősulira/ egyetemre, a legtöbb biztosít angol nyelvű oktatást (az amerikai és a francia nyilván, de úgy tudom, több libanoni egyetem is), vagy végezz el itt egy olyan egyetemet/fősulit, amivel ki tudsz menni (műszaki, orvosi, ápolói).

Én jelenleg orvosira járok, és bár nem tervezem, hogy külföldre megyek, ha mégis, biztosan Libanonba.


Remélem segíthettem egy kicsit.

Sok sikert és kitartást kívánok a terveid megvalósításához. És nem tudom, milyen rokonaid élnek kint, így nem tudom, benned is van-e libanoni vér, de ha igen, mindenképpen menj haza valamikor, hogy lásd, nincs még egy dolog, amire olyan büszke lehetsz, mint arra, hogy libanoni vagy.


21/L

2011. aug. 24. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

jaj bocsi, most olvasom, hogy az apukád libanoni.


előző voltam

2011. aug. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

"egyébként, fáj ezt mondanom, mert félig magyar vagyok, és itt élek születésem óta, de egy magyar csak ne kritizáljon semmilyen országot, még Szomáliát sem, tekintve a jelen állapotokat."


Fáj ezt mondanom, mert én is félig magyar vagyok, itt élek (sajnos), de nagyon is igazad van.

2011. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!